Divadlo O. Nedbala - duben

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře - duben 2018


Divadelní 218, Tábor, tel.: 381 254 070

3.4.
ČÍŇANI
Od 19,00, malý sál. Michael Frayn - (Divaldo A. Dvořáka Příbram). Brilantní situační komedie o potížích manželského páru při přípravě a průběhu večírku pro přátele. Nedopatřením se na něj dostaví i manželé, kteří se právě rozvádějí, a žena dokonce přijde se svým novým partnerem. Bláznivé situace na pokraji fyzické grotesky bravurně odehrají dva skvělí herci - Anna Fixová a Jaromír Nosek - v režii Milana Schejbala.

4.4.
XV. KONCERT MLADÝCH PĚVECKÝCH TALENTŮ
Od 19,00, malý sál. Klub přátel hudby. Soňa Godarská - soprán, Eliška Sedláčková - mezzosoprán, Daniel Klánský - basbaryton. Za klavírního doprovodu pedagoga Pražské konzervatoře Augustina Kužely a s průvodním slovem PhDr. Radmily Hrdinové. Koncertu vybraných účastníků Burzy mladých zpěváků 2017 pořádané Jednotou hudebního divadla za podpory Nadace Život umělce se zúčastní jako čestný host dlouholetý vedoucí katedry dirigování HAMU a významný dirigent a sbormistr prof. Jiří Chvála.
Zaznějí árie z oper B. Smetany, A. Dvořáka, W. A. Mozarta, G. Rossiniho, G. Donizettiho. G. Verdiho, G. Bizeta, A. Ponchielliho a P. Mascagniho.

5.4. - vyprodáno!
4TET
Od 19,00, velký sál. Koncertní večer vokálního seskupení (J. Korn, J. Škorpík, D. Kollár, D. Uličník), které již téměř 15 let udivuje svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady.

9.4.
MOJE MALÁ ÚCHYLKA, Já to neudělal, přísahám.
Od 19,00, malý sál. Tomáš Dianiška (A studio Rubín Praha). Bizarní secesní detektivní komediev duchu Agathy Christie o tom, co se stane, když se v jedné místnosti vyskytnou postavy trpící poněkud netradičními poruchami. Doktor má rád velká ňadra, kouzelník říznul svou asistentku, Alfréd je hodně sprostý a Hanka má takovou tu poruchu, o které se raději moc nemluví. A samozřejmě nemůže chybět vražda, a pak další, a další… Neskutečně zábavné, nekonečně šílené a tradičně šokující. A Studio Rubín, Tomáš Dianiška a Adéla Stodolová. Nic víc, nic míň. Režie: Adéla Stodolová. Hrají:Jan Cina, Hana Vagnerová/Berenika Kohoutová, Andrej Polák a Petr Vančura

11.4.
LiStOVáNí.cz, ZVOL SI INFO/ Vejvodová, Gregor
Od 20,00, malý sál. Nejlepší kniha o Fake News! Aktuální, vědecko-naučný text, vtipně a neotřele o médiích, politice a sociálních sítích. Ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? Účinkují: Alan Novotný/ Jan Brožek a Jiří Ressler. Vydalo nakladatelství CPress/ Albatrosmedia.

12.4.
BAREVNÝ ČTVRTEK: ETIOPIE - JEDNOU STOPOU PO STŘEŠE AFRIKY
Od 19,00, malý sál. S táborskou rodačkou Lenkou Slatinskou se vydáte etiopskou náhorní plošinou do úrodných údolí jižní Etiopie. Čeká Vás vyprávění o cestě bez turistického průvodce a bez honby za senzacemi, o cestě v sedle dvoutaktního motocyklu a vzduchem s příchutí červeného prachu. Připraveno ve spolupráci s městem Tábor - OKaCR a s Blatským muzeem v Soběslavi.

13.4.
VRAŽDA V SALONNÍM COUPÉ
Od 19,00, velký sál. Divadelní spolek Na šikmé ploše Tábor, Jára Cimrman, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák. Kdo bude mít na konci představení pouta na rukou se dozvíte, když přijdete na šestý géniův divadelní kus, který uvedou v samorežii David Remiš, Vít Jakšič, Marek Slabý, Jan Schmödl a Jan Jakšič. Vraždu ve vlaku mezi Istanbulem a Prahou vyřeší inspektor Trachta svou neotřelou metodou. Podezřelými jsou obchodník s teplem i policejní praktikant.

15.4.
JAK SI HRAJÍ TATÍNKOVÉ
Od 14,30, velký sál. Divadlo Drak Hradec Králové, Josef Krofta a kol. Hravá pohádka přední dětské divadelní scény, která letos slaví 60 let svého trvání. Pohádku vypráví a hraje pět tatínků trochu jinak - nejlíp, jak to tatínkové umí - pomocí všeho, co najdou v dobře zařízené kutilské dílně... Režie: Josef Krofta. Hrají: V. Poul, J. Vyšohlíd, M. Žďárský, J. Popela, D. Linka

17.4.
NORA (Domeček pro panenky)
Od 19,00, velký sál. Divaldo pod Palmovkou Praha, Henrik Ibsen. Manželské drama e inscenováno jako příběh ze současného světa. Je však věrné norskému klasikovi realistického dramatu. Manželství Nory a Thorvalda se jeví jako vzorně šťastné. On dělá kariéru, ona je mu roztomilou oddanou manželkou, která se však dopustí drobného podvodu v zájmu manžela. Tím se dostane do pasti vyděrače. Režie:Jan Nebeský. Hrají:T. Dočkalová, J. Teplý, K. Holánová, R. Valenta, J. Dušek, H. Seidlová a další.

19.4.
VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY 2018
Od 19,00, velký sál. Příběhy, písně a balady. V koncertním programu zaznějí písně, které popovou legendu provázejí po celou dobu kariéry, bez kterých by si příznivci Václava Neckáře jeho koncert ani nedokázali představit. Neopomene ani začátky svého působení v Divadle Rokoko a éru Golden Kids.

20.4.
SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ
Od 19,00, velký sál. Divadelní soubor Kašpar Praha. Tracy Letts. Nezahojené křivdy a stíny minulosti rodiny Westonových, která se díky zmizení hlavy rodiny po dlouhé době celá potkává a zoufale hledá a nenachází odpuštění, porozumění, lásku ani štěstí. Nejoceňovanější divadelní text současnostije ozdoben Pulitzerovou cenou. Proslavilo ho filmové zpracování s Meryl Streep a Julií Roberts. Violet, hlavní postava hry, je v podání Mileny Steinmasslové neuvěřitelně autentická, politování hodná a nesnesitelná. Režie: Pavel Lagner. Hrají: M. Kopečný, M. Steinmasslová, J. Nerudová, J. Špalek, T. Rumlová/ Š. Vaculíková, M. Zoubková, M. Prášilová, J. Zadražil, J. Juklová, A. Jastraban, A. Petráš, E. M. Boušková

25.4.
TOLIK HLAV
Od 19,00, velký sál. Divadelní společnost Kamila Střihavky Praha, Kamil Střihavka. Hořká komedie o zradě a přátelství, odvážných snech a lásce k bigbeatu na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let v Československu je autorským a režijním debutem známého rockového zpěváka. Příběh dvou kamarádů, jejichž život je takový, jaký je. Přesto nepropadají skepsi. Režie:Kamil Střihavka. Hrají: Zdena Hadrbolcová, Kristýna Leichtová, Jan Dolanský a Jan Zadražil.

26.4.
KRAJANKA
Od 19,00, velký sál. 100 let Československa - 100 let české dechovky. Známá dechová kapela s kapelníkem Václavem Hlaváčkem připravila koncert k výročí republiky složený z písniček F. Kmocha, A. Borovičky a dalších klasiků české dechovky až po dnešní autory. Během večera se posluchačům „promítne“ zvukový dokument o proměně české dechovky a historie spjaté s písničkami.  Určitě zazní Hašlerova Ta naše písnička česká, neodmyslitelně spjatá s pádem Rakouska-Uherska, nebo Vejvodova Škoda lásky evokující konec války.

27.4.
KATARZIA (SK)
Od 19,00, jeviště. Koncert mladé a osobité písničkářky, která podmaňuje uhrančivými texty a éterickou i zemitou bytostí. Rozezní hlas, kytaru i city.  Divadlo bylo vždy jejím přirozeným prostředím (hudebně spolupracuje se Slovenským národním divadlem) a několik dní před „čarodějnicemi“ bude společně s dalším kytaristou poprvé čarovat i na táborském divadelním jevišti, na které zve diváky a posluchače.

29.4.
UŽ JE TADY ZAS!
Od 19,00, velký sál. Divadlo Na Jezerce Praha, Timur Vermes, Matěj Balcar. Děsivě aktuální tragikomická satira je adaptací stejnojmenného bestselleru. Na jedné straně je k popukání komická, ale na druhé při ní vzápětí tuhne úsměv. Skvěle si pohrává s představou, co by se stalo, kdyby jeden z největších zločinců 20. století nespáchal sebevraždu, ale jen usnul a probudil se v dnešní době - v míru, bez partaje, bez Evy, bez svých věrných. Režie: Matěj Balcar. Hrají:O. Kavan, K. Hrušínská, Z. Hruška, M. Kern, M. Šplechtová, M. Sitta, T. Němcová

Tiráž

Nejnovější vydání
273 / 3 / 2018

Datum tisku
27. 2. 2018

Termín distribuce
5. - 7. 3. 2018

Počet inzerátů
72 plošných, 
245  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do dubnového vydání
přijímáme do 22. 3. 2018

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 27. 3. 2018

Dubnové vydání vyjde
3. - 5. 4. 2018