Divadlo O. Nedbala - říjen

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře - říjen 2018


Divadelní 218, Tábor, tel.: 381 254 070

1.10.
PROČ NEMOHU SPÁT aneb Příběh Osvobozeného divadla
od 19.00, velký sál, Orchestr Ježkovy stopy Praha. Hudební revue
připomene významnou etapu avantgardní scény prvé poloviny 20. století. Je poctou triu Werich, Voskovec, Ježek. Výběr skladeb zahrnuje skutečné perly v podání mladého a hudebním talentem obdařeného swingového tělesa. Režie: Anna Klimešová. Účinkují: K. Krhovák, vokální trio Sestry Ježkovy a členové Orchestru Ježkovy stopy
ZAJDI S DĚDOU / BABÍ DO DIVADLA! Touto revuí, která potěší diváky napříč generacemi, oslavíme Mezinárodní den seniorů, jenž připadá právě na první říjnový den.V akci  1+1 nabízíme k zakoupené vstupence další vstupenku zdarma pro babičku či dědečka, staršího tatínka či maminku.

4.10. Barevný čtvrtek - SPECIÁL
SEVERNÍ KOREA očima Milana Bureše
od 19.00, malý sál. O jedné z nejobtížněji dostupných zemí světa s jedním z devatenácti českých dobrodruhů, kteří v posledních třech letech mohli asijský stát navštívit. Přiblíží jeho historii a současnost tak, jak mu bylo politickou garniturou prezentováno a povoleno fotografovat.

7.10.
Přijďte s dětmi do divadla
KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA PRVNÍ
od 14,30, velký sál. Moravské divadlo Olomouc. Jan Werich, Jan Ťoupalík. Dnes již klasická pohádka fantastického vypravěče, kterou napsal na motivy Chytré horákyně Boženy Němcové. V příběhu rybářovy chytré dcery Zdeničky, která se po mnoha peripetiích stane královnou, nebudou chybět chytlavé písničky, spousta zábavy a samozřejmě koloběžky. Režie: Jan Ťoupalík. Hrají: V. Nováková, L. Červenka, V. Bahník, J. Krejčí, V. Hartlová

8.10.
DEBURAU
od 19.00, velký sál.
Městské divadlo Mladá Boleslav. Lenka Smrčková, Pavel Khek. Jeho osudem mu byla postava smutného klauna Pierota. Životopisné drama plné jímavých momentů i hravých čísel vzdává hold Jeanu Gaspardu Deburauovi, nejslavnějšímu mimovi Evropy 19. století s českými kořeny (narozen v Kolíně 1796). Den co den rozdával smích a štěstí, a sám zůstával smutným králem ticha. Režie: Pavel Khek. Hrají: R. Madeja, S. Miklová, M. Pachlová, M. Ligač, P. Prokeš, I. Theimer, L. Matoušková, O. Vízner a další.

9.10.
SCIENCE CAFÉ
od 19.00, DON klub.
Halina Šimková: Jak (ne)vážit Spravedlnost. Zatímco klasické kriminalistické disciplíny si své know-how udržují desítky let v prakticky nezměněné podobě, moderní forenzní obory, jako je analýza DNA, využívají stále nové poznatky přírodních věd a neustále rozšiřují svůj potenciál. Všechny tyto obory však bez ohledu na svou technickou podstatu musejí umět správně vyjádřit váhu zjištěných důkazů, tedy to, jak moc výsledky jejich zkoumání svědčí pro něčí vinu či nevinu. Jak to dělají? Umějí to vůbec? A mohou se splést?
Forenzní genetička Mgr. Halina Šimková přednáší na třech vysokých školách a propaguje tzv. bayesovskou inferenci. Pracovala v Kriminalistickém ústavu v Praze. Nyní je na volné noze a mimo jiné je místopředsedkyní Československé společnosti pro forenzní genetiku.

SCIENCE CAFÉ je cyklus přednášek a neformálních diskusí s vědci v příjemných prostorách kaváren. V České republice jej inicioval spolek Otevíráme a v současnosti se pod jeho záštitou konají Science Café ve více než 15 městech. Od roku 2008 vystoupilo na Science Café přes 200 úspěšných českých vědců napříč mnoha obory. Počínaje říjnem se do prestižního projektu zapojuje i DON Tábor. V prostorách kavárny budeme pravidelně měsíčně pořádat setkání se zajímavými osobnostmi české vědy.
Generálním partnerem Science Café je Nadační fond na podporu vědy Neuron.

11.10.
BATACCHIO
od 19.00, velký sál. Cirk La Putyka Praha
. Maksim Komaro. Představení, které Vás okouzlí atmosférou zašlých časů, dechberoucí akrobacií a humorem, je inspirované poetikou starých kočovných divadelních společností, jejichž výstupy spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů. Cirkusová čísla, divadelní a hudební scénky, zázraky nových technologií i ukázky anatomických anomálií zvířat a lidí. Cirk La Putyka je soubor, který se soustavně od roku 2009 věnuje žánru nového cirkusu a vytváří vlastní specifickou poetiku překračující hranice pouhé akrobacie k divadelnosti. Režie: Maksim Komaro. Hrají: Š. Bočková, M. Boltnar, V. Fülep, D. Komarov, A. Schmidtmajerová, A. Volný, J. Weissmann

14.10.
LiStOVáNí.cz
SVATÁ BARBORA / Šindelka, Mašek, Pokorný
od 17.00, malý sál. Mladá novinářka Andrea dostala za úkol napsat článek o nejhrůznějším případu týrání v české historii, tzv. kuřimské kauze, která nebyla nikdy objasněna. Mladá žena se postupně začne ztrácet v labyrintu variant a vršících se informací. Co vše je pro vyřešení případu ochotná obětovat? Marek Šindelka, držitel Cen Jiřího Ortena a Magnesia Litera v kategorii próza v letech 2012 a 2016 představí knihu osobně. Účinkují: Petra Bučková, Alan Novotný. Vydalo nakladatelství Lipnik.

16.10.
PARDÁL
od 19.00, malý sál. Divadlo Ungelt Praha. Felix Mitterer. Napínavá tragikomedie rakouského dramatika je příběhem, v němž se skutečnost skládá do nečekaných a dojemných obrazů nesmrtelné lásky. Stará žena (Jana Štěpánková) srazí autem zapomnětlivého muže (František Němec), který je podobný jejímu zesnulému manželovi. Je tato žena opravdu nesvéprávná, jak říká její synovec (Ondřej Novák)? Režie: Ladislav Smoček

17.10.
Kruh přátel hudby 1918 - 2018
ČESKÁ HUDBA ZNÍ...
od 19.00, velký sál. Jihočeská filharmonie České Budějovice s dirigentem a houslistou Janem Talichem uvede koncert u příležitosti 100. výročí založení republiky. Zaznějí díla Jana Václava Voříška (Symfonie D dur), Antonína Dvořáka (Česká svita, Romance pro housle a orchestr f moll) a Josefa Suka (Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“).

18.10.
368. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
„TÁBORÁCI SOBĚ“ aneb Pohlednice ze světa od místních cestovatelů
od 19.00, malý sál. V říjnu 1979 se konal první Barevný čtvrtek. Cyklus vstupuje do 40. ročníku a proto si na jeho počátku připomeneme zakladatele RNDr. Jiřího Bumerla i čtyři desetiletí trvání. Se svými reportážními pohlednicemi z různých koutů světa vystoupí cestovatelé z Táborska - Simona Broukalová, Lenka Slatinská, Pavel Kašpar a současný moderátor Daniel Abazid. „Díky Barevným čtvrtkům poznáváme celý svět a možná že lépe, než kdybychom cestovali sami.“ J. Bumerl - 200. BČ - 2001

21.10.
Přijďte s dětmi do divadla   
(VY)PRODANÁ NEVĚSTA 
od 16.00, velký sál. Dětská opera Praha. Bedřich Smetana, Karel Sabina. Originální inscenace jedné z raných verzí slavné komické opery s původním mluveným slovem přináší na jeviště hravost, optimismus a úsměv jako připomínku šťastných časů, kdy skladatel národu dílo zkomponoval. Radostná hudba opery patří k rodinnému zlatu české klasické hudby. Radost je o to větší tím, že hrají a zpívají děti pro děti. Režie: Jiřina Marková-Krystlíková. Orchestr Dětské opery Praha diriguje Jan Chalupecký. Pořádáno ve spolupráci s festivalem Klasici na ulici, z.s. a s podporou města Tábor k 100. výročí vzniku Československa a dotačního programu Jihočeského kraje Podpora oslav 100 let české státnosti.

22.10.
JAK KUBRT SE SNĚHURKOU JELI VLAKEM
od 19.00, velký sál. Divadlo Kalich Praha. Oldřich Kaiser, Jiří Lábus. Divadelní kabaret složený z oblíbených scének O. Kaisera a J. Lábuse - z TV pořadů Možná přijde i kouzelník a Ruská ruleta, včetně několika bonusů i improvizací navíc, doprovázených písničkami Dáši Vokaté.

24.10.
PERFECT DAYS
od 19.00, velký sál. Pantheon Production Praha. Liz Lochhead. Svižná komedie skotské dramatičky je vtipným důkazem toho, že život pro nás vždy chystá něco úplně jiného, než si plánujeme. Kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí – nějak nestihla mít dítě a zbývá posledních pár let, kdy se to musí podařit. Biologické hodiny tikají. Bijí. Režie: Petr Kracik. Hrají: L. Vlasáková, J. Dolanský, P. Jungmanová, D. Syslová/ E. Lecchiová, V. Udatný, J. Hofman

25.10.
FEŠÁCI 50 LET
od 19.00, velký sál. Legenda české country slaví a proto zahraje a zazpívá to nej... z padesáti let existence se vzpomínkou na bývalé členy a hlavně zpěváky. Michala Tučného zastoupí dvojník Rosťa Fišer, hluboký hlas Jindry Šťáhlavského připomene Ivan Halada a písně Pavla Brümera zazpívají Tomáš Linka, Robert Moucha, Jindra Malík. Dvouhodinový koncert uvádí dramaturg Country Radia Pavel Bezi Bezouška. Během večera bude křtěna nová  „fešácká“ biografická kniha.

28.10.
GALAKONCERT
Komorního orchestru Bolech Tábor
ke 100. výročí založení republiky
od 19.00, velký sál. Program koncertu je složen ze známých skladeb B. Smetany, A. Dvořáka a z populárních písní vázajících se k významným předělům dějin republiky autorů S. E. Nováčka, K. Hašlera, Z. Petra a J. Brabce. Spoluúčinkují sólisté opery Národního divadla, Jihočeského divadla, Pěvecká sdružení z Táborska a Pouličíci.

31.10.
MOHLA TO BÝT HVĚZDNÁ CHVÍLE
od 19.00, velký sál.
Východočeské divadlo Pardubice. Paul Barz. Vtipná hra německého dramatika o nikdy neuskutečněném setkání dvou velikánů barokní hudby stejné národnosti a stejného věku, avšak velice rozdílných povah - J. S. Bacha a G. F. Händela. Vyvstávají otázky. Obdivovali se navzájem? Záviděli si? Chtěli se spolu setkat? Režie: Michael Tarant Hrají: Jiří Kalužný (Bach), Tomáš Lněnička (Händel), R. Žák, Š. Fingerhutová a V. Malá.

Tiráž

Nejnovější vydání
280 / 10 / 2018

Datum tisku
1. 10. 2018

Termín distribuce
4. - 5. 10. 2018

Počet inzerátů
71 plošných, 
212  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do listopadového vydání
přijímáme do 23. 10. 2018

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 29. 10. 2018

Listopadové vydání vyjde
2. - 4. 11. 2018