Divadlo O. Nedbala - duben

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře - duben 2019

Divadelní 218, Tábor, tel.: 381 254 070

2.4.
RADŮZA A KAPELA
od 19.00, malý sál. Koncert svérázné písničkářky a instrumentalistky, která společně s kapelou představí průřez dosavadní tvorbou.

3.4.
MOJE TANGO
od19.00, velký sál, Studio DVA divadlo Praha Ron Hutchinson. Romantická komedie irského dramatika a scenáristy s živou hudbou a vášnivými tanečními kroky v režii Šimona Cabana a Dariny Abrahámové s Jitkou Schneiderovou, Romanem Zachem a Karlem Maříkem.

6.4.
LÍNÝ KUBA, HOLÉ NEŠTĚSTÍ
od 14.30, malý sál, Divadelní spolek Želeč, Petr Tomšů. Veselá pohádka pro děti i dospělé, ve které loupežníci, trpaslík, vodník a samozřejmě i čarodějnice pomohou Kubovi od jeho lenosti. Režie: Václav Říha. Hrají:  V. Říha ml., L. Rypáček, I. Kučerová, V. Říha, M. Arltová, Š. Hrušková, J. Hnilička, M. Hederová

8.4.
SMÍCH ZAKÁZÁN
od 19.00, malý sál, 3D Company Praha, Miro Gavran. Komedie úspěšného chorvatského dramatika, který s neotřelostí a originalitou zpracoval mnohokrát ztvárněné téma milostného trojúhelníku. Budete se divit, co může vzejít ze setkání manželky s milenkou. Všechno může být jinak, než se zdá... Režie: Martin Vokoun. Hrají: Petr StachHelena KarochováDiana Šoltýsová

10.4.
RAPPER
od 19.00, velký sál. Divadelní spolek Frída Brno, Jakub Nvota. One man show Martina Trnavského, o kterém se často tvrdí, že na konci minulého století založil divadelní spolek. Pravda je taková, že ve skutečnosti vystudoval pedagogickou fakultu, kombinaci chemie - hudební výchova. Roky vedl vokální skupinu Fosforečňan a následně proniknul jako první rapující učitel na hiphopovou scénu. Tam způsobil značný rozruch, protože jako jediný dokázal rapovat do zvuku školního zvonění. V režii Jakuba Nvoty spoluúčinkují vedle M. Trnavského J. Šurková (několikanásobná mistryně ČR ve stepu a line dance) a B. Szabová (mistryně v pole dance - mix tance, akrobacie a gymnastiky na vertikální tyči).

11.4.
374. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
PLACHTY A BALÓNY
od 19.00, malý sál. S emeritním ředitelem táborského divadla, jachtařem a letcem Mgr. Karlem Daňhelem o létáních v balónovém koši nad Čechami  a středomořské jachetní plavbě. Připraveno ve spolupráci s městem Tábor - OKaCR a Blatským muzeem v Soběslavi.

13.4.
OTEC
od 19.00, velký sál, MDP - Divadlo Rokoko Praha, Florian Zeller. Dojemná tragikomedie o stařecké demenci z pohledu osmdesátiletého muže postiženého Alzheimerovou nemocí v excelentním podání Jana Vlasáka. Režie: Petr Svojtka. Hrají: J. Vlasák, V. Gajerová, A. Procházka, T. Vítů, L. Zbranková, Z. Vencl

16.4.
Prezentace připravované REKONSTRUKCE diváckých prostor
od 17.00, DON klub. Architekti ze studia a-detail Ing. arch. Monika Krausová a Ing. arch. Martin Kraus společně s ředitelkou divadla Mgr. Lindou Rybákovou představí prostřednictvím vizualizací a plánů připravovanou rekonstrukci diváckých prostor DON Tábor. 

16.4.
NAPOLITÁNSKÉ PÍSNĚ
od 19.00, malý sál, Kruh přátel hudby, Jiří Rajniš a Napolitan Quartet. Funiculi funicula, O sole mio, Serenata Melanconica, Notturno Senza Luna a mnoho dalších slavných italských písní v originálních úpravách pro baryton, dvě kytary, akordeon a mandolínu zaznějí v podání sólisty drážďanské Semperoper.

17.4.
LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY
od 19.00, velký sál, Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava, Miloš Forman, Jaroslav Papoušek, Ivan Passer. Divadelního zpracování kultovního Formanova snímku se ujal režijní tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). Můžete se těšit na skvělé herecké výkony a podmanivý hlas vynikající slovenské šansoniérky Szidi Tobias. Režie: SKUTR. Hrají: D. Morávková, R. Poláková, Z. Porubjaková, P. Šimun, P. Šimun, Z. Kronerová, R. Jakab, M. Labuda ml., M. Noga, M. Miezga, V. Hajdu, J. Kemka, M. Landl, V. Černý, A. Šišková, M. Sládečková, Z. Furková, S. Tobias

23.4.
ODPOČÍVEJ VE SVÉM POKOJI
od 19.00, velký sál, Studio DVA divadlo Praha, David Lindsay-Abaire s Danielou Kolářovou a Martou Vančurovou. Nová hra amerického dramatika, textaře a scenáristy se dvěma velkými herečkami v hlavních rolích. Co všechno se může stát, když se v jednom dvoulůžkovém pokoji sejdou dvě velmi rozdílné rezidentky a obě navíc touží po „lepší“ posteli pod oknem? Sázka o ni zajde až do krajnosti, i když o tu postel vlastně ani tak nejde. Režie: Miroslav Hanuš. Hrají: D. Kolářová, M. Vančurová, P. Stach, Š. Benoni, L. Pernetová, J. Ployhar

23.4.
SCIENCE CAFÉ
ROBIN KOPECKÝ
Etika pro autonomní vozy
od 19.00, DON klub. Technické novinky zpravidla předcházejí právním a morálním regulacím - u autonomních vozů tomu není jinak. Stojíme však na prahu věku samořiditelných aut a musíme rozhodnout, jak se budou chovat. Vždyť v případech nevyhnutelné nehody mohou být auta postavena před rozhodování o životech lidí.. S aktuální filosofickou debatou o ztrátě morálního aktérství a empirickým výzkumem morálních intuic české populace nás seznámí Mgr. Robin Kopecký, spoluzakladatel Centra Karla Čapka pro výzkum hodnot ve vědě a technice.Vystudoval filosofii na FF UK a evoluční biologii na PřF UK, v současnosti je doktorandem a vědeckým pracovníkem na PřF UK.

24.4.
SNÍMEK 51
od 19.00, velký sál, Divadelní spolek Kašpar Praha, Anna Zieglerová. Životní příběh britské vědkyně Rosalindy Franklinové. Vědě obětovala vše a nakonec i život. Byla biofyzičkou, chemičkou a bioložkou. Žila výhradně v pracovním prostředí, jemuž dominovali muži. Za ne úplně bezpečný výzkum, kterým přispěla k popsání DNA, zaplatila zdravím a ve 37 letech zemřela. Režie: Filip Nuckolls. Hrají: E. Elsnerová, I. Jůza, J. Zadražil, D. Ondráček, M. Ruml, M. Němec

25.4.
DĚKUJEME, ŽE ZDE KOUŘÍTE
od 19.00, jeviště, Činoherní studio Ústí nad Labem, Christopher Buckley. Dramatizace románu amerického spisovatele a novináře. Nicholas Naylor – tvář amerických cigaret. Obhajuje nadnárodní korporaci a jeho priority jsou jasné – být nejlepší. Ale co když se karty obrátí? Co se  stane, když se objeví návrh na celoplošný zákaz kouření na veřejnosti? A existuje ještě nějaká svoboda? Vydejte se s Nickem na cestu mediálním světem, ve kterém existuje jediné: peníze, argumenty a priority! Vhodné od 15 let. Režie: Jiří Antonín Trnka. Hrají: J. Plouhar, V. Hanzl, M. Bukovčan, K. Rímský, J. Jankovský, I. Kristeková  j.h./ B. Milotová  j.h., A. Kratochvílová,  J. Kadeřábek j.h., A. Ernest/ L. Černoch, A. Fišerová, M. Vítů, D. Dittrich j.h., V. Kadeřábek j.h., F. Marek j.h., M. Kříž j.h., Š. Tichá j.h.

28.4.
KOUKEJ, SVĚT!
od 14.30, malý sál, Přijďte s dětmi do divadla, Divadlo Minor Praha, Radim Vizváry. Hravá pohybová inscenace o zdánlivě obyčejných jevech. Voda. Oheň. Země. Vzduch. Rostliny. Zvířata. Člověk. Ale jak to spolu souvisí? Co se stane, když z mraku prší, jak spolu rostliny rostou, jaký je vztah čápa, žáby a chameleona a spoustu dalších pozoruhodností dětem beze slov přiblíží tři mimové. Režie: Radim Vizváry. Účinkují:V. Daňhová, J. Urban, R. Vizváry

 

29.4.
ZAVŘETE OČI, SWING PŘICHÁZÍ...
od 19.00, malý sál, Divadlo v Řeznické Praha, Vlasta Žehrová. Retrovzpomínka kombinující fakta s fikcí, v níž se elegán (Oldřich Nový) vrací, aby zavzpomínal na dobu největší slávy barrandovských filmových ateliérů za doprovodu písní, které podtrhují atmosféru tehdejší rozporuplné doby. Režie: Vlasta Žehrová. Hrají a zpívají K. Steinerová, V. Žehrová, O. Kavan a Z. Fric za klavírního doprovodu J. Toufara.

Výstavy

11.4. – 24.5.
DON galerie
FACE TO FACE
Jaromír 99
portréty
Jaromír Švejdík, známý také pod pseudonymem Jaromír 99, se narodil v Jeseníku, který se dodnes promítá do jeho tvorby. Proslavil se v hudební i výtvarné oblasti díky kapele Priessnitz a komiksu Alois Nebel. Tím zároveň založil specificky českou komiksovou školu postavenou na kontrastním využívání černých a bílých ploch a hrubé výtvarné stylizaci. Výstavu FACE TO FACE připravil exkluzivně pro táborské divadlo. Obsahuje výběr třiadvaceti velkoformátových portrétů, které jsou vytvořeny pouze jednou barvou - a to černou. Portréty známýchi neznámých tváří jsou ukázkou klasické tvorby Jaromíra 99. Ostře řezané rysy často tvoří až expresivní obrazy. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 11. dubna od 17 hodin s úvodním slovem galeristy Miroslava Houšky za přítomnosti autora Jaromíra Švejdíka. O hudební doprovod se postará pražský hudebník Jakub König/ Kittchen.

2.4. – 28.6.
DON foyer
Galerie EVÁRIUM
Z TÁBORA
TŘI ROKY
Lukáš Bláha
fotografie

První část výstavy nazvaná Z Tábora zachycuje město v té nejniternější podobě. Černá a bílá dovolí popustit uzdu fantazie. Detaily uliček Starého města, čmáranice na zdech domů, na chodníku pohozené nepotřebné poklady, ale také setkání místních obyvatel s objektivem i zvěčněné emoce v momentech radosti i smutku. V sérii Tři roky táborský fotograf Lukáš Bláha až téměř s voyeurským zanícením zachycuje nejen samotné vystupující umělce, ale především celkovou atmosféru akce, kterou umocňují záběry do publika a syrovější zpracování fotografií. Vernisáž výstavy a setkání s autorem se koná v úterý 2. dubna 2019 od 17 hodin s úvodním slovem ředitelky divadla Mgr. Lindy Rybákové a hudebním doprovodem kytaristy Jana Váni.

DON galerie je otevřena v úterý a ve čtvrtek od 15 do 17 hodin, v době večerních představení, při prohlídkách divadla a na požádání.

Ostatní výstavní prostory jsou otevřeny při představeních.

 

Tiráž

Nejnovější vydání
286 / 4 / 2019

Datum tisku
2. 4. 2019

Termín distribuce
4. - 5. 4. 2019

Počet inzerátů
67 plošných, 
230  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do květnového vydání
přijímáme do 23. 4. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 26. 4. 2019

Květnové vydání vyjde
2. - 3. 5. 2019