Divadlo O. Nedbala - prosinec

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře - prosinec 2018


Divadelní 218, Tábor, tel.: 381 254 070

3.12.
SCIENCE CAFÉ
Petr Jan Juračka - DETEKTIVEM V PŘÍRODĚ
od 19.00, DON klub. Víte, proč se šnečí ulita nerozbije, když spadne z výšky? Je tropický motýl otakárek skutečně kovově modrý nebo jde o optický klam? Mají mořské houby radost z toho, když v nich žijí krevetky? Zajímavostmi ze světa bezobratlých živočichů provede Mgr. Petr Jan Juračka, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, přírodovědec specializující se na techniku mikrofotografie, dobrodruh a cestovatel, rovněž autor popularizačního pořadu Petrova divočina na TV Nova. Svým živelným projevem a prostřednictvím jedinečných fotografií vtahuje do světa, který je lidskému oku skryt.

6.12.
VESELKA s Miloněm Čepelkou – Vánoční koncert
od 19.00, velký sál. Vynikající dechový orchestr pod vedením Ladislava Kubeše sestává z hudebníků zvučných jmen – členů orchestru Opery Národního divadla, České filharmonie, Symfonického orchestru Českého rozhlasu a jiných známých hudebních těles. Zaznějí písně nejen jihočeské a vánoční, ale také písničky otextované hostem večera, cimrmanologem Miloněm Čepelkou, vášnivým milovníkem dechovky a průvodcem svátečního koncertu.

8.12.
EVA URBANOVÁ a BAROCCO SEMPRE GIOVANE
od 19.00, velký sál. Vánoční koncert sopranistky, držitelky dvou Cen Thálie a komorního souboru, který mnohé z Vás nadchl před rokem. Vedle českých lidových písní a písní vánočních zaznějí skladby a písně F. Schuberta, C. Francka, T. Albinoniho, P. Mascagniho, A. Dvořáka a dalších autorů.

9.12.
Přijďte s dětmi do divadla
ČESKÉ VÁNOCE JOSEFA LADY
od 14.30, velký sál. Divadlo Lampion Kladno. Braňo Mazúch. Vánoční pohádka plná koled, ve které se vypravíme do idylické středočeské zimní krajiny Josefa Lady a světa jeho oblíbených vánočních obrázků. Režie: Braňo Mazúch. Hrají: E. Burešová, W. Ritterová, K. Sitková, F. Čachotský, j. Hajdyla, J. Vejražka, J. Šponar

11.12.
PUSŤTE DONNU K MATURITĚ!
od 19.00, malý sál. Divadlo pod Palmovkou/ Studio PalmOFF Praha. omáš Dianiška. Čágo bélo, šílenci. Je právě tolik, kolik je a vaše oblíbené Studio Palm OFF přináší epizodu z vašeho dospívání.  Brandon má nového walkmana, Kelly to přehnala s odbarvovačem a mami, tati, Dylan pije! Nechceš si o tom promluvit? Nekompromisní ponor do devadesátek, do období, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko. Kdy jsme všichni toužili chodit na West Beverly High. Kdy jsme trsali na Spice Girls. A kdy diskotékový král a vrah Ivan Jonák hostil ve svém Discolandu Sylvie celebrity, mafiány a politiky. Režie:  F. X. Kalba. Hrají: T. Dianiška, J. Hušek, E. Stárková, T. Dočkalová, K. Trnková, V. Fialová, I. Wojtylová, J. Albrecht, J. Panzner, R. Mikluš, A. Bura

13.12.
ANETA LANGEROVÁ - Koncert 2018
od 19.00, velký sál. S kapelou a smyčcovým triem zazpívá osobitá zpěvačka, hudebnice i autorka, která se záhy po vítězství v soutěži Česko hledá SuperStar stala jednou z nejpopulárnějších českých interpretek.

14.12.
JAROSLAV SAMSON LENK s HOP TROP
od 19.00, malý sál. Legendární trampská skupina (písničkář Jaroslav Samson Lenk - devítistrunná kytara, zpěv, Ladislav Huberťák Kučera - šestistrunná kytara, zpěv a Jaromír Šroub Vondra - kontrabas, zpěv) hraje v původním složení beze změny čtyřicet let. Během nich odehrála více než dva tisíce koncertů v Čechách a na Slovensku, ale i v USA či Austrálii. Koncert je výběrem hitových písní, z nichž mnohé zlidověly (Tři kříže, Amazonka, Jonatán, Vodácká holka...), a několika písní nových.

15.12.
JAK SI PRINCEZNA VZALA DRAKA
od 14.30, malý sál. Divadelní soubor Tábor. Božena Šimková. Pohádek o princeznách, které si chtějí vzít draci pro sebe, je celá řada. Ale, že by si princezna chtěla vzít draka? O tom vypráví jen jedna. Napsala ji známá televizní (Krakonošovy pohádky) a divadelní autorka. Lidským hrdinům v ní nepomáhá žádná pohádková bytost, ale jen jejich důvtip a šikovnost. Pokud se chcete dozvědět pohádkové tajemství, tak musíte strávit v divadle více jak hodinu! Režie: Václav Novák st. Hrají: J. Konrád, V. Švecová, F. Švarc, J. Nováková, V. Novák ml., Š. Švarcová

18.12.
LINHA SINGERS
Čas radosti nastal
od 19.00, malý sál. Adventní koncert vokálně instrumentálního souboru vedeného osmaosmdesátiletým Jiřím Linhou. Těšte se na skladby skladatelů zvučných jmen (Mozart, Schubert, Rejcha, Benda...), ale také na skladby neznámých venkovských kantorů, tvořících v dějinách české hudby zvláštní kapitolu, kterou jiné evropské země postrádají. Byli výbornými muzikanty, vedli chrámové sbory a orchestry, hráli v zámeckých kapelách.

20.12.
370. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
ZÁPADNÍ KANADA - Od oceánu po Skalisté hory
od 19.00, malý sál. Do nádherné země, která se mění doslova před očima, zve Miloslav Martan (CK Oceán Prachatice). Města Victoria a Vancouver, pobřežní hory u Tichého oceánu s řadou deštných pralesů, Skalisté hory s obrovským množstvím vody - taková je jedna z nejpestřejších přírodních oblastí světa. Připraveno ve spolupráci s městem Tábor - OKaCR a s Blatským muzeem v Soběslavi.

21.12.
POULIČNÍ KOLEDOVÁNÍ s Pouličníky
od 18.00, před divadlem. O prvém zimním dni, hodinu před zahájením Vánočního koncertu, zahrají a zazpívají táborští koledníci.

21.12.
Komorní orchestr Bolech Tábor
VÁNOČNÍ KONCERT - „Hej, mistře!“
od 19.00, velký sál. Vedle České mše vánoční J. J. Ryby zaznějí skladby O. Nedbala, F. Hervého, Ch. Chaplina, F. Laye a L. Bernsteina. Dirigent: Vladimír Elner. Zpívají: Zuzana Benešová, Karolína Bubleová Berková, Václav Lemberk, Pavel Švingr a pěvecké soubory z Táborska.Pořádá Divadlo Oskara Nedbala Tábor ve spolupráci s Komorním Orchestrem Bolech Tábor.

Tiráž

Nejnovější vydání
282 / 12 / 2018

Datum tisku
29. 11. 2018

Termín distribuce
3. - 5. 12. 2018

Počet inzerátů
65 plošných, 
211  řádkových

Počet stran 12

Rezervace firemní inzerce
do lednového vydání
přijímáme do 21. 12. 2018

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 21. 12. 2018

Lednové vydání vyjde
9. - 11. 1. 2019