Divadlo O. Nedbala - červen

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře - červen 2019

Divadelní 218, Tábor, tel.: 381 254 070

UPOZORNĚNÍ
Z důvodu rekonstrukce diváckých prostor bude divadlood července 2019 do ledna 2020 uzavřené. Výjimkou bude několik podzimních událostí. Sledujte www.divadlotabor.cz.

DEN DĚTÍ V DIVADLE
Děti mají svátek a my to musíme pořádně oslavit! Jen co na velkém sále doskotačí Pipi Dlouhá punčocha, začne ladit kytáry v divadelním parku “parta usmrkánků” – mostecká kapela Nedloubej se v nose. Rozprostřete své piknikové deky a nasajte atmosféru blížícího se léta. Aby bříška nezůstala prázdná, budou si děti do rytmu vyrábět a zdobit cukrové kopečky na cupcakové dílně a dospělí se mohou občerstvit v minikavárně UMAUMAKlidně si ale přineste něco na zub z domova a my Vám k tomu půjčíme nádobí z Rolničky. Umývat ho budou ti, kteří vydrží tancovat až do noci! Ať žije piknik, ať žije léto, ať žijí děti!

2.6.
PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA
od 14.30, velký sál a divadelní park (za nepřízně počasí se akce koná uvnitř). Divadlo rozmanitostí Most. Astrid Lindgrenová, Karel Hoffmann. Divadelní podoba knihy švédské autorky, která patří ke klenotům světové literatury. Veselá pohádka s písničkami plná podivuhodných příběhů ze života svérázné devítileté dívenky s nevšedním chováním, jménem i vzezřením, která s novými kamarády ze sousedství zažívá mnoho malých i velkých dobrodružství. Režie: Jiří Ondra. Hrají: T. Karásková,  J. Raková, J. Wiesner, A. Joseph, T. Alferi

PIKNIK A KONCERT KAPELY NEDLOUBEJ SE V NOSE
Koncert pro všechny, co nemají nos nahoru a umí si pořádně posmrkávat do rytmu. Hrají a zpívají: Dr. von Soplük, Goran Smrkovič, Šušeň "Šušu" Nudlová, Soplína Lorenová, Páter Nozder,  Péťa Rýmička, Hlen Miller

4.6.
SKLADATELÉ V PAŘÍŽI
od 19.00, malý sál, Kruh přátel hudby. Adamusovo trio - Jan Adamus (hoboj, anglický roh), Markéta Vokáčová (housle), Martin Levický (klavír) - uvede vedle děl francouzských skladatelů C. Debussyho, M. Ravela a C. Saint-Saënse také skladby Itala G. Gambiniho a Čecha Antonína Rejchy žijících v městě nad Seinou.

6.6.
376. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
TURECKO - Lýkijská stezka
od 19.00, malý sál. O zážitky z putování po více než 500 km dlouhé jihoturecké stezce mezi městy Fethiye a Antalya se podělí Ing. Jaromír Novák. Cesta sleduje původní řecké i římské silnice, nomádské cesty a lesní průseky kolem pobřeží i přes horské hřbety starověké Lýkie.

7.6.
RYCHLÉ ŠÍPY
od 19.00, velký sál, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Jaromír Foglar. Pětice vzorných hochů s dalšími postavami, včetně zrádného Bratrstva kočičí pracky, oslavila na sklonku loňského roku osmdesátiny. Hrdinové původně kresleného komiksu jsou stále populární a oblíbení, což dokazuje jejich veleúspěšné „oživení“ na jihomoravském jevišti uváděné nepřetržitě devatenáctým (!) rokem. Režie: Robert Bellan. Hrají: D. Vacke, P. Čagánek, Z. Trčálek, T. Šuhaj, D. Vaculík, J. Kubánik, K. Hoffmann ml., M. Zetel, M. Vrtáček, P. Hromádka, P. Bláha, J. Hejcman, J. Josková/ P. Staňková

TANEC PRAHA 2019 v Táboře
Mezinárodní festival současného tance a pohybovéhodivadla TANEC PRAHA je jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. V roce 2019 vstupuje do další, už čtvrté dekády svého působení.  31. ročník festivalu proběhne od 3. do 22. června v Praze a ve 20 českých obcích a městech. Ponese se v duchu  motta Zvědavost je šance na zážitek. I letos představí řadu významných zahraničních tvůrců, např. z Francie, Švýcarska, Izraele, ale i exotického Madagaskaru, Indonésie a Ghany, kteří kromě hlavního města zavítají i do regionů.

10.6.
FORECASTING
od 19.00, jeviště, s českými titulky. Premier Stratagème (FR/HR/IT). Barbara Matijević & Giuseppe Chico. Jak své obyčejné životy proměnit v atraktivní podívanou, velkolepou show? Autorské dvojici se to daří v lehce výstředním díle vytvořeném pro lidské tělo a počítač. Zábavná a troufalá taneční performace, v níž tanečnice svým tělem dotváří pestrou a bizarní mozaiku amatérských videí z YouTube, překračuje hranici mezi virtuálním světem a realitou, intimní a veřejnou sférou a vyzývá k zamyšlení, jak moderní technologie mění nejen svět kolem nás, ale i nás samotné. Účinkuje: Barbara Matijević. Pořádáno ve spolupráci s Tancem Praha z.ú. za podpory Ministerstva kultury ČR a města Tábor v rámci dotačního Programu na podporu kultury – kulturní oživení města Tábor v letech 2016 -2020.

11.6.
ZUB ZA ZUB
od 19.00, velký sál, Agentura Famílie Praha. Ed McBain. Detektivní příběh s komediální příchutí plný napětí a zvratů. Slavný autor jej zasadil do „svého“ 87. policejního revíru se známým detektivem Stevem Carellou. Režie: Martin Vokoun. Hrají v alternacích: D. Batulková/ E. Leinweberová, V. Křížová/ V. Jeníková, O. Vízner/ Č. Gebouský, V. Rašilov/ J. Koudela, K. Zima/ J. Škvrna a další.

12.6.
NOC V BENÁTKÁCH
od 19.00, velký sál, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Johann Strauss ml.. Jedna z nejslavnějších operet se odehrává během karnevalové noci s řadou záměn postav v maskách, milostných situací a propletenců, i nedorozumění, které se dějí kolem sukničkářského vévody. Do těchto pletek se dostane i mladá zamilovaná dvojice - rybářské děvče a vévodův lazebník. Režie: Dana Dinková. Dirigent: Josef Kurfiřt. V alternacích hrají a zpívají: T. Černý/ P. Horák, J. Moravec/ D. Růžička, M. Časarová/ V. Poláchová a další členové operního souboru DFXŠ.

ZAHRADNÍ SLAVNOST
Vyvěste fangle!

Zahradní slavnost bude letos v duchu loučení. Loučení s další úspěšnou divadelní sezonou, s původními diváckými prostory – a zejména loučení s velkým divadelním mužem, Marcelem Křížem, který řadu let formoval dramaturgii táborského divadla.  Rozloučení to bude písničkové a taneční, veselé a vůbec ne uplakané. (Ne)dbalé ženy si pro Vás opět připravily taneční překvapení. A překvapení to nebude jediné. Bude to večer s legendami, který se jistě díky přítomnosti Vás diváků promění ve večer zcela nezapomenutelný.

13.6.
JONÁŠ A TINGL-TANGL
od 19.00, velký sál a divadelní park, Divadelní spolek Kašpar Praha. Jiří Suchý, Jiří Šlitr. Remake slavného semaforského kabaretu. Buřinka a slamák.  Dva šarmantní komici, krásné dívky a nesmrtelné písničky. Hrají: P. Lněnička, Z. Dočekal, A. Petřeková, V. Němcová/ M. Váňová/I. Kristeková/ E. Hanušová, P. Husa, K. Böhmová. Režie: Jakub Špalek
Po představení Vás zveme do divadelního parku na slavnostní přípitek a setkání s legendami divadla Semafor. JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ zazpívají oblíbené písničky, které nepřestávají rezonovat v srdcích napříč generacemi.
Atmosféru slavnostního divadelního korzanavodí také Salonní orchestr Planá nad Lužnicí pod vedením Heleny Hýnové a Vladimíra Vancla, který zahraje nejkrásnější Straussovy valčíky.

   
 

17.6.
ZAVŘETE OČI, SWING PŘICHÁZÍ
od 19.00, malý sál. přeloženo z dubna! Divadlo v Řeznické Praha. Vlasta Žehrová. Písňová retrovzpomínka na dobu největší slávy barrandovských filmových ateliérů. Přeložené představení skupiny C. Vstupenky zůstávají v platnosti. Režie: Vlasta Žehrová. Hrají a zpívají K. Steinerová, V. Žehrová, O. Kavan a Z. Fric za klavírního doprovodu J. Toufara.

CLASSICAL MOVEMENTS
Prague Summer Nights: Young Artists Music Festival v Táboře. Americká umělecká agentura, která od roku 1992 zprostředkovává mimořádné umělecké zážitky na poli klasické hudby ve více jak 140 zemích světa, přiveze do Tábora a Prahy stovku mladých talentovaných umělců. Pod vedením světově uznávaného dirigenta Johna Nardolilla a dalších vynikajících pedagogů nastudují Mozartova Dona Giovanniho a Figarovu svatbu, kterou následně uvedou ve Stavovském divadle. Součástí programu je i závěrečný absolventský koncert ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

V Táboře již tradičně po dva týdny rozezvučí ulice Starého města a divákům, kterých si velmi cení, věnují dva mimořádné koncerty.

22.6.
SYMFONICKÝ KONCERT
od 19.00, velký sál. Richard Strauss / Koncert pro hoboj a orchestr se sólistou Dwighty Parrym z Cincinnati Symphony Orchestra. Johannes Brahms/  Symfonie č. 2. Diriguje: John Nardolillo

29.6.
OPERNÍ KONCERT
od 19.00, malý sál. Scénické provedení árií z Rusalky Antonína Dvořáka, Prodané nevěsty Bedřicha Smetany, Káti Kabanové Leoše Janáčka a z oper Wolfganga Amadea Mozarta.
 

   
   

 

Tiráž

Nejnovější vydání
288 / 6 / 2019

Datum tisku
30. 5. 2019

Termín distribuce
3. - 5. 6. 2019

Počet inzerátů
79 plošných, 
209  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do červnencového vydání
přijímáme do 27. 6. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 28. 6. 2019

Červencové vydání vyjde
8. - 10. 7. 2019