Divadlo O. Nedbala v Táboře - říjen 2017

Divadlo Oskara Nedbala - říjen 2017

Divadelní 218, Tábor, tel.: 381 254 070

1.10.
Přijďte s dětmi do divadla
DRAKOPOHÁDKY

Jiří Jelínek, Tomáš Alferi - (Divadlo rozmanitosti Most). Od 15.30 hodin, velký sál. Hudebně divadelní revue o dracích a malém kosmonautovi, který přistane na jejich planetě.  Draci mají své zvyky, sporty, dračí hudbu a politiku. Na planetě se problémy a spory neřeší jinak než tancem. Ojedinělé zážitkové představení pro nejmenší až největší diváky spojené s koncertem opravdové dračí kapely, při kterém nevydržíte sedět na svých místech. Režie: Jiří Jelínek. Hraje: Drakokapela- Tina – J. Raková, Britney – T. Karásková, Gaga – I. Čurdová, Phill – P. Čulík, Toník – P. Zikmund, Elton – T. Alferi, Ringo – P. Hendrych.

1.10.
DRAHÁ MATHILDA
Israel Horovitz - (Agentura Harlekýn Praha). Od 19.00 hodin, velký sál. Tragikomická konverzační hra, která je i přes své vážné téma plná lidského humoru a porozumění. Pětapadesátiletému Američanovi odkázal otec luxusní byt v Paříži. Bez dolaru v kapse se do něj vydá za účelem prodeje. V bytě však žije starší dáma, která mu sdělí, že byt je sice jeho, ale jeho otec ji tam nechal dožít a zároveň slíbil platit měsíčně dvou a půl tisícovou rentu v dolarech... V režii Oskara Koska hrají Daniela Kolářová, Ilona Svobodová a Luboš Veselý.

10.10.
MILENA MÁ PROBLÉM
Šárka vaculíková - (Divadlo v Celetné Praha). Od 19.00 hodin, malý sál. Hravá, dravá, vážná i vtipná inscenace pro ženy před svatbou, po svatbě, s dětmi i bez nich. A také pro muže, co doma uklízí, i těm, co neuklízí... Co všechno může nevěstě problesknout hlavou, než řekne „ano“? Vařit, prát, žehlit, uklízet, mýt podlahy, mýt záchod? Opravdu tohle chce? Ve vlastní režii hraje Šárka Vaculíková za klavírního doprovodu Jana Šikla.

12.10.
VERTIGO
Od 19.00 hodin, malý sál. Koncert česko-slovenské kapely patřící ke špičce jazzové scény. Její kompozice zasahují až do soudobé vážné hudby. Na svém kontě má šest alb, tři hudební ceny a čtyři nominace. Hraje ve složení: M. Bárta – saxofon, O. Török – trubka, zpěv, V. Procházka – klávesy, D. Barová (z Tara Fuki) – violoncello, zpěv, R. Uhrík – kontrabas, D. Šoltis – bicí.

15.10.
KLASICI V DIVADLE
Od 19.00 hodin, malý sál. Ivan Klánský a Lobkowicz trio – Lukáš Klánský - klavír, Jan Mráček - housle, Ivan Vokáč - violoncello. Světově uznávaný klavírní virtuos a významný pedagog prof. Ivan Klánský vystoupí s letošním účastníkem Pražského jara. Zazní výběr ze Slovanských tanců A. Dvořáka pro čtyřruční klavír, Elegie J. Suka a Trio č. 7 B dur L. van Beethovena. Pořádáno ve spolupráci s Tomášem Hubkou.

18.10.
GISELLE
Adolph Charles Adam - (Severočeské divadlo Ústí nad Labem). Od 19.00 hodin, velký sál. Romantický klasický balet v původní choreografii podle námětu Heinricha Heineho stojí na kontrastu lidského a nadpřirozeného světa. Je klenotem nejen vrcholného romantismu, ale i lidskou výpovědí, tragédií a dramatem se sociální tematikou. Příběh venkovské dívky, která zemře v zoufalství z nešťastné lásky a její duše se po smrti změní ve vílu. Úprava nastudování: Margarita Pleškova. Dirigent: Milan Kaňák. Tančí členové baletu Severočeského divadla.
Obsah
I. dějství
Venkovská dívka Giselle ráda tančí. Miluje ji Hilarion, ona však miluje Alberta. Ten není obyčejným vesničanem, nýbrž šlechticem – vévodou. Oba spolu tančí. Brzy je však unavená díky slabému srdci. Hilarion tajně vejde k Albertovi do domku, kde objeví jeho meč, a tak zjistí šlechtický původ. Přichází panstvo, které je v kraji na lovu, aby si odpočinulo. Ve vsi je svatební veselí. Hilarion oslavy přeruší a dokáže všem, že Albert lhal. Giselle nevěří. Hilarion svolá společnost, v níž šlechtična Bathilda pozná Alberta, se kterým je zasnoubena. Giselle se zhroutí, zblázní. Nakonec umírá v Albertově náručí.

II. dějství
V lese u hrobu Giselle se v noci objeví víly v čele s jejich královnou Myrthou. Čekají na Giselle. K dívčinu hrobu přijde Hilarion. Víly dokážou každého utancovat k smrti, a nejinak tomu je s Hilarionem. Když se objeví Albert, má mít stejný osud. Giselle mu pomůže noc přestát. Objevují se první sluneční paprsky, víly nechávají Alberta a mizí. Giselle se loučí s Albertem, musí také odejít a Albert zůstává sám u jejího hrobu.
(Čerpáno z divadelního programu Severočeského divadla.)

19.10.
VEČER S FLÉTNOU A KYTAROU
Mariia Mikhailova – flétna, Libor Janeček – kytara. Od 19.00 hodin, malý sál. Komorní duo – absolventka ruských hudebních škol v Togliatti a Saratově, současná studentka brněnské JAMU a absolvent brněnské Konzervatoře – zahraje skladby B. Marcella, C. Ph. E. Bacha, F. Molina, M. Giulianiho, B. Bartóka, J. Morela, A. Piazzoly a F. Borneho.

22.10.
Přijďte s dětmi do divadla
BIOGRAF

Marek Zákostelecký, Jiří kohout, František Karel Tomášek - (La Putyka Praha). Od 15.30 hodin, velký sál. Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků je základem příběhu, kterým Vás provede někdo, kdo svůj biograf neopustil do dnešních časů. Trochu ředitel, trochu trhač lístků, trochu promítač, trochu prodavač popcornu, ale hlavně starý známý dnes už zapomenutých hrdinů stříbrného plátna – velkých, malých, neviditelných, vynalézavých, něžných i strašidelných. Jejich společné příběhy doprovodí klavírista, tak jako za dob němých filmů. Přední česká novocirkusová scéna La Putyka Vás zve do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, bylo černobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli jako dnes bát, smát, plakat nebo tajně potmě líbat. Režie a výprava: Marek Zákostelecký. Hrají: Jiří Kohout, Jan Čtvrtník.

23.10.
PETROLEJOVÉ LAMPY
Jaroslav Havlíček - (Divadlo Petra Bezruče Ostrava). Od 19.00 hodin, velký sál. Maloměstská dívka Štěpka touží po lásce. Není už nejmladší a není zrovna krasavicí. Bratranec Pavel, její dávná dětská láska, se vrací z vojny a jeho rodinný statek upadá. Pavel žádá Štěpku o ruku. Bude to sňatek z lásky, z rozumu, nebo jen pro peníze? Čekají Štěpku po svatbě rozkoše lásky, kupa dětí a šťastný rodinný život? Pavel, milovník všech slastí, které život nabízí, si z vojny nepřivezl ale pouze vzpomínky… Režie: Martin Františák. Hrají: N. Lichý, K. Krejčí, S. Krupanská, K. Čepek j.h., D. Urban, L. Melník, O. Brett, M. Sedláček, M. Haroková, P. Bureš, M. Čapková, J. Jelínek, P. Gajdošíková, J. Müller, E. Kočířová j.h./ L. Mohylová j.h.

24.10.
SUDÍ
Thomas Brussig - (Divadlo Verze Praha). Od 19.00 hodin, malý sál. S humorem a nadsázkou popisuje komediální monolog život, který je spojený s nejsledovanější hrou na světě, z hlediska mnohdy nejnenáviděnějších mužů na hřišti – fotbalových rozhodčích. Sudí nás provede svým životem, ale i různými situacemi na hřišti i ve fotbalovém zákulisí, dostane se i na fotbalové „hlášky“ nebo zajímavá videa. Fandíte-li fotbalu, užijete si hru doslovně, pokud ne, i tak se náramně pobavíte. Sondu do osamělé duše fotbalového rozhodčího s nadsázkou a nesmírným nasazením otevírá Ladislav Hampl v jednom ze svých nejlepších hereckých výkonů. Režie: Tomáš Kafka.

25.10.
MICHAL HORÁČEK NA CESTĚ 2017 ANEB PETR HABKA ŽIJE
Od 19.00 hodin, velký sál. Po úspěchu alb Český kalendář (nejprodávanější CD roku 2014 v ČR) a Segrado (vévodilo žebříčku prodejů v roce 2015) přichází textař, básník a producent Michal Horáček s dalším koncertním projektem. Mapuje písně, které během třicetileté spolupráce vytvořil se skladatelem Petrem Hapkou. Široké spektrum písní vyžaduje více hlasů. Michal Horáček proto ke spolupráci pozval tři interprety - Ondřeje Rumla, Lenku Novou a Františka Segrado, kteří budou doprovázeni pětičlenným orchestrem instrumentalistů-sólistů.

26.10.
258. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
EXPEDIČNÍ JACHTING

Od 19.00 hodin, malý sál. Putování evropskými moři a Atlantským oceánem s mořským vlkem a jachtařským instruktorem Ing. Tomášem Kůdelou. Zažijete expedici na Kapverdy, výstup na sopku Stromboli, setkání s delfíny. Poznáte, že moře nenabízí jen romantické zážitky, ale skrývá v sobě i hrubost, a když tuto tvář odhalí, tak si každý musí sáhnout na samé dno. Připraveno ve spolupráci s městem Tábor – OKaCR a s Blatským muzeem v Soběslavi.

31.10.
KAR
Fekete Seretlek - (Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA Praha). Od 19.00 hodin, malý sál. Kabaret plný živočišné hudby vycházející z ruských tradic a překvapivé divadelnosti inspirovaný pohnutým osudem Anny Kareniny, začíná jako poněkud dekadentní smuteční hostina. Postupně se dozvídáme úryvky z pohnutého života Tolstého femme fatale… Režie: Matija Solce, slovinský hudebník, divadelní režisér a loutkoherec oživující různé předměty, absolvent pražské DAMU. V roce 2005 společně se svými spolužáky založil hudební uskupení Fekete Seretlek, které osobitým způsobem pracuje s tradičními lidovými motivy a písničkami z celého světa. Hrají: P. Smolárik - kontrabas, A. Bubníková - violoncello, J. N. Jelínek - housle, I. Sedláček - cajon, M. Solce - akordeon, J. Meduna - trubka. Po skončení představení bude následovat koncert a možná i tanec!

   

Tiráž

Nejnovější vydání
268 / 10 / 2017

Datum tisku
3. 10. 2017

Termín distribuce
5. - 6. 10. 2017

Počet inzerátů
79 plošných, 
209  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do listopadového vydání
přijímáme do 24. 10. 2017

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 27. 10. 2017

Listopadové vydání vyjde
2. - 3. 11. 2017