Divadlo O. Nedbala v Táboře - květen 2019

Divadlo Oskara Nedbala - květen 2019

Divadelní 218, Tábor, tel.: 381 254 070

6.5.
LiStOVáNí.cz
MŮJ PŘÍBĚH - 9,58 / Usain Bolt

od 17.00, malý sál, Zpráva o nejrychlejším sprinterovi všech dob a jeho životě je společnou prací sympatického Jamajčana a legendy britské sportovní žurnalistiky Shauna Custise. LiStOVáNí.cz společně s Usainem zaběhnou nejrychlejší a nejvtipnější závod své kariéry! Vydalo nakladatelství 65. pole. Účinkují: Alan Novotný a Lukáš Hejlík

7.5.
KŘÍŽ U POTOKA
od 19.00, velký sál, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Karolína Světlá, Lenka Lagronová. Milostný příběh z hlubokých úbočí horských samot o poslední generaci rodu Potockých. Rodu, který tíží skutky předků. Je možné chmury a přízraky našich rodičů i dědů překonat? Režie se s bravurou sobě vlastní ujal Martin Františák fascinovaný vesnickým prostředím, tradicemi a mýty s touhou vyprávět o silných ženských hrdinkách. Režie: Martin Františák. Hrají: K. Vojtková, Z. Trčálek, T. Šulaj, D. Hofmanová j.h., I. Vacková, J. Králík j.h., J. Hejcman, D. Vaculík, M. Horká, B. Nesvadbová, M. Hudec

10.5.
KERAMIČKA
Když má láska zavolá
od 19.00, malý sál. Jarní koncert oblíbené jihočeské dechové kapely, která vystupuje v blatských krojích a znají ji posluchači i v Holandsku, Německu, Rakousku a Francii. S kapelníkem Ing. Petrem Kolářem připravili písně z nového alba  Když má láska zavolá, ale také starší skladby, které zaručeně potěší všechny posluchače.

11.5.
PEER GYNT, CARMEN
od 19.00, velký sál, Severočeské divadlo Ústí nad Labem, Edvard Grieg, Georges Bizet, Rodion Ščedrin. Večer baletních suit- dvou láskyplných příběhů, dvou osudů z naprosto odlišných krajů. Prvý Vás zavede do snové krajiny, kde hlavní hrdina prožívá svůj neutěšený život plný lásky, zrady, bolesti, ztrát a útěků. Choreografie sleduje děj Ibsenovy dramatické básně, která inspirovala skladatele Griega k vytvoření překrásné hudby. Na vyznění neubírá ani patrný rozkol mezi romantickou hudbou a drsnou literární předlohou popisující Gynta jako egoistu a rozvráceného prospěcháře. Tanec vede spíše hudba než slovo a choreografie se oddává romantickým tónům. Uslyšíte zkrácenou suitu o osmi větách, které na jevišti vytvoří osm proměnlivých obrazů z Peerova života.
S baletním milostným trojúhelníkem se ocitnete v andaluské Seville, kde láska, svůdnost a žárlivost dožene hlavního hrdinu k vraždě. Světově známý příběh Prospera Mérimého hudebně ztvárnil Georges Bizet. Podle jeho předlohy upravil operu pro balet Rodion Ščedrin. Choreografie převypráví děj, který voják José líčí spisovateli ve vězeňské cele před popravou. Taneční vyjádření vychází z hlubokých prožitků Josého a vášnivé cikánky Carmen, hledá pohyb vycházející ze srdce, sleduje vývoj vztahu a souzní s dějem v hudbě. Režie a choreografie: Marika Hanušová (Blahoutová). Dirigent: Milan Kaňák. Tančí: Róbert Király, Frederika Kvasčáková, Roberts Skujenieks a další členové baletního souboru SD Ústí nad Labem. Náhradní představení za podzimní avizovaný balet The Beatles Celebration.

12.5.
MEDOVÁ KRÁLOVNA
Přijďte s dětmi do divadla
od 14.30, malý sál, Divadlo Drak Hradec Králové, Radek Beran, Marie Nováková. Sladká pohádka o holčičce, která se vypraví do úlu pro med. Na cestě plné překážek děvčátko díky dědečkovým moudrým radám, vlastní odvaze a pomoci jedné ztracené včely v nesnázích nakonec pozná tajemství úlu, získá důvěru včelí královny a stane se dobrou včelařkou. Režie: Radek Beran. Hrají: J. Piktorová, D. Linka, M. Hajn, F. Huml

15.5.
PROBUZENÍ
od 19.00, malý sál, Divadlo VOSTO5 Praha, VOSTO5. V rozhodnou chvíli se Blaník otevře, rytíři v plné zbroji vyhrnou se z hory a svatý Václav, jeda na bílém koni, je povede na pomoc Čechům.
Mytologická nonverbální klaunérie v podání legendárního uskupení, které už více jak dvacet let nekompromisně komentuje stav současné české společnosti. V době, kdy jsou ohroženy samotné demokratické základy naší státní identity, logicky na pomoc povolal blanické rytíře. Režie, hrají: VOSTO5

16.5.
ISLÁM, MUŽI A ŽENY
od19.00, malý sál, Barevný čtvrtek SPECIÁL. O vztazích v Orientu a o vztazích nás Evropanů a muslimů z východu s novinářkou a humanitární pracovnicí Petrou Procházkovou, známou reportážemi z oblastí válečných konfliktů. Vyprávěním nabourává evropský mýtus, že muslimské ženy jsou chudinky a jejich muži despotové. Připraveno ve spolupráci s Blatským muzeem v Soběslavi.

17.5.
SWING BAND TÁBOR
Sváteční koncert
od 19.00, malý sál. Všem, kdo mají svátek - a je jedno, který den v roce. Známá táborská bigbandová kapela zahraje během večera o Barborce a pro Barborku, jakož i o Martě a pro Martu, Josefa, Václava, Matyldu, Yvettu, Lauru, Boba, Reného i Rudolfa, Magdalénu, Kateřinu a další v písních oslavované. Pátek, všichni mají svátek!

19.5.
HRDINOVÉ
od 19.00, velký sál, Divadlo v Rytířské Praha. Gérald Sibleyras. Komedie plná humoru a břitkých dialogů tří veteránů z I. světové války žijících společně v domově důchodců. Jednoho dne se vzepřou monotónnímu životu a naplánují výpravu na kopec na obzoru. Potvrdí pravidlo, že člověk je jen tak starý, jak se cítí! Režie: Petr Slavík. Hrají: Petr Kostka, Jaroslav Satoranský, Miroslav Vladyka

21.5.
SCIENCE CAFÉ
Karel Drbal
LYMESKÁ BORELIÓZA – skutečná infekční hrozba budoucnosti?
od 19.00, DON klub. Máj, lásky čas. A také čas zvířátek, jejichž „přilnavost“ mnohé z nás naplňuje hrůzou. Čím je klíště jako přenašeč tak výjimečné?  Jak závažná je lymeská borelióza vzhledem k jiným infekcím? Umíme dnes dobře diagnostikovat a léčit toto onemocnění? Existuje brzká naděje na účinnou vakcínu? A jaké další infekční choroby klíšťata přenášejí? To jsou otázky, na které odpoví imunolog RNDr. Karel Drbal, Ph.D. z Katedry buněčné biologie Přírodovědecké fakulty UK v Praze.

23.5.
TANZÁNIE - se zebrami pod hvězdami
375. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
od 19.00, malý sál. S mladým amatérským fotografem Janem Papežem se vydáte do národních parků, přírodních rezervací, na liduprázdnou pláž i do bývalého ráje baťůžkářů. Dozvíte se, že „Hakuna matata“ není pouhou frází z oblíbeného animovaného filmu, ale že jde o životní styl místních obyvatel. Bonusem bude odbočka na ostrovní  Zanzibar. Připraveno ve spolupráci s městem Tábor - OKaCR a Blatským muzeem v Soběslavi.

24.5.
KALLE
od 19.00, malý sál. Mimořádný koncert mimořádné kapely, která se tentokrát představí v šestičlenném složení s klasickými akustickými nástroji. Post-rocková atmosféra, atmosférický zpěv, akustická kytara, basa, bicí, harmonium a violoncello. A dva Andělé.

26.5.
BOLECH
Stopy folklóru

Táborský symfonický orchestr
od 19.00, velký sál. V průběhu koncertního večera zaznějí známé skladby inspirované lidovou hudbou a exotikou. Hudební mozaiku složenou z děl J. Brahmse, E. Griega, P. I. Čajkovského, O. Nedbala, A. Dvořáka a dalších autorů obohatí sólovým zpěvem skvělá mezzosopranistka Karolína Berková. Diriguje Jiří Sycha.

28.5.
SLOVÁCKO SA NESÚDÍ
od 19.00, malý sál. Divadelní spolek Kašpar Praha. Zdeněk Galuška. Vybrané (dnes už) klasické folklórní vyprávěnky slováckého „kronikáře“ Zdeňka Galušky, které voní životem a také po švestkách a révě. Večer o vínu a o lidech, kteří jdou do všeho naplno... Okoštujte atmosféru vesnické pospolitosti a nalaďte se na zbytek večera/ jara. A aby povídání a koštování dobře sedlo, vše s energií a láskou k tradicím a folkloru doprovodí cimbálová muzika Lašár z Velkých Pavlovic. Režie: Filip Nuckolls. Hrají: Adrian Jastraban, Eva Elsnerová, Daniel Ondráček

29.5.
XVI. KONCERT MLADÝCH PĚVECKÝCH TALENTŮ
od 19.00, malý sál, Kruh přátel hudby. Marie Schmidtová - soprán, Elmaz Kadyieva - mezzosoprán, Robin Červinek – baryton. Za klavírního doprovodu pedagoga Pražské konzervatoře Augustina Kužely a s průvodním slovem PhDr. Radmily Hrdinové. Koncertu vybraných účastníků Burzy mladých zpěváků 2018 pořádané Jednotou hudebního divadla za podpory Nadace Život umělce se zúčastní jako čestný host dlouholetá sólistka Státní opery a Národního divadla v Praze paní Zora Jehličková. Zaznějí árie z oper B. Smetany, A. Dvořáka, W. A. Mozarta, R. Wagnera, P. I. Čajkovského, C. Saint-Saënse, G. Bizeta a G. Pucciniho.

30.5.
KAREL PLÍHAL
recitál
od 19.00, malý sál. Ojedinělý hudebník a textař se po pauze vrací zpět. Čeká Vás koncert plný jemné a hravé poetiky, komorní atmosféry, inteligentně  humorných a vyzrále sebeironických textů. Zpěv Karla Plíhala doprovodí skvělý kytarista Petr Fiala.

Tiráž

Nejnovější vydání
287 / 5 / 2019

Datum tisku
30. 4. 2019

Termín distribuce
2. - 7. 5. 2019

Počet inzerátů
80 plošných, 
209  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do červnovéhovydání
přijímáme do 22. 5. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 27. 5. 2019

Červnové vydání vyjde
6. - 7. 6. 2019