Divadlo O. Nedbala v Táboře - březen 2019

Divadlo Oskara Nedbala - březen 2019

Divadelní 218, Tábor, tel.: 381 254 070

1.3.
HRDÝ BUDŽES
od 19.00, velký sál. Divadlo Antonína Dvořáka Plzeň. Irena Dousková
Repríza kultovní inscenace z roku 2002, která je dramatizací stejnojmenné prózy. Žákyně 2. třídy ZDŠ v ní sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě. Režie: Jiří Schmiedt. Hrají: B. Hrzánová, J. Vlčková, L. Jeník
Přeložené benefiční představení pořádané ve spolupráci se spolkem Hrzán Sobě! na podporu vzniku sochy Jiřího Hrzána v Táboře.

6.3.
KLEOPATRA
od 19.00, velký sál. La Fabrika Praha, Petr Kolečko. Egyptská královna Kleopatra a její tři osudoví muži. Žena, která se narodila s úkolem uchránit starobylou a oslabenou říši před maskulinním militantním Římem, ale život si zkomplikovala ještě těžším úkolem. Chce opravdového chlapa. Byť jen na jedinou vteřinu. Protože taková vteřina opravdové lásky může vyvážit věčnost plnou buzen v žabkách.
Šílená komedie v režii O. Pavelky se zpěvy frontmana skupiny Chinaski Michala Malátného a živočišnou Jitkou Čvančarovou.

7.3.
373. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
TAJEMSTVÍ PYRAMID V BOSNĚ
od 19.00, malý sál. S Radkem Kublou se podíváte do bosenského údolí pyramid vzdáleného od hlavního města Sarajeva třicet kilometrů. O tomto magickém místě se skoro nemluví, přestože vykopávky byly započaty v roce 2005. Historie sahá až 30 000 let zpátky, což znehodnocuje dokumenty týkající se stáří a původu pyramid. Připraveno ve spolupráci s Blatským muzeem v Soběslavi a městem Tábor - OKaCR.

9.3.
Z POSTELE DO POSTELE
od 19.00, velký sál. Východočeské divadlo Pardubice. Alan Ayckbourn. Anglická komedie, v níž kvarteto partnerských párů touží strávit hezký večer ve třech bytech, potažmo v ložnicích. Jejich představy o něm a způsoby jejich dosažení se však liší... Často se v posteli odehrává něco jiného, než by se dalo či chtělo očekávat. Režie:Zdeněk Dušek. Hrají:M. Mejzlík, L. Mecedorová, M. Němec, P. Janečková, J. Musil, M. Sikorová, P. Borovec, V. Malá. Na lednovém GRAND Festivalu smíchu bylo představení oceněno porotou i diváky jako Komedie roku 2018.

10.3.
O PRINCEZNĚ NA OCET
od 14.30, malý sál. Divadelní soubor Spektrum Sezimovo Ústí. Alena Bláhová. Autorská pohádka s písničkami plná laskavého humoru a poznání, že pravá láska překoná i kouzla žárlivé čarodějnice. Ta zaklela království, aby princezna nikdy nepotkala ženicha. Kouzlo však prolomí princ s pomocí strašidel a pekelníka. V režii J. Králíka hrají A. Němcová, J. Greplová, J. Procházková, P. Kubec, E. Králíková, J. Jank, M. Potocký, S. Rybníčková, P. Peroutka, M. Fiedorová, P. Fiedor, J. Králík a J. Belza. Soubor vznikl v roce 2017 a navazuje na úspěšnou činnost někdejších sezimoústeckých souborů (Nehajanky, Ochotnický soubor).

11.3.
PANÍ BOVARYOVÁ
od 19.00, velký sál. Divadlo pod Palmovkou Praha. Gustave Flaubert, Iva Klestilová. Dramatizace provokativního románu (1857) o hledání rodinného štěstí, nevěře, finanční a morální krizi. Až neuvěřitelně současný příběh o ženě, která z monotónního, neuspokojivého rodinného života utíká do sebezničujících vztahů s milenci. Aby si je mohla vydržovat, zaplétá se čím dál více do dluhů. Režie: Michal Lang. Hrají: L. Štěpánková, M. Hruška, R. Valenta, J. Teplý, J. Hušek, O. Veselý, M. Málková, S. Šárský, Z. Slavíková, I. Jiřík a další.

14.3.
Kruh přátel hudby
SMETANOVÁNÍ
Jitka Čechová - klavír
od 19.00, malý sál. Recitál vynikající klavíristky - členky světoznámého Smetanova tria - ověnčené řadou ocenění za interpretační kvality na našem i mezinárodním sólovém a komorním poli. Část klavírního díla národního skladatele Bedřicha Smetany se v jejím podání stane nevšedním zážitkem pro ctitele vážné hudby.

18.3.
MISERY
od 19.00, velký sál. Studio DVA divadlo Praha. Stephen King, William Goldman. Divadelní adaptace světového bestselleru mistra hororu. Zlata Adamovská v mimořádné a naprosto nečekané roli oddané fanynky a Petr Štěpánek coby spisovatel, jehož knihy hlavní hrdinka miluje tak nesmírnou láskou, že je pro ni schopná i zabít. Dokonalá kombinace temného humoru a dechberoucího napětí v režii Ondřeje Sokola.

19.3.
ŽALMAN & SPOL. 2019
od 19.00, malý sál. Koncert folkové legendy Pavla Lohonky Žalmana, který výrazně ovlivnil podobu českého folku. K padesátinám na scéně vydal v roce 2018 dvojalbum Moje nevšední roky a uvedl do kin dokumentární film Naslouchám tichu země. Zpívá, aby bylo lidem dobře, a tak si přijďte zazpívat a naslouchat i Vy!

20.3.
ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE
od 19.00, velký sál. Divadlo pod Palmovkou Praha. Marc Norman, Tom Stoppard, Lee Hall. Milostné vzplanutí mladého básníka a dramatika Willa Shakespeara a krásné Violy se stává okouzlujícím předobrazem nejslavnější hry všech dob, Romea a Julie. Jemu chybí inspirace, ona se touží i přes přísný zákaz dostat k divadlu. Uchýlí se ke lsti a převlečena za chlapce pronikne do Shakespearova souboru. Na pozadí záměny postav, velké lásky, omylů a nedorozumění, intrik a obchodních machinací se odehrává neobyčejně romantický a zábavný příběh z divadelního zákulisí viktoriánské Anglie. Režie: Michal Lang. Hrají: T. Dianiška, K. Trnková, J. Teplý, I. Jiřík, Z. Slavíková, O. Volejník, O. Veselý, M. Hruška, R. Valenta, P. Skřípal, H. Seidlová, J. Hušek, P. Uhlík, O. Sim, J. Albrecht, J. Chromeček, M. Němec, L. Král/ P. Stehlík, M. Hora, D. Kadlec, M. Wronková, V. Ježková, A. Lipská, E. Nováková

21.3.
Kruh přátel hudby
VEČER S FLÉTNOU A KLAVÍREM
Jan Ostrý - flétna, Silvie Ježková - klavír
od 19.00, malý sál. Přeloženo z ledna! Koncertní program je výběrem vrcholných a výjimečných skladeb flétnového repertoáru v podání vynikajících interpretů. Zaznějí díla W. A. Mozarta, W. X. Mozarta, F. Schuberta, C. Debussyho a H. Dutilleuxe.

25.3.
SKLENĚNÝ STROP
od 19.00, velký sál. Divadlo Ungelt Praha. David Hare.Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit. Fascinující střet dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je všechno proti. Milostný trojúhelník s politickým názorem je autorovou reakcí na vládu Margaret Thatcherové. Byl oceněn nejen v autorově domovské Británii, ale i v USA. Je hereckým koncertem dvou výjimečných hereckých osobností. Režie: Vít Vencl. Hrají: Tatiana Vilhelmová, Jiří Langmajer, Vincent Navrátil/ Vladimír Pokorný

26.3.
ONDŘEJ HAVELKA A MELODY MAKERS
Rapsodie v modrém pokoji.
Vyprodáno! Od 19.00, velký sál. George Gershwin a Jaroslav Ježek – dva muži mezi nebem a jazzem. Dva velcí skladatelé, dva obdobné osudy. Hitmakeři, kteří zásadně ovlivnili vývoj popmusic 20. století a zároveň chytře a invenčně propašovali jazz do hudby klasické. Koncert nabitý nesmrtelnými evergreeny korunovaný unikátním provedením Gershwinovy Rapsodie v modrém v původním aranžmá pro klavír a jazzový orchestr.

 

27.3.
SCIENCE CAFÉ
ONDŘEJ ZAHRADNÍČEK
Antibiotika nejsou lentilky
od 19.00, DON klub. Věta „půjdu k doktorovi, ať mi napíše nějaká antibiotika“ patří mezi věty, které mnoho lidí vyslovuje, aniž by nad nimi nějak zvlášť uvažovali. Prostě na ně „vlezl nějaký bacil“, a tak přece „potřebují antibiotika“. Ale je to vždy pravda? Jak vlastně antibiotika fungují? A co se stane, když budeme antibiotika užívat víc, než je záhodno – budou ještě pořád fungovat? Klesající účinnost antibiotik považují lékaři za jeden z nejpalčivějších problémů současné medicíny. Přijďte diskutovat s MUDr.Ondřejem Zahradníčkem, který působí v Mikrobiologickém ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně.

29.3.
MÝCENÍ
od 19.00, malý sál. Divadlo Na zábradlí Praha. Thomas Bernhard. Dramatizace kontroverzního románu rakouského spisovatele a dramatika. Malý pokojíček napěchovaný obrazy a hosty se stává dusivě sevřeným dějištěm umělecké večeře, s jejímž začátkem se stále čeká na herce Národního divadla. Ze slavnostního setkání se stane hluboká, ironická i jízlivě zábavná sonda do života lepší společnosti. Přesné režijní vedení, herecká souhra a nápaditá scénografie přelévají divácké emoce od smíchu k pláči, od humoru a nadsázky k beznadějné zprávě o nás samých. Režie: Jan Mikulášek. Hrají: J. Žáček, M. Sidonová, H. Hájek, J. Matoušková, J. Plodková, V. Vašák, D. Kaplanová, P. Jeništa

31.3.
FERDA MRAVENEC
od 14.30, velký sál. Přijďte s dětmi do divadla. Těšínské divadlo Český Těšín. Iva Peřinová, Leszek Wronka, Vladimír Čort. Výpravná muzikálová pohádka slaví úspěch u dětských i dospělých diváků od své premiéry v roce 1994 až dodnes, o čemž svědčí stovky repríz.. Režie: Karol Suszka. Hrají členové souboru Těšínského divadla a žáci ZUŠ z Českého Těšína a  Havířova - Podlesí.

31.3.
LiStOVáNí.cz
ČESKÝ RÁJ/ Jaroslav Rudiš
od 17.00, malý sál. Parta chlapů se pravidelně schází ve staré sauně za městem, kde potí svoje těla i duše. Nemají jména a nikdo je tu neruší. Jejich sebestředný svět rámují tragikomické vzpomínky na minulost i nejistota z vlastní budoucnosti. Autorem novely o současných mužích je držitel mnoha ocenění žijící mezi Prahou a Berlínem. Jaroslav Rudiš je spisovatel, dramatik a příležitostný zpěvák. Účinkují: Pavel Oubram, Tomáš Drápela, Alan Novotný. Vydalo nakladatelství Labyrint.

Tiráž

Nejnovější vydání
285 / 3 / 2019

Datum tisku
5. 3. 2019

Termín distribuce
7. - 8. 3. 2019

Počet inzerátů
75 plošných, 
249  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do dubnového vydání
přijímáme do 25. 3. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 26. 3. 2019

Dubnové vydání vyjde
4. - 5. 4. 2019