Divadlo O. Nedbala v Táboře - listopad 2018

Divadlo Oskara Nedbala - listopad 2018

Divadelní 218, Tábor, tel.: 381 254 070

1.11.
MARYŠA
od 19.00, velký sál. HaDivadlo Brno. Alois a Vilém Mrštíkovi. Klasické drama českého realismu o rozkladu moravské vesnice, o právu na lásku, kupčení s majetkem, pravdou i náboženstvím. Je dramatem ženy, která se stává obětí předsudků, zaslepenosti, tradičních hodnot i vlastní tvrdohlavosti. Ženy, která se z vůle boží stává vražedkyní. Pro slovenský inscenační tým je typická koncentrovaná práce s textem, scénický minimalismus, jemné interpretační nuance bez zbytečných aktualizací a zejména důraz na hereckou akci. Představení se stalo Inscenací roku 2014 v anketě Divadelních novin. Režie: Lukáš Brutovský. Hrají: M. Maršálek, S. Peková, S. Venclovská j.h., T. Malíková, C. Drozda, J. Grundman j.h., V. Zástěrová j.h., K. Valůšková/ G. Štefanová j.h., J. M. Valůšek/ M. Kumhala, J. Lepšík, Z. Humpolec, D. Čepická j.h./ N. Petlachová j.h./ R. Petlachová j.h., Š. Klacl j.h./ T. Gut j.h.

4.11.
K ŠÍPKU S RŮŽENKOU
od 14.30. malý sál. Přijďte s dětmi do divadla. Naivní divadlo Liberec. Vít Peřina. Vtipná loutková - marionetová - pohádka se zaměřuje na uplynulých sto let, které Růženka díky kruté kletbě zaspala. Usnula o svých osmnáctinách, které slavila v roce 1918. A podobně jako onoho roku zaniklo císařství, usnulo i království Růženčina tatínka. Začala nová éra plná objevů. A Růženka ji měla prospat?... Režie: Michaela Homolová. Hrají: M. Bělohlávková, D. Čičmanová, A. Kubišta, M. Sýkora

5.11.
Tomáš Páleníček: PSYCHEDELIKA V NEUROVĚDĚ A PSYCHIATRII
od 19.00, DON klub, Science Café. Psychedelika, běžněji nazývaná halucinogeny, jsou opět v hledáčku široké veřejnosti a stále získávají na popularitě. Na jedné straně jsou tyto látky měnící vnímání opěvovány jako možná léčba deprese, úzkosti nebo závislosti či čistě jako nástroj zlepšení kreativity, na druhou stranu však někdy mohou přinášet i velmi obtížné prožitky, vzácně i s přetrvávajícími psychickými obtížemi.
MUDr. Tomáš Páleníček, Ph.D.z Národního ústavu duševního zdraví přiblíží, co s námi psychedelika dělají, jak mění naše „normální“ prožívání a pohled na svět, jak ovlivňují náš mozek a jakým způsobem „léčí“ některé duševní obtíže a současně jaká rizika přináší nakládání s nimi.

6.11.
IVAN KLÁNSKÝ, LUKÁŠ KLÁNSKÝ A EPOQUE QUARTET/ koncert
od 19.00. malý sál. Spojení světově proslulého klavíristy a jedinečného smyčcového uskupení slibuje nevšední zážitek. Na programu je výběr ze Slovanských tanců A. Dvořáka, Symfonická báseňVltava B. Smetany pro čtyřruční klavír a Klavírní kvintet A dur op. 5 A. Dvořáka. Pořádáno v rámci festivalu Klasici v Táboře.

8.11.
LiStOVáNí.cz. DOPPLER/ Erlend Loe
od 17.00. malý sál. Hrdina románu finského spisovatele prožívá hlubokou životní krizi. Opustí ženu a děti a přestěhuje se do lesa. Jediným společníkem je mu losí mládě, jehož matku zastřelil, aby nezemřel hlady. Vtipný a absurdní příběh o lidské osamělosti, soukromém protestu proti společnosti, bezduchému konzumu a píli. Účinkují: Pavla Dostálová a Lukáš Hejlík. Vydala nakladatelství Kniha Zlín/ Albatros Media.

9.11.
ANDRÉS GODOY (Chile)- kytara
od 19.00. malý sál. Nenechte si ujít mimořádný koncert pětašedesátiletého Mistra kytary, který ve 14 letech při nehodě přišel o pravou ruku. Denním cvičením se naučil vlastní technice - tatap - založené na řadě úderů a drnkání, s nimiž vytváří rytmy, harmonie, melodie. Se svou hudbou, v níž používá prvky jihoamerického folklóru, progresívního rocku a jazzu procestoval řadu zemí. Pořádáno ve spolupráci s Táborským festivalem vína, z.s.

10.11.
STOLETÍ HITŮ
od 19.00. malý sál. Divadlo Viola Praha. Jitka Škápíková. Rozverný retro kabaret dává odpověď na otázku: Čím voněla doba minulého století? Stručná historie napříč 20. stoletím v podání hereckého tria hudebního cítění - houslisty Jaromíra Meduny, trumpetisty a kytaristy Jana Meduny a skvěle zpívající Bereniky Kohoutové v režii Patrika Hartla.

12.11.
PENSION PRO SVOBODNÉ PÁNY
od 19.00. velký sál. Divadlo Palace Praha. Sean O’Casey, Jiří Krejčík. Bláznivě situační komedie se odehrává během noci v pensionu, kam si jeho nájemník - svobodný mládenec - propašuje slečnu přes nekompromisní zákaz přijímání dámských návštěv. Brzy se však zjistí, že utajit a vyprovodit dívku z pokoje je nemožné, zvlášť když se z tahu náhle vrátí spolubydlící. A kolotoč bláznivin se roztočí... Režie:Jaromír Dulava. Hrají: M. Doležalová/ A. Fialová, P. Děrgel, L. Příkazký, K. Pindejová a další.

13.11.
OPOMÍJENÁ VÝCHODNÍ MAKEDONIE
od 19.00. malý sál. 369. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa - tentokrát v úterý!!!
S cestovatelem, etnologem a dobrodruhem Liborem Drahoňovským zavítáte na Balkán, do nepříliš navštěvovaných míst s bizarními skalami, rozvalinami antických měst, půvabnými vesničkami a středověkými i novodobými městy, včetně makedonské metropole Skopje oplývající megalomanskou architekturou.vPřipraveno ve spolupráci s městem Tábor OKaCR a s Blatským muzeem v Soběslavi.

15.11.
BENNEWITZOVO KVARTETO
od 19.00, malý sál. Klub přátel hudby. Jakub Fišer - 1. housle, Štěpán Ježek - 2. housle, Jiří Pinkas - viola, Štěpán Doležal - violoncello. Koncert špičkového komorního souboru, který patří k našim nejlepším. V jeho podání zaznějí Smyčcová kvarteta W. A. Mozarta (d moll), A. Dvořáka (G dur) a L. Janáčka (č. 1 - „Z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty“).

17.11.
NOC DIVADEL 2018
Česko-Slovensko

Divadelní ohnivý večírek plný umění a bezbřehé zábavy!
od 17.00 - 24.00 v prostorách divadla. Zažijte táborské divadlo jinak! Vytvořte společně s námi a účinkujícími jedinečnou atmosféru, vychutnejte si kouzlo pomíjivosti jevištního umění, objevte prostřednictvím výstav a instalací místa, která jste ještě nenavštívili.  Při vstupu do divadla Vás rozpálí vybroušené jazzování táborského mistra klavíru, „iskru“ v oku vyčaruje zapálený česko-slovenský folklorní soubor i bravurně sehraná slovenská pětice Voila!, děti zjistí, která pohádka – zda česká či slovenská Zlatovláska – je krutější (nebojte – obě dopadnou dobře). Žánrové možnosti klavíru prozkoumáme také na jevišti v klasickém recitálu a neoromantickém autorském koncertu. V nostalgické i ironické vzpomínce na Československo zaplanou imaginární i reálné táborákové ohně a ukápne slza, až zamáváme ujíždějícímu vlaku na Severním nástupišti/ jevišti. A nakonec v diskoklubu rozjedete svou vybroušenou taneční sestavu na české i slovenské vypalovačky.

17.00 LOKVAR – Zlatovlásky / dvě loutkové pohádky v jedné – Erben vs. Dobšinský/ malý sál
18.00 ŠARVANCI /  slovenský folklórný súbor pôsobiaci v Prahe / jeviště
18.30, 20.00  JÁRA a PETRA BÁRTOVI / acoustic jazz vynikajícího táborského dua / foyer
19.00  VOILA! /  multižánrový hudební zážitek - swing, twist a chanson s občasnou příměsí hip-hopu nebo reggae… ze Slovenska! / jeviště
20.30  BARBORA BRABCOVÁ a IVANA ZELENKOVÁ / klavírní recitál z české hudby / jeviště
21.00 CHALUPSKI / koncert táborského neoromantického pianisty/ jeviště
21.30 SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ / rehabilitované lokální country v té nejčiřejší podobě / jeviště
19.00  SOUL-ROCKERs DJs / česko-slovenská diskotéka / DON klub

instalace, výstavy/ Petra Bolková & Jaroslav Exner, Kateřina Volfová, Martin Bosák & Štěpán Jirásko, Origamie, Michal Sváček, Hanuš a Zlata Lamrovi, Roman Pečenka, DON

TÁBORÁK STAGE
ohně a písně v parku s gročkem a svařáčkem

19.11.
KOLAPS
od 19.11, velký sál. Losers Cirque Company Praha. Petr Horníček, Tomsa Legierski, Matyáš Ramba. Vrcholná pozemní akrobacie, typický loserovský humor a podmanivá hudba v kouzelném putování životními kolapsy, které jsou našimi společníky od dětských let. Režie: Tomsa Legierski. Účinkují: Petr Horníček, Lukáš Macháček, Matyáš Ramba, Vítězslav Ramba, Jana Telcová, Kristýna Stránská, Martina Illichová, Nikola Kopáčová, Ondřej Sochůrek, Jiří Bělka. Hudba: Vladimír Mikláš, Josefina Žampová

20.11.
HOLKA NEBO KLUK
od 19.00, velký sál. Jihočeské divadlo/ opera České Budějovice. Antonín Procházka. Dívka v modrém či Srdce odešlo za tebou jsou tituly z patnácti prvorepublikových šlágrů, které zaznějí v komediální hudební revui. Jejího autora inspirovala stejnojmenná filmová veselohra z roku 1938 s Adinou Mandlovou. Režie: Antonín Procházka Hrají: L. Šestáková/ B. Munzarová, D. Bambas/ A. Voráček, J. Průdek, I. Hošpesová/ R. Strnadová, F. Brantalík, M. Veselá/ D. Volfová, M. Veselý a další. Swingově operní orchestr diriguje M. Peschík nebo M. Veselý.

21.11.
TÉMĚŘ DOKONALÁ LÁSKA
od 19.00, malý sál. Jihočeské divadlo/ činohra České Budějovice. Nicole Moeller. Mnohoznačný thriller o touze někoho vlastnit a potřebě vlastnit svůj příběh. Pohřešovaná dívka, vězněná únoscem, se objeví po šesti letech. Stane se mezinárodní celebritou. Úspěšný novinář od ní dostane nabídku k napsání jejího příběhu. Novinář musí do příběhu ostře zasáhnout, i když to znamená střet s únoscem. Režie: Adam Svozil, Kristýna Kosová. Hrají: B. Kaňoková, T. Drápela, P. Oubram, L. Mejstříková

24.11.
TARAPACA JAZZ
od 19.00, malý sál. Táborská kapela oslaví patnácté narozeniny koncertem za doprovodu smyčcového orchestru. Společně se svými hosty zmapuje svou historii a připomene skladby zapomenuté. Na pódiu vedle stálé sestavy, kterou tvoří Jára Bárta (klávesy), David Chabr (saxofon), Matěj Tenkl (basová kytara), Tomáš Hájek (bicí), vystoupí nová zpěvačka Magdalena Řehořová, čerstvá absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka.

25.11.
LABUTÍ JEZERO
od 17.00, velký sál. Moravské divadlo Olomouc. Petr Iljič Čajkovskij. Nesmrtelný klasický balet na motivy německé pohádky o síle lásky - princezně Odettě, zlém Rudovousovi, nešťastném princi a černé labuti Odilii s překrásnou hudbou ruského klasika. V režii Roberta Balogha a choreografii Hany Vláčilové tančí baletní soubor MD Olomouc.

27.11.
KRYŠTOF
Vyprodáno!!!

28.11.
VÁNOČNÍ KONCERT 2018
Orchestru Václava Hybše a sólistů
od 19.00, velký sál. Letošním hlavním hostem orchestru je první dáma operety, držitelka dvou Thálií, Pavla Břínková. Vystoupení doplní nadějní zpěváci - A. Sivoková, E. Průšová, P. Možíš a J. Doskočil. Novou tváří orchestru je druhý dirigent - Václav Marek.

29.11.
DDT
od 19.00, malý sál. OCHOTNÍCI OCHOTNĚ. Divadlo Kapota Tábor. Kateřina Pokorná. Satirická komedie o lidech hmyzu... Sorry jako! Adaptace hry bratří Čapků Ze života hmyzu. Kéž tento hmyzí obrázek naší společnosti probudí naše lidské svědomí a humor a legrace je tím, co nám pomůže podívat se na to naše lidské pinožení s nadhledem. V autorské režii Kateřiny Pokorné hrají J. Procházka, D. Duch Běhounek, D. Ingr, H. Hořejšová, M. Kubová, A. Průchová, E. Kolčaková, T. Černá a A. Kubová.

30.11.
HROBKA S VYHLÍDKOU
od 19.00, malý sál. OCHOTNÍCI OCHOTNĚ. Divadelní soubor Tábor. Norman Robbins. Premiéra detektivní komedie o třech dějstvích, v níž se mísí žánry detektivky, hororu a komedie. Obyčejný příběh se mění před očima a zaplétá do stále nejasnějších obrysů. Nechybějí vraždy, lásky, zvraty, slepé uličky i překvapivé rozuzlení - to vše podtržené klasickým anglickým humorem. Režie: Karel Nezveda. Hrají: M. Krejči/ J. Jakšič, D. Remiš, K. Mašková, M. Štenglová, J. Schmödl, R. Kotápišová, J. Nezvedová, P. Ambrožová, V. Jakšič, R. Růžková

Tiráž

Nejnovější vydání
281 / 11 / 2018

Datum tisku
30. 10. 2018

Termín distribuce
2. - 6. 11. 2018

Počet inzerátů
70 plošných, 
212  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do prosincové vydání
přijímáme do 22. 11. 2018

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 26. 11. 2018

Prosincové vydání vyjde
3. - 6. 12. 2018