Kultura S. Ústí

Kultura Sezimovo Ústí - září 2019

PROGRAM MSKS KULTURA – ZÁŘÍ 2019

2.9.
OSLAVTE PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN S NÁMI
16–18 hod. park před Spektrem. Zábavné odpoledne spojené s prezentací místních spolků a sportovních klubů. Hudební divadlo Hnedle vedle zpříjemní začátek školního rokusvou show s názvem Hola, hola, škola volá! plnou písniček a soutěží.

16.9.
BAŤOV SLAVÍ 80 LET
17 hod. foyer Spektrum. V komponovaném pořadu k výročí založení části Sezimova Ústí si připomeneme okolnosti vzniku města. Vystoupí významní hosté spjatí s jeho budováním, uslyšíme písně, které k té době neodmyslitelně patří, a zhlédneme film Zrození města.

21.9.
5. ZÁVOD – TONDŮV KUFR
OK STŘELKA
14 hod. hřiště TJ Sokol. Orientační závod pro malé i velké. Připraveny jsou čtyři tratě, nejjednodušší bude vyznačena fáborky. V cíli obdrží závodníci do 15 let diplom a drobné ceny. Přihlášky a další info na www.detskaliga.obkta.cz.

25.9.
RADŮZA S KAPELOU
19 hod. sál Spektrum. Písničkářka Radůza představí průřez svou dosavadní tvorbou. Zazní skladby z nového alba i z prvních desek. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.

27.9.
MICHAL JE KVÍTKO
17 hod. sál Spektrum. Jedině Michal Nesvadba dokáže bez ohledu na počasí i roční období nechat během představení rozkvést celé jeviště. Roztančí sál třeba v rytmu letní plážové Samby a tančit budou nejen děti, ale i květiny!

29.9.
UZAMYKÁNÍ KOZÍHO HRÁDKU
15–17 hod. Kozí hrádek.bNárodní kulturní památka Kozí hrádek děkuje návštěvníkům za přízeň a na ukončení turistické sezony pro ně připravila tradiční rozlučkovou akci. Program pobaví malé i velké a poutavou formou připomene historii tohoto místa.

VÝLETY

21.9.
PRAHA LODÍ PO VLTAVĚ
odjezd 6.45 hod. Spektrum, 7.00 hod. Tábor ČD. Vydáme se na Vyšehrad, prohlédneme si baziliku sv. Petra a Pavla, klenotnici Vyšehradské kapituly a Vyšehradský hřbitov. Užijeme si plavbu lodí po Vltavě a lanovkou vyjedeme na Petřín.

PŘEDNÁŠKY

20.9.
NIKARAGUA
18 hod. sál Spektrum. Cestovatel a zoolog Jakub Radoš vypráví o své cestě do Nikaraguy, prostřednictvím unikátních fotografií nám přiblíží středoamerickou faunu, flóru i způsob života v této oblasti.

GALERIE

7.9.
MODERNĚ I KLASICKY
VERNISÁŽ od 16 hod. galerie Spektrum. Výstava je přístupná do 4. října.Členové a hosté VSU-ČMS vystavují obrazy, jejichž společným jmenovatelem je umělecká srozumitelnost pojatá tradičním i moderním přístupem. Vernisáž hudebně doprovodí Lenka Stejskalová a Marek Havelka.

7.9.
KVETOUCÍ RŮŽE
VERNISÁŽ od 16 hod. galerie Spektrum. Výstava je přístupnáod 8. do 10. října. Růže právem patří k nejoblíbenějším řezaným květinám po celém světě. Jejich krása a pestrost potěší oči návštěvníků v galerii Spektrum, kde své výpěstky vystaví přední čeští pěstitelé.

16.9.
BAŤOV OD ZAČÁTKU
VERNISÁŽ od 17 hod. galerie Spektrum. Výstava je přístupnádo 3. října. Jak vypadaly první roky výstavby průmyslové části Sezimova Ústí? Výstavu vzácných informací a dokumentů z let 1939–45 připravil L. Zyka. Expozici doplní reprodukce obrazů J. Dvořáka, zachycující krásy města. 

Tiráž

Nejnovější vydání
291 / 9 / 2019

Datum tisku
29. 8. 2019

Termín distribuce
2. - 4. 9. 2019

Počet inzerátů
66 plošných, 
194  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do říjnového vydání
přijímáme do 24. 9. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 27. 9. 2019

Říjnové vydání vyjde
3. - 5. 10. 2019