Kultura S. Ústí

Kultura Sezimovo Ústí - červen 2019

MSKS SEZIMOVO ÚSTÍ – KULTURNÍ PROGRAM – ČERVEN 2019

1.6.
DEN DĚTÍ
od 16–18 hod., areál Pohoda Sezimovo Ústí. Připravena je zábavná SHOW KAMARÁDA WIKIHO. Ukázkou parkouru se představí nováJUMP AND KIDS aréna Sezimovo Ústí, pro malé odvážlivce je připravenaquaroller,soutěže nebo skákací hrad. Z originální výtvarné dílny si můžete odnést například vlastnoručně namalované tričko.

4.6.
LETNÍ SHOW ZŠ ŠKOLNÍ NÁMĚSTÍ
od 17.00 letní kino. Vystoupí pěvecký sbor Nokturňáček, roztleskávačky, mažoretky a folklorní soubor Dubínek. Uvidíte ukázky práce s keramikou, paličkování a další ruční práce žáků.

5.6.
STŘEDEČNÍ HRANÍ
od 16–18.00 Knihovna Školní náměstí. V knihovně si připomeneme hru Velbloudí dostihy, ve které si procvičíme strategické myšlení při sázení. Farmář Pepík je postřehová karetní hra s barevnými zvířátky pro děti od čtyř let. Hra Přines si svou knihu kombinuje čtení oblíbené knihy s hrou.

9.6.
FOLKLORNÍ SETKÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ
od 14 hod. park před Spektrem. Třetí ročník setkání jihočeských folklorních souborů. Pozvání přijaly soubory Dubínek, Doubek, Písečan a Písečánek, Soběslavská chasa mladá, Lučina, Mladá dudácká muzika, Borovánek a Bárováček.

10.6.
KNIŽNÍ DOPOLEDNE PRO NEJMENŠÍ
od 10.30–11.30 hod. Knihovna Městský úřad. Maminky, tatínkové, babičky i dědečkové jsou se svými nejmenšími vítáni v knihovně! Budeme si vyprávět a číst pohádky. Tentokrát jsou na programu příběhy pejska Hafíka.

13.6.
ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY ŽLUTÉ ŠKOLKY
od 16.30 hod. sál Spektrum. Závěrečná besídka s předškoláky. Připraveny jsou písně s klavírním doprovodem J. Maleninské, taneční vystoupení holčiček s A. Motalíkovou, písničky a básničky v angličtině pod vedením D. Mikeskové a autorská pohádka A. Bláhové "Dračí pohádka".

15.6.
MEDOBRANÍ
od 16 hod. park před Spektrem. Český svaz včelařů Tábor připravil ukázky práce se včelami a ochutnávku medu a medových žvýkaček. Můžete si prohlédnout prosklený úl se včelami a zakoupit nejrůznější včelí produkty. V doprovodném programu vystoupí Humpolecký Dixieland.

22.6.
LUŽNICKÁ ŠLAPKA
od 9 hod. nám. Tomáše Bati.
9 hodin – prezence Lužnická šlapka,
9.30 hodin – minizávod na odrážedlech,
10.00 hodin – start Lužnická šlapka,
10.30 hodin – minizávod na koloběžkách
Osmý ročník cyklistické akce s trasami vedoucími okolními lesy. Pro nejmenší jsou připraveny minizávody v kategorii odrážedel a koloběžek, v doprovodném programu si děti vyzkouší jízdu na elektročtyřkolkách a zatančí děti z Tanečního souboru „S.araH.“Své umění předvede parkourista Sebo a JUMP AND KIDS aréna Sezimovo Ústí toho dne přivítá ve svých prostorách všechny návštěvníky s padesátiprocentní slevou na vstupném. Každý, kdo zdolá trasu Lužnické šlapky, dostane perníček, památeční placku a na ten den volné vstupné do sportovně rekreačního areálu Pohoda.


PŘEDNÁŠKY

5.6.
ČESKOSLOVENŠTÍ LETCI V RAF
od 18 hod. sál Spektrum. PhDr. Daniel Švec přednáší o československých letcích v RAF, kteří se nejrůznějšími cestami snažili bojovat proti okupantům své země. Časová linie začíná událostmi let 1938 a 1939, mnichovským diktátem a zabráním zbytku Československa, a končí poúnorovými událostmi.

VÝLETY

9.6.
ADOLF LOOS V PLZNI A PRAZE
odjezd 7 hod. Spektrum, 7.15 hod. Tábor ČD. Navštívíme čtyři plzeňské interiéry tohoto architekta. Prohlídky jsou komentované. Při cestě domů se zastavíme v pražské Winternitzově vile.

25.6.
BRNO 30. LET
odjezd 6.30 hod. Spektrum, 6.45 hod. Tábor ČD. Navštívíme interiéry vily Tugendhat a vily Stiassni. Jedná se o stavby na svou dobu velmi moderní a nadčasové. Vila Tugendhat je zapsána na seznam dědictví UNESCO. Projdeme se také brněnskou funkcionalistickou čtvrtí Pisárky.

VÝSTAVY

15.6.
KRÁSA AKVARELU
VERNISÁŽ od 16 hod. Výstava je přístupná do 6. září, galerie Spektrum. Výstavu svěžích akvarelů představí členové a hosté Volného sdružení umělců Čech, Moravy a Slovenska.

15.6.
ZDENĚK RAISER„DŮCHODCI MALUJÍ…“
VERNISÁŽ od 16 hod. Výstava je přístupná do 19. července, galerie Spektrum. Pracoval jako kameraman. Mluví o sobě jako o „naivním důchodci“, protože maloval, jak je u skutečných naivistů zvykem, jen pro svoji radost. Jeho díla jsou plná jasných barev, humorné nadsázky a jsou doplněna vtipnými texty.

do 14.6.
VÝSTAVA ZUŠ
galerie Spektrum. Na letošní výstavě výtvarného oboru ZUŠ uvidíte nejeden zázrak. Zažít zázrak v 27 000 cm³ bylo totiž téma projektu pro školy Pražského Quadriennale scénografie, kterého se výtvarný obor ZUŠ zúčastnil. Novinkou je zapojení účastnic Akademie třetího věku. Svými pracemi se představují i učitelky A. Horynová a E. Volfová.

do 21.6.
PAVLA VRKOČOVÁ – AKVARELY
Knihovna Školní náměstí. Expozice obrazů Pavly Vrkočové, opět tematicky zaměřená na oblast Šumavy a Sezimova Ústí, doplněná několika obrázky Prahy.

Tiráž

Nejnovější vydání
288 / 6 / 2019

Datum tisku
30. 5. 2019

Termín distribuce
3. - 5. 6. 2019

Počet inzerátů
79 plošných, 
209  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do červnencového vydání
přijímáme do 27. 6. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 28. 6. 2019

Červencové vydání vyjde
8. - 10. 7. 2019