Kultura S. Ústí

Kultura Sezimovo Ústí - leden 2020

PROGRAM MSKS KULTURA – Leden 2020

8.1.
STŘEDEČNÍ HRANÍ
od 16-18 hod. Knihovna Školní náměstí. Dovedeme ve hře Leo musí ke kadeřníkovi zarostlého lva úspěšně do cíle, nebo chudák zabloudí neznámo kam? Podíváme se na chloupek Výbušným koťátkům a na závěr si pohrajeme s písmenky v karetní hře Quiddler.

18.1.
REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
od 19 hod. hotel MAS. Ples města zahájí mažoretky a roztleskávačky ze ZŠ Školní náměstí Sezimovo Ústí. Těšit se můžete na latinské tance M. Marešové a T. Balcárka či na vystoupení Fredie Mercury Revival.K tanci a poslechu zahraje kapela Variant a Hudci z Kyjova.

23.1.
VYHLÁŠENÍ ČTENÁŘSKÝCH SOUTĚŽÍ
od 17–19 hod. Knihovna Školní náměstí. Zveme účastníky soutěží Čtenářská výzva a Lovci perel na slavnostní vyhlášení výsledků. Na soutěžící Čtenářské výzvy čekají knižní odměny, Lovci perel si budou moci na morionovém trhu za nasbírané moriony nakoupit odměny.

27.1.
PŘEDČÍTÁNÍ PRO NEJMENŠÍ
od 14–15 hod. Knihovna Městský úřad. Pomocí pohádkových příběhů si objasníme, jak je důležité slušně se chovat k ostatním – žemáme vždy slušně zdravit, prosit i děkovat, uklízet si po sobě, neničit věci, dělit se s ostatními a nebýt lhostejní ke svému okolí.
 

POHÁDKY

12.1.
Z POHÁDKY DO POHÁDKY
HNEDLEVEDLE
od 15 hod. sál Spektrum. Divadelní klauniáda pro malé i velké diváky. Potulný komediant Tom a jeho vyprávění s pohádkovými, živě zpívanými písničkami. Máte rádi legraci, zpíváte? Pokud ano, pojďte s námi do pohádky a přemůžeme společně ukrutného draka.

23.1.
ZAHRADA
DIVADLO KRAPET
od 9.30 hod. sál Spektrum. Tajemství a kouzla mají rádi velcí i malí. A co teprve, když se ocitnou v tajemné Zahradě plné překvapení. Hlídá ji zlomyslný kocour, mluvící trpaslík, v jezírku plave sečtělá velryba a když už je nejhůř, tak pomůžou legrační sloni.

22. a 29.1.
O VELIKÉ ŘEPĚ
od 16.30 hod. loutkový sál. Dědeček zasadil řepu. Řepa vyrostla tak veliká, že ji nemohl sám vytáhnout. Postupně zavolal všechny, co žili v domě, a nakonec ten nejmenší pomohl dědečkovi obrovskou řepu vytáhnout.


DIVADLA

13.1.
DOMÁCÍ ŠTĚSTÍ
VIP ART COMPANY
od 19 hod. sál Spektrum. Manželství Diany a Huga je v krizi. O veškerý chod domácnosti se stará on, ona vydělává. A nefunguje to. Do jejich domácnosti vtrhne hospodyně Vilemína Gruntorádová z agentury Domácí štěstí. Hrají: I. Hüttnerová, M. Dolinová, D. Suchařípa

27.1.
CHLAPEC, KTERÝ VIDĚL PRAVDU
LÉČIVÉ DIVADLO
od 19 hod. sál Spektrum. Skutečný příběh o tom, jaké je to vidět auru, duchy i skryté myšlenky druhých a žít s tím uprostřed těch, kteří nevidí. Hostem pořadu je regresní terapeutka Míla Lukášová. Hrají: G. Filippi, M. Lukášová, kytarový doprovod M. Karez


PŘEDNÁŠKY

6.1.
CESTOU ČCHI– KUNG
od 18 hod. sál Spektrum. Čchi–kung je harmonizující energetické cvičení, vycházející z tradiční čínské medicíny. Jeho cílem je rozproudit a kultivovat životní sílu v celém těle. Je vhodný pro každého bez rozdílu věku. Přednáší a cviky předvádí Andrea Freiová.


GALERIE

6.1.
MANDALY – JANA VOLFOVÁ
od 8 hod. galerie Spektrum. Výstava je přístupná do 30. ledna. Mandaly harmonizují podvědomí, rozpustí chmury i zlost a navodí dobrou náladu. Do mandal J. Volfové je vložena láska, teplo a zářivá energie vesmíru, díky které vše zvládnete a načerpáte novou sílu.

11.1.
UMĚLECKÉ SETKÁNÍ
VERNISÁŽ od 16 hod. galerie Spektrum. Výstava je přístupná do 7. února. Členové a hosté Volného sdružení umělců Čech, Moravy a Slovenska představí obrazy a fotografie. Nezávislé sdružení hlavně neprofesionálních umělců různého zaměření se v galerii Spektrum setkává pravidelně.

31.1.
HELENA ŠANDOVÁ – OBRAZY
MARCELA SVATON – SOCHY
VERNISÁŽ od 17 hod. galerie Spektrum. Výstava je přístupnádo 28. února. Výstava obrazů malířky ze školy E. Wernerové – Malkovské a Češky žijící ve Francii, absolventky Accademia di Belle Arti v Carraře.

Tiráž

Nejnovější vydání
295 / 1 / 2020

Datum tisku
7. 1. 2020

Termín distribuce
9. - 13. 1. 2020

Počet inzerátů
52 plošných, 
136  řádkových

Počet stran 12

Rezervace firemní inzerce
do únorového vydání
přijímáme do 24. 1. 2020

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 24. 1. 2020

Únorové vydání vyjde
4. - 6. 2. 2020