Kultura S. Ústí

Kultura Sezimovo Ústí - listopad 2019

PROGRAM MSKS KULTURA – LISTOPAD 2019

AKCE

6.11.
STŘEDEČNÍ HRANÍ
od 16–18 hod. Knihovna Školní náměstí. Během středečního hraní si zahrajeme novou hru Želví závody. Cílem je předstihnout všechny protihráče. Až budeme rozehřátí, poskládáme co nejrychleji slova ve hře Tik Tak Bum. Na závěr vybudujeme rozlehlá území v oblasti města Carrcassonne.

22.11.
ŠTÍSTKO A POUPĚNKA – AŤ ŽIJÍ POHÁDKY!
od 17 hod. sál Spektrum. V novém představení se Štístko a Poupěnka se svými broučky dostanou do pohádkového lesa. Zahrají a zazpívají osvědčené hity, které broučkové tak milují. Představení je vhodné pro děti od dvou let. Vstupné na www.ticketportal.cz

26.11.
HRAVÉ ODPOLEDNE – DEN PRO DĚTSKOU KNIHU
od 14–17 hod. Knihovna Školní náměstí. Přijďte se do knihovny inspirovat vybranými dětskými knihami – představíme vám nejen pohádkové, ale i naučné, a publikace, které fungují jako spojení naučné knihy a pohádkového příběhu.

27.11.
ČTENÍ PRO NEJMENŠÍ
od 10–11 hod. Knihovna Školní náměstí . Pomocí příběhů z knihy Draka je lepší pozdravit si objasníme, jak je důležité slušně se chovat k ostatním,že má člověk vždy zdvořilezdravit, prosit i děkovat, že musí po sobě uklízet, dělit se s ostatními a nebýt lhostejný ke svému okolí.

29.11.
NASVÍCENÍ MĚSTA SEZIMOVO ÚSTÍ 
od 17 hod. náměstí Tomáše Bati. Při společném rozsvícení vánočního stromu na náměstí Tomáše Bati nám pomůže třináctimetrový anděl z Divadla Kvelb. S andělem Petrem pak pošleme přání Ježíškovi a v sále Spektrum se podíváme na vánoční pásmo pohádek. Sváteční atmosféru navodí skupina RK Band.


KONCERTY

26.11.
LUBOŠ POSPÍŠIL & ONDŘEJ FENCL 
od 19 hod. sál Spektrum. Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete, přijede do Sezimova Ústí v duu s kapelníkem své doprovodné skupiny 5P, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem.


DIVADLA

8.11.
UKLÍZEČKA  
DIVADLO VOŽIVOT, od 19 hod. sál Spektrum. Lidská, až trochu sentimentální hra o tom, že snít a milovat je stejně důležité jako se dobře najíst. Nová autorská komedie Divadla Voživot z Mladé Vožice.
Hrají: Vlasta Chrenková, Jaroslav Jaroš, Pavla Marie Šedivá. Režie: Kateřina Pokorná

18.11.
ZNOVU A LÍP 
DIVADLO TITANS, od 19 hod. sál Spektrum. On je uznávaný spisovatel, elegán, má rád drahé pití, mladší ženy, tenis a obdiv. Ona je jeho manželka a už toho má dost. Z běžného odpoledne je najednou válka Roseových. Hrají: Kristýna Frejová, Luboš Veselý nebo Václav Vašák, Marcela Holubcová / Klára Cibulková, Jana Kozubková / Klára Cibulková


POHÁDKY

20., 27.11.
O BOJÁCNÉM STRAŠIDÝLKU 
od 16.30 hod. loutkový sál. Dva loupežníci se chystají vyloupit zámek, na kterém straší nové, mladé strašidýlko. To ale strašit ještě neumí a samo se bojí. Díky princezně se přestane bát, naučí se strašit, a nakonec zachrání zámek před vyloupením.

1.12.
O PRINCEZNĚ NA OCET
DIVADELNÍ SOUBOR SPEKTRUM, od 15 hod. sál Spektrum. Autorská pohádka Aleny Bláhové s písničkami Stáni Rybníčkové v podání ochotnického souboru Spektrum. Žárlivá čarodějnice zaklela království, aby princezna nikdy nepotkala ženicha. Princ s pomocí pohádkových strašidel i samotného Lucifera však kouzlo prolomí. Komedie pro děti je plná písniček, laskavého humoru a poznání, že pravá láska překoná i čarodějnická kouzla.


PŘEDNÁŠKY

25.11.
ČERNOBYL – SPÍCÍ PEKLO  
od 18 hod. sál Spektrum. Katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu ovlivnila svět, nic není jako dříve. S následky se potýkáme dodnes a ještě dlouhých 22 tisíc let budeme. Jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu, jak to vypadá dnes v zakázané zóně a příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo naopak si na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov, bude vyprávět Tomáš Kubeš.


VÝLETY

7.12.
ADVENT V DRÁŽĎANECH
odjezd 8.00 Spektrum, 8.15 Tábor ČD. S průvodkyní Lenkou Želivskou zavítáme na advent do Drážďan. Projdeme vánoční trhy, uvidíme čtrnáctimetrovou vánoční pyramidu, zdobenou vánoční jedli, můžeme ochutnat tradiční svařák i známou drážďanskou štólu. Součástí výletu je návštěva zámku Moritzburg, kde se koná zimní výstava pohádky Tři oříšky pro Popelku.


KURZY

4., 18. 11. od 17 hod.
11., 25. 11. od 18 hod.
HARMONIZAČNÍ A ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ
Spektrum. Cvičení s lektorkou Mgr. Lenkou Čápovou pro zdraví a psychickou pohodu, vhodné pro všechny věkové kategorie. Zbavíte se napětí, bolesti, naučíte se správně využívat svaly a předcházet zdravotním problémům.


GALERIE

1.11.
SVATEBNÍ KORÁLKY
galerie Spektrum, VERNISÁŽ od 18 hod. Výstava je přístupná do 8. prosince. Další výstava táborských korálkářek, tentokrát na téma svatba. Ve spolupráci se svatebním salonem představí jedinečnou slavnostní tabuli vyzdobenou originálními korálkovými šperky a květinami. Chybět nebudou ani svatební šaty.

16.11.
„VEDLESEBE“
galerie Spektrum. VERNISÁŽ od 16 hod. Výstava je přístupná do 10. ledna. Členové Klubu fotoamatérů Žižkov představují své fotografie, fotografické koláže a sendviče. Tento kroužek je druhý nejstarší v Praze, resp. první nejstarší na Žižkově. Vernisáž hudebně doprovodí klarinetové duo Karel Biško a Jan Perník.

do 15.11.
ART SETKÁNÍ 2019
galerie Spektrum. Výstava je přístupná do 15. 11. Členové a hosté VSU ČMS připravili mezinárodní výstavu obrazů s velmi různorodými a pestrými náměty. Mezi vystavujícími jsou umělci z Čech, Slovenska, Rakouska, Švýcarska a Japonska.

Tiráž

Nejnovější vydání
293 / 11 / 2019

Datum tisku
30. 11. 2019

Termín distribuce
4. - 6. 11. 2019

Počet inzerátů
76 plošných, 
230  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do prosincového vydání
přijímáme do 22. 11. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 25. 11. 2019

Prosincové vydání vyjde
3. - 5. 12. 2019