Kultura Veselí n/L - březen

Kultura Veselí nad Lužnicí - březen 2019

Program Kulturního domu Veselí nad Lužnicí – březen 2019 

3.3.
FARNÍ KARNEVAL
Pro děvčata a chlapce do 10 let, pořádá Farnost Veselí nad Lužnicí a SVČ Síť. Shromáždění masek od 14:30 hodin, začátek programu v 15 hodin.

10.3.
MICHALOVI MAZLÍČCI
Od 15.00. Michal Nesvadba a Kouzelná školka slaví 20 let! Michal v Mazlíčcích představuje svoje miláčky ze zvířecí říše. Děti prostřednictvím tohoto představení cestují v prostoru i čase. Nebude chybět zábava, soutěže ani překvapení.

12.3. 
SPISOVATELÉ DO KNIHOVEN – ADÉLA KNAPOVÁ
Městská knihovna od 18:30 - Adéla Knapová je známá především jako novinářka, dlouhodobě je spjatá s týdeníkem Reflex, kde působí od roku 2009 jako kmenová autorka. V roce 2003 vyšel její první román Nezvaní. V roce 2016 nakladatelství Fra vydalo její novelu Nemožnost nuly, již hned po vydání zařadil Český rozhlas mezi nejlepší české a světové knihy roku. V roce 2017 jí ve stejném nakladatelství vyšel román Slabikář. Je také autorkou povídek (mimo jiné pro časopis Weles, Český rozhlas Dvojka ad.). Žije na jižní Moravě a částečně v severním Řecku.

19.3.
DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU ČECHEM KARLEM NĚMCEM 5. DUBNA 1909
Velký sál KD od 19:09. Severské drama Zdeňka Svěráka, Ladislava Smoljaka a Járy Cimrmana v podání veselského ochotnického spolku CIMRFRAJ. Hrají: náčelník – Petr Vach, pomocný učitel – Petr Kajnar, lékárník – Radovan Vojtek, Varel Frištenský – Vojtěch Nestával, americký Čech – Radek Hruška, úvodní seminář – Jiří Bradáč, hudební doprovod – Jiří Emmer.

22. - 23.3.
DĚTSKÁ BURZA JARO/LÉTO
Velký sál KD. dětského a těhotenského oblečení, kočárků, hraček, knížek, obuvi, sportovního vybavení, autosedaček aj. Příjem zboží: Pá od 16 do 18 h, prodej: So od 9 do 12:30 h, výdej neprodaného zboží: So od 18 do 19 h. Pořádá RC Semaforáček, přihlášky na: kramlova.jana@seznam.cz, tel. 607 545 648.

22.3.
SÝROVÝ RAKLETOVACÍ VEČER
Víceúčelový sál KD od 19 hodin, vyprodáno.

23. 3.
SÝROVÝ RAKLETOVACÍ VEČER
Víceúčelový sál KD od 19.00. Tímto velice zajímavým gurmánským večerem vás opět provede odborník na sýry a předseda Českomoravského svazu mlékárenského Ing. Jiří Kopáček, CSc. Znáte švýcarský sýr Raclette? A už jste slyšeli o této osobité alpské specialitě podávání roztaveného sýra coby velmi chutného pokrmu? Pokud ano či ne, přijďte se s touto gurmánskou specialitou blíže seznámit a vyzkoušet ji.

 26.3.
KONCERT HANY ZAGOROVÉ A PETRA REZKA
Velký sál KD od 19.00. Na diváky čeká téměř dvou a půl hodinový koncert kde zazpívá Petr Rezek svoje největší hity, dále bude zpívat paní Zagorová hity svojí kariéry a během celého večera zazní duety Hanky a Petra. Celým večer doprovází skupina Jiřího Dvořáka Boom!Band.

27.3.
S + H – „VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE…“
Velký sál KD od 19.00. Večerní divadelní představení pro dospělé publikum. Divadlo Spejbla a Hurvínka. S nadhledem jim  vlastním glosují zásadní otázky mimo jiné – Kdo mě vede? Kam mě vede? Co ho k tomu vede? Kdo je, šmankote, navedl!!! Pořádá Spolek přátel kultury a veselských pískoven ve spolupráci s kulturním domem. 

31.3.
LISTOVÁNÍ – ČESKÝ RÁJ – JAROSLAV RUDIŠ
Víceúčelový sál KD od 18:30. Novela o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy… Parta chlapů se pravidelně schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Nemají jména, jen staré indiánské přezdívky. Tady je nikdo neruší, tady se cítí svobodní a mohou být těmi, kým doopravdy jsou. Jejich sebestředný svět rámují tragikomické vzpomínky na minulost i nejistota z vlastní budoucnosti. Radost a smutek mezi kapkami vody. Účinkují: Pavel Oubram, Tomáš Drápela a Lukáš Hejlík. Vydalo nakladatelství Labyrint.


PROGRAM VESELSKÉHO FILMOVÉHO KLUBU – BŘEZEN 2019

7.3.
TOMAN
Víceúčelový sál KD od 20.00. Film odkrývá období tzv. třetí republiky, temné roky 1945 – 48, a příběh člověka, o kterém se nikdy nemluvilo. Neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Česko-slovenské historické drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy.
Hrají: Jiří Macháček, Kateřina Winterová, Kristýna Boková, Stanislav Majer, Marek Taclík, Roman Luknár, Lukáš Latinák, Marian Mitaš, Táňa Pauhofová, Lukáš Melník, Jaromír Dulava, Jiří Dvořák, Martin Finger, Aleš Procházka, Petr Vaněk, Václav Neužil, Miroslav Táborský, Radek Holub, Ondřej Malý, Jaroslav Plesl, Ady Hajdu, Pavel Liška a další. 2018, režie: Ondřej Trojan, stopáž: 145 minut, přístupnost: od 12let.

28.3.
ISHORTS – SRDEČNÉ POZDRAVY Z BRITÁNIE
Víceúčelový sál KD od 20.00. V březnu bychom se prý měli rozloučit s Velkou Británií. Nebo možná taky ne. Vynikající britské krátké filmy, které podobně jako celá situace s Brexitem přinášejí drama, absurditu i humor, uvidíte na velkém plátně v programu Ishorts.

31.3.
SNĚHOVÁ KRÁLOVNA: V ZEMI ZRCADEL
Víceúčelový sál KD od 15.00. Ruská animovaná dobrodružná rodinná komedie je novým příběhem o odvážné Gerdě a o světě kouzel a  kouzelníků. Mocný král Harald ztratil téměř celou rodinu kvůli kouzlům Sněhové královny, a tak začne hledat cestu, jak by mohl zničit magii na celém světě. Pomocí lsti se mu podaří uvěznit všechny kouzelníky v zemi zrcadel. Jediným, kdo ho může zastavit, osvobodit zajatce a udržet pohádková kouzla v našem světě, je Gerda. Její největší silou totiž není magie, ale víra v sílu přátelství. Hlasy v českém znění: Marta Sovová, Tereza Bebarová, Ondřej Rychlý, Martin Písařík, Jan Vondráček. 2018, režie: Robert Lence, Aleksey Tsitsilin, stopáž: 87 minut.

Tiráž

Nejnovější vydání
285 / 3 / 2019

Datum tisku
5. 3. 2019

Termín distribuce
7. - 8. 3. 2019

Počet inzerátů
75 plošných, 
249  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do dubnového vydání
přijímáme do 25. 3. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 26. 3. 2019

Dubnové vydání vyjde
4. - 5. 4. 2019