Kutura Veselí n/L - leden 2019

Kultura Veselí nad Lužnicí - leden 2019

Kulturní dům Veselí nad Lužnicí

3., 10., 17., 24. a 31. 1.
VÝSTAVA RETRO KOČÁRKŮ ZE SBÍRKY MARKÉTY KUBOVÉ
PŘIJĎTE SE VRÁTIT V ČASE, V ČEM BABIČKY NAŠE A MOŽNÁ I MAMINKY, VOZILY DĚTI A PANENKY.
Uvidíte, jak se kočárek měnil v průběhu času. Součástí výstavy je adventní věnec, kočárky a panenky v nich oblečené zimně a vánočně a vánoční stromeček ozdobený skleněnými ozdobami ve tvaru kočárků, které je možné zakoupit a pověsit si doma na svůj vánoční stromeček. Ve čtvrtek 24. 1. od 16:00 do 18:00 budou probíhat komentované prohlídky výstavy. Výstavní místnost KD (1. patro, vstup hlavním levým vchodem), čtvrtky otevřeno od 16 do 19 hodin nebo po předchozí telefonické domluvě: 381 581 155.

9. 1.
LISTOVÁNÍ ZA ÚČASTI AUTORA MICHALA KAŠPÁRKA – HRY BEZ HRANIC 
Publicista a komentátor Michal Kašpárek se ve své ajťácké grotesce strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y. Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný, ne? Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci. Před čtenáři se otevře nepříjemná otázka: sledují nechutné vykořisťování, anebo efektivní záchrannou misi? Účinkují: Věra Hollá a Jiří Ressler (alt. Pavel Oubram), vydalo nakladatelství Listen / Euromedia group v roce 2018. Víceúčelový sál KD od 19:00 hodin. 

11.1.
MATURITNÍ PLES SOŠEP VESELÍ N. L.
Velký sál KD od 19 hodin.

19.1.
PLES MĚSTA VESELÍ NAD LUŽNICÍ
Hraje skupina Top Band, ve víceúčelovém sále bude diskotéka DJ ÁDY a koktejlový bar. Těšit se můžete na již tradiční raut, tombolu, fotokoutek, dále jsme si pro Vás na letošní ples připravili předtančení ve španělském stylu a nebude chybět ani ochutnávka čokolády, tentokrát formou čokoládového světa z táborského Muzea čokolády. V průběhu večera bude předána Cena Města Veselí n. L. za rok 2018. Velký sál KD od 20 hodin.

22.1.
SPISOVATELÉ DO KNIHOVEN – ONDŘEJ HANUS
Básník, překladatel a literární publicista Ondřej Hanus vystudoval po absolvování gymnázia v Písku bohemistiku a překladatelství na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Byl redaktorem a šéfredaktorem časopisu Psí víno, působil v Ústavu pro českou literaturu AV ČR, nyní pracuje jako nakladatelský redaktor. Vydal básnické sbírky Stínohrad (Weles, 2008), Výjevy (Host, 2013) – za tu obdržel Cenu Jiřího Ortena 2014 – a v roce 2017 Volné verše, které mu vynesly Magnesii Literu 2018. Jeho verše byly přeloženy do angličtiny, němčiny a rumunštiny. Městská knihovna od 18:30 hodin.

25.1.
SÝROVÝ RAKLETOVACÍ VEČER
Tímto zcela novým a nepochybně velice zajímavým gurmánským večerem vás opět provede odborník na sýry a předseda Českomoravského svazu mlékárenského Ing. Jiří Kopáček, CSc. Znáte švýcarský sýr Raclette? A už jste slyšeli o této osobité alpské specialitě podávání roztaveného sýra coby velmi chutného pokrmu? Pokud ano či ne, přijďte se s touto gurmánskou specialitou blíže seznámit a vyzkoušet ji. K této tepelné úpravě sýrů nemusíte mít pouze originální švýcarský sýr Raclette. Rakletovat můžete goudu, romadúr, roquefort, k roztavené lahůdce pak můžete přidat žampióny, čerstvou zeleninu, ovoce, ale také speciální koření, a samozřejmě hlavně vše zapíjet dobrým vínem (i když k původnímu Raclettu se spíše podával čaj). Rakletovací přístroje a sýry na rakletování si budete moci také zakoupit, abyste si tuto sýrovou party mohli opakovat i ve Vašich domovech. Víceúčelový sál KD od 19:00 hodin. Počet míst je omezen, nutná předchozí rezervace!

Tiráž

Nejnovější vydání
283 / 1 / 2019

Datum tisku
9. 1. 2019

Termín distribuce
12. - 13. 1. 2019

Počet inzerátů
63 plošných, 
155  řádkových

Počet stran 12

Rezervace firemní inzerce
do únorového vydání
přijímáme do 23. 1. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 28. 1. 2019

Únorové vydání vyjde
2. - 3. 2. 2019