Kultura Veselí n/L - duben

Kultura Veselí nad Lužnicí - duben 2018

Program Kulturního domu Veselí nad Lužnicí – duben 2018 

6.4.
SNOUBENÍ SÝRŮ S OVOCEM
Odborník na sýry Jiří Kopáček, předseda Českomoravského svazu mlékárenského, si pro Vás připravil další ochutnávku, tentokrát jsou sýry a vína doplněna navíc ještě o ovoce.
Víceúčelový sál KD od 19 hodin, vyprodáno. Přijímáme rezervace na další termíny, které jsou: 11.5. (Fromeliérská ochutnávka sýrů a vín) a 8.6.2018 (Snoubení sýrů s ovocem).

6.4. - 7.4.
JARNÍ BURZA
dětského a těhotenského oblečení, kočárků, hraček, knížek, obuvi, sportovního vybavení, autosedaček aj. Příjem zboží: Pá od 16 do 18 h, prodej: So od 9 do 12:30 h, výdej neprodaného zboží: So od 18 do 19 h. Pořádá RC Semaforáček, přihlášky na: kramlova.jana@seznam.cz, tel. 607 545 648.
Velký sál KD.

8. 4.
HOOPING – mírně pokročilí
Velký sál KD od 17:30 do 18:30 hodin, vstupné: 140 Kč. Další lekce: 6.5. a 3.6.2018.

20. 4.
PARKÁN
Taneční zábava.
Velký sál KD, vstupné: 180 Kč.

22. 4.
(POD)VODNICKÁ POHÁDKA
Pohádkový příběh plný mokrých písniček v podání Hudebního divadla HNEDLE VEDLE. Vodník Tom tentokrát zavede děti do mokrého světa, plného ryb, žab a nasbíraných dušiček. V pohádce zazní písničky, které se k rybníkům, řekám a tůním velmi pojí. Tato klauniáda je určená pro celou rodinu, baví se při ní jak dětičky, tak rodiče i prarodiče.
Malý sál KD od 15 hodin, vstupné: 50 Kč.

22. 4.
CECILIA ENSEMBLE - Grand Monadnock Youth Choirs
Koncert pěveckého sboru ze střední Nové Anglie v rámci projektu Americké jaro, pořádaný ve spolupráci s Prague Concert Company s.r.o. Posláním festivalu je obohacovat kulturní život mimo velká městská centra. Grand Monandock Youth Choir je nezisková organizace, která byla založená v roce 1997. Cecilia Ensemble je vybraným koncertním souborem, složeným ze zpěvaček středoškolského věku. Pro své turné do České republiky nastudoval sbor též jednu píseň v češtině.
Kostel Povýšení sv. Kříže Veselí nad Lužnicí od 18 hodin, vstupné: dobrovolné.  

25. 4.
LISTOVÁNÍ – BYL JSEM PŘI TOM – JERZY KOSIŃSKI
Světoznámý příběh duševně a citově retardovaného Davida Záhrabníka, který až do zralého věku nepoznal skutečný svět jinak než z televize a který je po smrti svého dobrodince do něj sice vržen rovnýma nohama, šťastnou náhodou se však dostane ihned do nejvyšších kruhů, kde každou jeho prostoduchou myšlenku díky obyčejnému nepochopení interpretují jako geniální ekonomický či politický vhled. A protože neprosazuje ničí zájmy (ani ty svoje), stává se z něj nečekaně hvězda, okolo které všichni krouží a každý si do ní promítá své vlastní přání a touhy. Příběh, který nezestárne v žádné době. Příběh, který vás rozesměje a u kterého vás i zamrazí. Účinkují: Tomáš Drápela, Věra Hollá a Pavel Oubram. V překladu Jana Jiráka vydalo nakladatelství Dokořán v roce 2010.
Víceúčelový sál KD od 18:30 hodin, vstupné: 100 Kč.

27. 4.
KOZLAŇÁCI
Kozlaňáci z jihomoravských Kozlan jsou dechová kapela známá z TV Šlágr, přijďte si je k nám poslechnout na živo.
Velký sál KD od 19:00 hodin, vstupné: 180 Kč.

30. 4.
STAVĚNÍ MÁJE
tradičním způsobem za pomoci křížů. S doprovodným programem představujícím Blatské zvyky a tradice vystoupí Blaťácký soubor Vlastiboř. Nejen country muzikou nás potěší Tři mušketýři ve složení: Vladimír Bartoš – housle, Bert Blaas – kytara a zpěv a Karel Pixa – kontrabas.
Park u KD od 15:30 hodin.

Program Veselského filmového klubu – duben 2018

5. 4.
DO VĚTRU
Přímo v den premiéry můžete ve Veselském filmovém klubu zhlédnout české romantické drama o příběhu tří mladých lidí odehrávající se během letní plavby kolem řeckých ostrovů. Debutující režisérka Sofie Šustková natočila s mladým štábem svou generační výpověď na omezeném prostoru plachetnice v širém moři a na malebných ostrůvcích Severních Sporád.
Víceúčelový sál KD od 20.00

8. 4.
ALENKA V ZEMI ZÁZRAKŮ
Český poetický film pro celou rodinu je osobitou parafrází známé Alenky v říši divů. Poetické vyprávění malé dívky, která jako Alenka v říši divů putuje krajinou svého dětství jako kouzelným labyrintem a pozoruje a zaznamenává svět.
Víceúčelový sál KD od 15.00

17. 4.
ISHORTS – RUMUNSKO BEZ DRÁKULY
Černé komedie, akční filmy, surreálné sny i lehce absurdní milostné příběhy. Rumunsko neznamená jenom upírské zuby, případně drásavá sociální dramata. Přijďte se podívat na pestrou kolekci kraťasů jedné z nejzajímavějších evropských kinematografií!
Víceúčelový sál KD od 20.00

24. 4.
ZAHRADNICTVÍ: NÁPADNÍK
Česko-slovensko-polská romantická komedie. Třetí film projektu autorského dua Jan Hřebejk a Petr Jarchovský. Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky, 1999. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Nápadník je romantickou komedií o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí.
Víceúčelový sál KD od 20.00

Tiráž

Nejnovější vydání
273 / 3 / 2018

Datum tisku
27. 2. 2018

Termín distribuce
5. - 7. 3. 2018

Počet inzerátů
72 plošných, 
245  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do dubnového vydání
přijímáme do 22. 3. 2018

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 27. 3. 2018

Dubnové vydání vyjde
3. - 5. 4. 2018