Kutura Veselí n/L - říjen

Kultura Veselí nad Lužnicí - říjen 2017

Přehled kulturních a sportovních akcí

Neděle 1. října
LEKCE HOOP FIT A HOOP DANCE
Hooping je sportovní a taneční disciplína, při které hooper točí obručí (jednou nebo více) kolem různých částí těla či mimo tělo. Obruče budou na prvních lekcích k zapůjčení, lekce budou probíhat formou workshopů 1,5 hodiny vždy v předem určenou neděli, a to prozatím 1x za měsíc. Malý sál KD od 17:30 do 18:30 hodin (první seznamovací lekce), vstupné na první lekci: 100 Kč.

Sobota 14. října – neděle 19. listopadu
VÝSTAVA HOLD ŽIVOTU
Výstava fotografií k charitativní akci Hold životu aneb pocta českobudějovické neonatologii (10. listopadu) ve vestibulu kulturního domu. Pořádá MS ČČK Veselí nad Lužnicí. Vernisáž výstavy se bude konat v sobotu 14. října od 18:30 hodin. Výstava bude otevřena při akcích pořádaných ve vestibulu a velkém sále KD a po telefonické dohodě.

Úterý 17. října
HORY A KRAJINA
Krajině, přírodě, historii a kráse Novohradských hor je věnován cyklus prezentací, přednášek a besed Genius loci Novohradských hor, toto je úvodní z nich. Věcné informace se v nich prolínají s osudy a příběhy lidí. A také zážitky a prožitky jejich autora, propagátora Novohradských hor, Milana Koželuha. Víceúčelový sál KD od 18:30 hodin, vstupné: dobrovolné.

Pátek 20. října
LETEM SÝROVÝM SVĚTEM – aneb malý sýrařský zeměpis
Povídání o nejvýznamnějších sýrařských zemích světa a mnoho dalšího si pro Vás připravil a celým večerem Vás bude provázet odborník na sýry Jiří Kopáček, předseda Českomoravského svazu mlékárenského. V průběhu večera ochutnáte špičkové druhy sýrů a budete moci zažít, se kterými víny se tyto sýry nejlépe snoubí. Nutná předchozí rezervace, počet míst je omezen. Víceúčelový sál KD od 19 hodin, vstupné: 300 Kč.

Pondělí 23. října
SEJDEME SE S CIBULKOU
Aleš Cibulka a jeho hosté. Po úspěchu první akce budete mít šanci i letos setkat se s Cibulkou ve Veselí nad Lužnicí.  Po talk show bude následovat beseda s diváky, autogramiáda a možnost zakoupení Cibulkova kalendáře pro filmové pamětníky na rok 2018. Hosty budou: Tereza Bebarová – herečka, zpěvačka a dabérka, Honza Musil – moderátor a zpěvák, v současné době uvádí úspěšný pořad Nebezpečné vztahy. Velký sál KD od 19 hodin, vstupné: 250 Kč.

Úterý 24. října
CHVILKOVÁ SLABOST
Jímavá komedie významného britského dramatika a herce Donalda Churchilla v podání Divadla V Rytířské. Audrey a Tony, dvacet let manželství, dva roky po rozvodu. Bývalí manželé přijíždějí na venkovskou chalupu, kterou spolu kdysi sdíleli a která se má nyní prodávat, aby se podělili o nábytek a jiné cennosti. Zároveň zjišťují, že zdánlivě ukončená životní kapitola může mít pokračování… Hrají: Petra Špalková, David Matásek a Sandra Černodrinská. Velký sál KD od 19:30 hodin, vstupné mimo předplatné: 320 Kč, 280 Kč. 

Pátek 27. října
KEKS
Taneční zábava populární rockové kapely. Velký sál KD od 21 hodin, vstupné v předprodeji: 200 Kč.

Tiráž

Nejnovější vydání
268 / 10 / 2017

Datum tisku
3. 10. 2017

Termín distribuce
5. - 6. 10. 2017

Počet inzerátů
79 plošných, 
209  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do listopadového vydání
přijímáme do 24. 10. 2017

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 27. 10. 2017

Listopadové vydání vyjde
2. - 3. 11. 2017