Apla v novém

Aktuálně

APLA v novém roce v nových prostorách

Inzertní časopis...: Apla team

APLA Jižní Čechy, nezisková organizace podporující lidi s autismem a jejich rodiny k životu ve svém přirozeném prostředí oslavila minulý rok 10 let své existence. Začátkem tohoto roku však má i další důvod k oslavě. Od 1. února 2018 přivítá APLA klienty v nových prostorách ve Farského ulici č. p. 887 (vedle Sokolovny).

Do současné doby jsme pracovali s klienty na dvou pracovištích v Táboře, ve Farského ulici a v budově Univerzity ve Vančurově ulici. „Město Tábor nám poskytlo další místnosti a naše působ-nost se na adrese Farského rozšíří i do prvního patra. Budeme tak moci nabídnout naším klientům odborné služby i volnočasové aktivity pod jednou střechou“ sdělila Lucie Straková Jirků, zakladatelka organizace. Klienti a jejich rodiny se tak mohou těšit na nové nácvikové a terapeutické místnosti.

„I v roce 2018 se držíme pevně hesla „převažování kvality nad kvantitou.“ Víme, že nabídka služeb pro lidi s autismem není v Jižních Čechách dostatečná. Děláme však to, co je v našich silách kvalitně a odborně.“ prozradila ředitelka organizace Petra Marešová. Každým rokem spektrum našich činností rozšiřujeme, ať už jsou to kroužky pro děti s autismem, více letních táborů či odpolední volnočasový klub. Pracujeme aktivně s více jak stovkou klientů na území celého kraje. Ze statistik vyplývá, že některou z poruch autistického spektra má 2% populace. Člověk s autismem nedokáže vyhodnocovat informace stejně jako lidé stejné mentální úrovně, proto je práce s lidmi s autismem nesmírně náročná.
 
Organizace APLA Jižní Čechy, fungující od roku 2007 má své sídlo v Táboře, od minulého roku 2015 i pobočku v Českých Budějovicích. Kromě ambulantních služeb poskytuje také služby terénní, a to na území celého Jihočeského kraje. APLA používá metody uznávané odbornou veřejností (mainstreamového) terapeutického proudu. Vychází¨z mnohaleté zkušenosti, zkušeností uznávaných odborníků v ČR i zahraničí. Je členem APSLA (Asociace poskytovatelů služeb lidí s autismem). Více informací o nás naleznete na www.aplajc.cz.

Tiráž

Nejnovější vydání
283 / 1 / 2019

Datum tisku
9. 1. 2019

Termín distribuce
12. - 13. 1. 2019

Počet inzerátů
63 plošných, 
155  řádkových

Počet stran 12

Rezervace firemní inzerce
do únorového vydání
přijímáme do 23. 1. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 28. 1. 2019

Únorové vydání vyjde
2. - 3. 2. 2019