Už máte připravené auto na letní motoristickou sezónu?

Aktuálně

Už máte připravené auto na letní motoristickou sezónu?

Inzertní časopis...: Policejní kontrola

Výměna pneumatik, přes­to­že se může na první pohled jevit jako banalita, je složitý proces, který nezahrnuje pouze demontáž starých a montáž nových. Lukáš Kazda ze servisu  Premio Pneu Kazda uvádí 12 důvodů proč přezouvat v profesionálním pneuservisu:

1. Kontrola pneumatik
Je potřeba zkontrolovat stav stávajících pneumatik. Zůstatkový dezén, stáří, zda není pneumatika nerovnoměrně opotřebovaná nebo popraskaná.

2. Výběr nových pneumatik
Nákup je dobré pečlivě promyslet. Zvolit správnou velikost, rychlostní index a nosnost dle velkého TP vozidla. „Pokud má řidič pochybnosti o tom, jaké pneumatiky zvolit, je nejlepší, když se obrátí na odborníky“, říká přijímací technik Miroslav Cílek ze servisu Premio Pneu Kazda s.r.o.

3. Montáž pneumatik podle směru rotace
Montáž je nutné provést přesně podle označení. Pouze správně namontované pneumatiky zajišťují náležité odvádění vody, bezpečnou přilnavost a dobré brzdění.

4. Montáž pneumatik na čisté ráfky
Ráfek v místě, kde k němu pneumatika přiléhá, musí být čistý. Zůstanou-li tam nečistoty, může dojít k úniku vzduchu. Navíc okraj pneumatiky je potřeba ošetřit speciálním mazivem, které utěsňuje kontakt s ráfkem.

5. Kontrola ventilů
Pokud je ventil nefunkční, je často příčinou úniku vzduchu z pneumatiky, což může vést k jejímu neopravitelnému poškození. Pamatujte také na čepičky ventilů, které je chrání proti znečištění a pronikání vlhkosti do vnitřku kola.

6. Očištění náboje
Náboj je nutné pečlivě očistit od nečistot a rzi, které mohou vést ke špatnému přiléhání kola a nežádoucím vibracím během jízdy.

7. Náležité dotažení kol
Slabě dotažené šrouby mohou během jízdy odpadnout a ohrozit tak vaši bezpečnost, naopak příliš utažené se mohou zaseknout a způsobit problémy při výměně pneumatik nebo při demontáži kola při defektu na silnici.

8. Vyvážení kol
Každé výměně by mělo předcházet vyvážení kol. Dojde-li k zanedbání tohoto kroku, mohou být výsledkem nepříjemné vibrace, které zhoršují ovladatelnost vozidla a vedou k rychlejšímu opotřebení dílů podvozku.

9. Kontrola geometrie kol
Správně nastavené hodnoty přední a zadní nápravy před­cházejí nerovnoměrnému opotřebování pneumatik.  

10. Seřízení systému TPMS
– po každé výměně pneumatik je nutné resetovat systém a načíst do něj nové údaje. V opačném případě systém nebude plnit svou funkci a včas neupozorní řidiče na nízký tlak v pneumatikách.

11. Správný tlak v pneumatikách
Pneumatiky s příliš nízkým tlakem mají vyšší valivý odpor, což vede k jejich rychlejšímu opotřebení a také k vyšší spotřebě paliva a zhoršení jízdních vlastností. Správný tlak vzduchu v pneumatikách znamená především bezpečnější jízdu.

12. Údržba pneumatik
Pneumatiky je potřeba po demontáži pečlivě vyčistit a zkontrolovat z hlediska mechanického poškození a opotřebení běhounu. Pokud budou použitelné i v další sezoně, musíte je správně uskladnit. K tomu můžete využít tzv. pneuhotel, který nabízejí některé pneuservisy.

Pokud hledáte profesionální pneuservis, který má technicky pokročilé vybavení a kde pracují náležitě proškolení a zkušení mechanici, kteří se pravidelně umisťují na stupních vítězů v soutěži přezouvání TyresMAN, rádi Vás přivítáme v našich provozovnách Pneu Kazda s.r.o.

Tiráž

Nejnovější vydání
296 / 2 / 2020

Datum tisku
3. 2. 2020

Termín distribuce
5. - 7. 2. 2020

Počet inzerátů
63 plošných, 
177  řádkových

Počet stran 12

Rezervace firemní inzerce
do březnového vydání
přijímáme do 25. 2. 2020

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 26. 2. 2020

Březnové vydání vyjde
5. - 9. 3. 2020