Kino Svět Tábor - říjen

Kino Svět Tábor - říjen 2018

Nám. Fr. Křižíka 1291, Tábor, tel.: 381 252 200

1. - 2.10.
BEZE STOP
(USA) - drama, od 17.00. Patnáctiletá Tom žije se svým otcem v lese na okraji Portlandu. Dobrovolná izolace od tzv. normální společnosti jim umožňuje vytvořit si realitu čistých, civilizací nezkažených prostých radostí. Jednoho dne však o sobě okolní svět dává vědět a konfrontace je nevyhnutelná

1.10. a 3.10.
SPOLU TO DÁME
(D) - drama/komedie, 1.10. od 20.00, 3.10. od 17.00. Představitel učitele z extrémně populární série „Fakjů pane učiteli“ se vrací do kin v další skvělé roli ve filmu plném smíchu i dojetí. Jako nezodpovědný floutek Lenny dostane na starosti patnáctiletého kluka Davida s vážně nemocným srdcem. Davidova prognóza říká, že svých šestnáctých narozenin už se nejspíš nedožije. Lenny pojme péči zcela po svém, bez pravidel. Jestli má David umřít mladý, nemá smysl dělat domácí úkoly. Zato striptýz aspoň jednou v životě vidět musí!

2. - 3.10.
SESTRA
(USA) - horor/mysteri, od 20.00. Zažij nejtemnější kapitolu ze světa filmu V zajetí démonů! Tvůrce rekordně úspěšných hororů James Wan se producentsky ujal snímku, ve kterém se vrací zlovolná síla v podobě démonické řádové sestry, která terorizovala v hororu V zajetí démonů 2.

4. - 6.10. 3D, 7.10. 2D
VENOM
(USA) - animovaný/akční, 4. - 5.10. od 17.00, 6. - 7.10. od 20.00. Na stříbrné plátno se řítí jeden z nejzáhadnějších, nejrozporuplnějších a nejdrsnějších anti-hrdinů filmového světa značky Marvel. V hlavní roli smrtonosného Venoma se představí na Oscara® nominovaný Tom Hardy.

4. - 7.10.
TOMAN
(ČR) - biografický/historický, 4. - 5.10. od 20.00, 6. - 7.10. od 17.00. Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy. Neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl…

6. - 7.10.
O MAŠINCE
(ČR) - od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Pět draků vodáků, O zvědavé mašince, Správný tón, …

8.10. Senior klub
JAN PALACH
(ČR/SR) - drama, od 14.00. Jan Palach. Student, který se v roce 1969 upálil na protest proti sovětské invazi do Československa. Nekompromisní mladík, který přinesl krajní oběť v touze vyburcovat národ z okupační letargie. Jméno, které u nás zná každý. Film vypráví příběh posledních měsíců Palachova života, ukazuje cestu, na níž se z milujícího syna, oddaného přítele a citlivého, přemýšlivého studenta filozofie stala „pochodeň číslo 1“.

8. - 10.10.
PO ČEM MUŽI TOUŽÍ
(ČR) - fantasy/komedie, od 17.00. Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou a na jeho místo je dosazena mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany se stal ženou…

8.10. Kino Art Projekt 100
ZPÍVÁNÍ V DEŠTI
(USA) - muzikál/romantický, od 20.00. Jeden z nejlepších muzikálů, které kdy spatřily stříbro plátna, je zároveň výtečnou romantickou komedií, hravou satirou na Hollywood 20. let i mimoděčnou historickou lekcí o jedné z klíčových etap vývoje kinematografie. Hvězdy němé éry se ocitají v osidlech lásky a zvukového filmu a s obojím se vyrovnávají vtipně, vynalézavě a s grácií. A navíc jaksi mimochodem vynaleznou i dabing.

9. - 10.10.
ZRODILA SE HVĚZDA
(USA) - drama/hudební, od 20.00.
Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu „Zrodila se hvězda“ hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradley Coopera („Americký sniper“, „Špinavý trik“, „Terapie láskou“) je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Stefani Germanotta/Lady Gaga).

XVI. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMU 2018

11/10 od 17:30 hod.
PROCHÁZKA
Dva mladí freerideři se rozhodli zdolat na lyžích celé údolí Aosta, nejizolovanější údolí v Alpách! IT, 26 min.

CHYTÁNÍ DECHU
O Robertu Celińskim, běžci, který touží zvítězit na Tenzing Hillary Everest Maratonu jako první cizinec v historii! PL, 51 min.

CANYOING TICINO 2017
Canyoningová expedice se slaněním nejvyššího a nejhezčího vodopádu v Ticinu! CZ, 19 min.

ZÁMKY NA LOIŘE
Ve Francii asi jen těžko najdete oblast, kterou byste si tak příjemně mohli prohlédnout právě na kole! (CZ, 6 min.)

11/10 od 20:00 hod.
ŘÍKAME SI OBJEVITELÉ
Amatérský film party lezeckých nadšenců z Malajsie. Pokus o zdolání „Walking Dream“. MAL, 13 min.

ZELENÝ EVEREST
Za dobrodružstvím na Everestu se skrývá též tragická realita životního prostředí. Film s Reinholdem Messnerem. FR, 53 min.

NAMIBIE
Objevte divoká zvířata v Etoshi, neuvěřitelné bohatství života ve vesnici Himba nebo sopečná pohoří Damaraland. FR, 10 min.

NA VOZÍČKU DO SVĚTA – COCHAMÓ
První přechod údolí Cochamó v Chile na vozíčku. Příběh přípravy, těžkostí a pocitu radosti z úspěchu! CL, 22 min.

12/10 od 17:30 hod.
INARI
Společně s mým čtyřletým synem jsem podstoupil přechod jezera Inarijärvi v Laponsku z Inari do Kirkenes. AT, 8 min.

ŽIVOT
Je složité shrnout život během pouhých deseti minut. Ale možná, že lze ukázat intenzitu, se kterou člověk žije. ES, 9 min.

TICHÁ CHŮZE
Cesta mladého dobrodruha přes ledovou krajinu Islandu. Pěší cesta přes hory, pod vodopády a přes nekonečné pláně. DE, 5 min.

NÁSLEDUJ VÍTR
Jerrie následuje větrný cyklus, aby mohl jezdit na kiteboardu ve vodách Indického oceánu i na Kilimanjaru. NL, 38 min.

HÓZHÓ
Krátký noční cestovatelský film. Kompilace úchvatných časosběrných záběrů za doprovodu uklidňující hudby! US, 11 min.

DOBRODRUŽSTVÍ V REGIONU BASILLICA
Poznejte region Basillica v Itálii. Krásná příroda, památky a italská káva lákají k návštěvě! IT, 3 min.

ISLAND
Země ledu, vodopádů a gejzírů z ptačí perspektivy! AU, 4 min.

PIZZA STOLETÍ V NEW YORKU
Dva Kanaďani na 160 km dlouhé cyklojízdě ulicemi New Yorku. Mají v plánu vydatně se posilovat americkou pizzou! CA, 7 min.

12/10 od 20:00 hod.
ARNE LETÍ
Nizozemský šampión v závěsném létání Arne uskuteční velmi netradiční let! NL, 6 min.

POSTOJ VDĚČNOSTI
Simone Moro a Tamara Lunger směřují do Kanchenjungy, aby se pokusili o nejvyšší traverz přes osmitisícové vrcholy. DE, 30 min.

ZA TAJEMNÝM KROKODÝLEM DO KONGA
Expedice do pralesů afrického Konga, který je domovem mnoha záhadných zvířat. Jedním z nich je krokodýl konžský! CZ, 48 min.

SULTANÁT OMÁN
Putování zemí sultána Kábuse na Arabském poloostrově. Nekonečné pouště, čarokrásná wádí, datle, kadidlo, oázy. CZ, 19 min.

13/10 od 17:30 hod.
VÁBENIE VÝŠOK
Režisér Pavol Barabáš mapuje slovenské himálajské dobrodružství s přihlédnutím k legendárnímu Ivanovi Gálfymu. SK, 98 min.

13/10 od 20:00 hod.
MOŘSKÁ REZERVACE PONTA DO OURO
Její přírodní krajina zahrnuje krásné pláže s korálovými útesy, lány mořských řas, ústí řek a mangovníkové lesy. MZ, 3 min.

KŘÍŽ
Špičkový lezec Lai je po nehodě na vozíčku. Rozhodne se zdolat Lion Rock v Hong Kongu v den páteho výročí události. CN, 92 min.

PŘÍLIV ZMĚN
Codeymu doktoři řekli, že bude vždy mít problémy s rovnováhou. Zaujal jej však surf, a tak se vydal za svým cílem! US, 5 min.

Pořádá OUTDOOR FILMS s.r.o. ve spolupráci s městem Tábor a kinem Svět
informace na: www.ourdoorfilms.cz, www.taborcz.eu/
Sledujte samostatné plakáty a programové skládačky.

13. - 14.10.
VILÍK: RYCHLE A VESELE
(MAL) - animovaný, od 15.00. Malé autíčko Vilík má velký sen - chce se stát králem silnic ve svém rodném městě Gasket City. Navíc je "až po duši" zamilovaný do modelky Belly. Jenže v cestě mu stojí její přítel Ben a také zlý náklaďák Kaiser, který Bellu unese. Vilík brzy zjistí, že zůstat věrný sám sobě je těžší úkol než získat osobní slávu a také srdce své lásky.

14. - 17.10.
PRVNÍ ČLOVĚK
(USA) - drama/historický, 14. - 15.10. od 17.00, 16. - 17.10. od 20.00. Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách. A film o něm vznikl až po padesáti letech. Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga. Příběh Prvního člověka začíná v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot pro NASA. Pro práci, která představovala permanentní koketování se smrtí si těžko mohli vybrat vhodnějšího aspiranta…

14. - 17.10.
ZLÝ ČASY V EL ROYALE
(USA) - thriller, 14.- 15.10. od 20.00, 16. - 17.10. od 17.00. Sedm podivných cizinců, každý s vlastním tajemstvím, se setkává v  hotelu El Royale, který má vlastní temnou minulost. Mysteriózní  thriller hvězdně obsazený, s výraznou vizuální a hudební stránkou.

18, - 19.10.
MARS
(ČR) - komedie, od 17.00. Lety na Mars dávno vyšly z módy. Marťanskou vědeckou stanici udržuje v nouzovém režimu zastaralý robot Bot, ponechaný kdysi na Marsu svému osudu. Místo náhradních dílů přiletí čeští turisté, kteří se na Marsu chtějí oženit. Ale do vesmíru by neměli létat lidé, kteří nemají vyřešené svoje osobní problémy…...Česká komedie režiséra Benjamina Tučeka byla uvedena s velkým diváckých zájmem na MFF v Karlových Varech.

18. - 19.10.
TICHO PŘED BOUŘÍ
(USA) - drama/thriller, od 20.00. Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey ) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si chladí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diana Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela.

20. - 21.10.
POHÁDKY Z HOR
(ČR) - Pásmo pohádek pro nejmenší – O zvířátkách pana Krbce, O hajném Robátkovi, Jak šel Rumcajs pro mašličkovu sponku, …

20. - 21.10.
ČARODĚJOVY HODINY
(USA) - fantasy/horor, od 17.00. Desetiletý chlapec Lewis se po nenadálé události odstěhuje do tajemného panského sídla svého strýce Jonathana (Jack Black). Strýce i jeho sousedku (Cate Blanchett) si brzy oblíbí. V domě se však dějí podivné věci, strýček i jeho sousedka totiž ovládají magii. Strýček zasvěcuje Lewise do světa kouzel a ten mu pomáhá vypátrat záhadné hodiny, které by svou čarovnou mocí mohly způsobit konec lidského pokolení. Film je natočen podle klasického fantasy románu Johna Bellairse.

20. - 21.10.
HALLOWEEN
(USA) - horor, od 20.00. Jamie Lee Curtis se jako Laurie Strodeová vrací na poslední střet s Michaelem Myersem (Nick Castle), který ji marně pronásledoval během Halloweenu už před 40 lety. Tenkrát Laurie šílenému vraždění této maskované postavy ještě unikla. Dokáže to i nyní?

22.10. Senior klub
PO ČEM MUŽI TOUŽÍ
od 14.00

22.10.
NINA
(ČR) - drama, od 17.00. Silné drama o dívce, na kterou jako strašlivé kladivo dopadá rozvod jejích rodičů plný záště a nenávisti. Emotivní film Juraje Lehotského byl s úspěchem uveden na MFF ve Zlíně i na MFF v Karlových Varech. Nina je dvanáctiletá dívka, které se svět, jak ho doposud znala, otřásá v základech a začíná se rychle rozpadat. Ze vztahu jejích rodičů už zbyly pouze výčitky a nenávist. Máma a táta. Dosud byly tyhle dvě bytosti pro ni tou největší oporou a pevným společným bodem, teď jen Nina zoufale přihlíží jejich hádkám a vzájemným nadávkám…

22. - 23.10. 3D, 24.10. 2D
PREDÁTOR: EVOLUCE
(USA) - akční/sci-fi, 22.10. a 24.10. od 20.00, 23.10. od 17.00. Před více než třiceti lety jsme se s nimi střetli poprvé. A byl to pořádný nářez. Teď se Predátoři, jedni z největších lovců celého vesmíru, opět vrací na naši planetu. Jsou však mnohem silnější a chytřejší než kdykoliv předtím. Lov a zabíjení jsou pro ně stále největší zábavou. Poslední šancí lidstva na záchranu před vesmírnými nimrody se stává už jen malá parta bývalých a naprosto šílených vojáků a jedna mladá evoluční bioložka.

23. - 24.10.
HOVORY S TGM
(ČR) - drama/historický, 23.10. od 20.00, 24.10. od 17.00. Jan Budař jako Karel Čapek a Martin Huba jako T. G. Masaryk excelují v příběhu jednoho z nejslavnějších rozhovorů naší historie. Filmové „Hovory s TGM“ přinášejí na plátna kin nečekané napětí, emoce a střet dvou významných mužů. Toho dne na podzim roku 1928 jsou dva symboly československé demokracie na vrcholu, stejně jako celé Československo. Jejich kniha, která vznikala celý rok, je konečně hotová. Karel Čapek proto vyhledá v zámecké zahradě prezidenta Masaryka a chce mu nabídnout část honoráře za knihu jejich hovorů, která vzniká k 10. výročí stále mladé republiky.

25. - 28.10.
JOHNNY ENGLISH ZNOVU ZASAHUJE
(USA/FR/GB) - akční/komedie, od 17.00. Johnny English znovu zasahuje je třetím dílem komediální série v hlavní roli s Rowanem Atkinsonem, který se i tentokrát stává agentem, jemuž se prostě nedaří. Příběh odstartuje kybernetický útok, který odhalí identitu všech tajných britských agentů. Jedinou dosud neodhalenou nadějí zůstává Johnny English, kterého bude ovšem nutné nejprve povolat ze zaslouženého odpočinku…

25.10. Filmový klub
DÉMANTY NOCI
(ČSR) - psychologický/válečný, od 20.00. Příběh útěku dvou židovských mladíků z transportu smrti je naturalistickým zkoumáním pocitů ohrožení, zavržení a vykořeněnosti. Do zážitků zbědovaných utečenců v sudetském lese vstupují vzpomínky, sny a představy jednoho z nich, rozšiřující pole zkoumání zmučené lidské duše do sféry existenciálního dramatu. Titul uvádíme v digitálně restaurované verzi, která měla premiéru na letošním ročníku festivalu v Cannes.

26. - 28.10.
KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA
(ČR) - 26.10. od 17.00, 27. - 28.10. od 15.00. Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, a dalších podivných věcech.

26. - 28.10.
NEBEZPEČNÁ LASKAVOST
(USA) - krimi/thriller, od 20.00. Stephanie (Anna Kendrick), matka a blogerka, se snaží odhalit pravdu o náhlém zmizení své nejlepší přítelkyně Emily (Blake Lively) z jejich městečka. Do napínavé hry plné nečekaných zvratů, tajemství, odhalení, černého humoru, vztahů, lásky, zrady, oddanosti, vraždy a odplaty se zaplete i Emilyin manžel Sean. Nebezpečný koktejl ve stylu filmů Dívka ve vlaku a Zmizelá Vám namíchá režisér Paul Feig.

29.10. 3D, 30.10. 2D
YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ
(USA) - komedie, od 15.00. Ať je ti jak je ti je tady Yeti! Rodinná komedie, ve které je Yeti přesvědčen, že záhadné bytosti známé jako „lidé” opravdu existují.

29. - 30.10.
ZLATÝ PODRAZ
(ČR) - od 17.00. Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu na mnoho let rozdělila železná opona.

29.10. Kino Art
NA CHESILSKÉ PLÁŽI
(GB) - drama/romantický, od 20.00. V citlivém dramatu sledujeme mladý pár na líbánkách na počátku šedesátých let. V hotelu s vyhlídkou na pláž však novomanželé zjišťují, že na svatební noc nejsou zdaleka připravení. Snímek s humorem i smutkem odkrývá, jak hluboko se normy a očekávání doby obtiskují do dospívající generace.

30. - 31.10.
DOGMAN
(IT/FR) - drama, od 20.00. Na periferii mezi metropolí a divočinou, kde platí jen zákon nejsilnějšího, žije Marcello (Marcello Fonte), malý a jemný muž. Marcello dělí svůj čas na práci v skromném salónu pro psy, láskyplnou péči o dceru Alidu (Alida Baldari Calabria) a na nejednoznačný, ponižující vztah se Simoncinou (Edoardo Pesce), bývalým surovým boxerem, který terorizuje celé okolí. Ve snaze vrátit svému životu důstojnost Marcello naplánuje pomstu a dočká se nečekaného výsledku.

31.10.
JAK SE MOŘÍ REVIZOŘI
(ČR) - komedie, od 17.00. Česká komedie o obyčejné maloměstské rodině, jako je každá druhá. Seznamte se a uvidíte, jak se její členové nebezpečně podobají Vám či Vašemu okolí. Syn Marko spěje k tomu být úspěšným zločincem. Naneštěstí je jeho první obětí přepadení vlastní matka, což mu značně přitíží ve vysněné kariéře kriminálníka. Dcera Karin je sebevědomá a své půvaby využívá jen, co to jde. Matka Anna zase ujíždí na slevových portálech, výhodných nákupních akcích a soutěžích. A otec? Ten je tím nejobyčejnějším z obyčejných - dopravním revizorem, a i přesto mu život shodou náhod umožní zažít pár minut slávy.

Tiráž

Nejnovější vydání
280 / 10 / 2018

Datum tisku
1. 10. 2018

Termín distribuce
4. - 5. 10. 2018

Počet inzerátů
71 plošných, 
212  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do listopadového vydání
přijímáme do 23. 10. 2018

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 29. 10. 2018

Listopadové vydání vyjde
2. - 4. 11. 2018