Kino Svět Tábor - říjen 2017

Kino Svět Tábor - říjen 2017

Nám. Fr. Křižíka 1291, Tábor, tel.: 381 252 200

1.10.
VELKÁ OŘÍŠKOVÁ LOUPEŽ 2
(Kan,USA) - animovaný/dobrodružný, od 17.30, Po událostech prvního filmu musí veverčák Bručoun se svými přáteli zabránit starostovi Oakton City zbourat jejich domov kvůli plánované výstavbě pochybného zábavního parku. Jestli se jim podaří nebo nepodaří zhatit nekalé plány pana starosty se dozvíte v tomto pokračování dnes již legendárního prvního dílu…

1.10.
ZAHRADNICTVÍ: DEZERTÉR
(ČR) - drama, od 20.00, Druhá kapitola rodinné kroniky Zahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Sestry společně přežily válku a německou okupaci a staraly se o malé děti svých manželů, kteří byli zatčeni za protinacistický odboj. Teď všichni s ohromným úsilím realizují svůj sen, jenže přichází zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněna státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět. Tentokrát jsou však důsledky otřesu pro něj i pro jeho rodinu fatální…

2.10. - 4.10.
WIND RIVER
(USA) - akční/krimi, 2.10. - 3.10. od 17.30, 4.10. od 20.00, Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti...

2.10. - 4.10.
AMITYVILLE: PROBUZENÍ
(USA) - horor/thriller, 2.10. - 3.10. od 20.00, 4.10. od 17.30, Bella, její dvojče James a malá sestra Juliet se se svou matkou přestěhují do nového domu. Hlavním důvodem je, že potřebují ušetřit peníze, aby mohli pro Jamese, který je v kómatu, zaplatit nákladnou zdravotní péči. Zkrátka jsou v situaci, kdy si příliš vybírat nemohou a dům Amityville jim po všech stránkách vyhovuje. Hlavní roli Belly v novém pokračování hororové série z proslulého domu Amityville si s chutí zahrála herečka, zpěvačka a modelka Bella Thorne a její filmovou matkou zase Jennifer Jason Leigh (Osm hrozných, seriál Twin Peaks).

5.10. - 8.10.
ESA Z PRALESA
(Fr) - animovaný, od 17.00, Maurice sice vypadá jako obyčejný tučňák, ale uvnitř jeho hrudi bije statečné srdce tygra. Však byl také vychován hrdou tygřicí. Maurice se touží stát nejlepším kung-fu mistrem na světě. To nebude vůbec snadné, protože vyniká spíše neohrabaností a nemotorností, ale také obrovským odhodláním. Se svými zvířecími přáteli tvoří bandu známou jako Esa z pralesa, která se snaží udržovat v džungli pořádek a spravedlnost. Tak, jak to dříve dělala jeho matka tygřice.

5.10. Filmový klub, Projekt 100
CESTA NA MĚSÍC
(Fr) - dobrodružný/fantasy, od 20.00, V květnu 1902 Georges Méliès natočil film Cesta na Měsíc. Do kin šel v černobílé a také barevné verzi, ručně kolorovaný. V té době byl považován za celovečerní film – kolem 14 minut – a stal se celosvětovým hitem. První blockbuster v historii filmu byl však okamžitě zkopírován a plagován. V roce 1913 se Georges Méliès rozhodl na protest spálit sadu negativů tohoto snímku. Jedna černobílá kopie však přežila. Barevná verze byla považována za ztracenou. Až do roku 1993… Film Cesta na měsíc je uváděn společně s dokumentárním snímkem Podivuhodná cesta.

6.10. - 7.10. 3D, 8.10. 2D
BLADE RUNNER 2049
(USA,Kan/UK) - sci-fi/fhriller, od 19.30, Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný.

7.10. - 8.10.
POHÁDKY PRO KOČKU
(ČR) - od 15.00, Pásmo pohádek pro nejmenší – Kotě, O kočičce, myšičce a červené slepičce, Kocourek Mňouk, …

9.10. Senior klub
ČERVENÁ
(ČR) - dokument, od 14.00, Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny, soukromý a profesní život byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století. Její umělecká dráha čítá sto operních rolí ve čtyřech tisících vystoupeních na jevištích pěti kontinentů.

9.10. - 11.10.
HORA MEZI NÁMI
(USA) - akční/dobrodružný, 9.10. - 10.10. od 17.30, 11.10. od 20.00, Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá…

9.10. - 11.10.
PO STRNIŠTI BOS
(ČR) - drama/komedie, 9.10. - 10.10. od 20.00, 11.10. od 17.30, Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Film vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka a tematicky zapadá do tetralogie filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve, které vyprávějí příběh jednoho muže na pozadí dějinných událostí 20. století.

12.10. - 14.10. Outdoorový festival 2017
12.10. od 17.30
PURA VIDA - NA HŘEBENI
(Esp) Dokument o čtyřdenní záchranné misi jednoho z nejrespektovanějších horolezců na světě.
PÁD
(Ind) První sestup Pravana Rawata a Abhijeeta Singha po zmrzlých vodopádech v údolí Spiti v Indii.

12.10. od 20.00
(NE)POSVÁTNÁ ŘEKA
(USA) Film o krásách a potížích posvátné řeky Gangy, která je zdrojem života, ale je také spojena se smrtí.
ZEMĚ SNŮ
(USA) Boulderingový sen v Rocklands, Jižní Afrika. Přehlídka nejlepších lezeckých cest v oblasti.
OČI BOHA
(Něm) Cílem nejlepších kajakářských extrémistů světa je sjet řeku Saryjaz k dvojici skalních jeskyní zvaných Oči boha.

13.10. od 17.30
KYRGYZSTÁN
(ČR) Směle na východ za pestrobarevností a rozmanitostí Kyrgyzstánu, aneb low-cost výlet do hor s nevšedními zážitky.
NÁVRAT ATAPANY K YAWALAPITI (VOLÁNÍ ŠAMANA TAKUMY)
(ČR) V roce 1989 jsem byl přijat mezi indiány Yawalapiti, prováděl jsem etnografický výzkum a vrátil se k nim v 2015.
LITOVELSKÉ POMORAVÍ
(ČR) Film Litovelské Pomoraví vypráví o krajině lužních lesů, bílých sněženek a temných říčních vod řeky Moravy.
CESTA NA "KANÁRY"
(ČR) Jaký je život na Tenerife očima přistěhovalců? Co vše se na Kanárech dá najít? Jak se žije v dodávce a co ztvárňuje lidské…

13.10. od 20.00
K2. KLÁRA. KRÁSNO
(ČR) Klára Kolouchová je jediná rodilá Češka, která kdy stála na vrcholu nejvyšší hory světa, Mt. Everestu. Pokus o zdolání K2.
NAŠE FASCINUJÍCÍ PLANETA - JIŽNÍ MOŘE
(Něm) Jižní moře vypadá jako ráj na zemi. Je to však jeden z nejnebezpečnějších regiónů na světě.
JONDACHI
(Kan) Řeka Jondachi teče džunglí údolím Napo v Ekvádoru. Pro ty, kteří žijí s řekou poskytuje více než fyzické spojení.
MALÉ POBŘEŽÍ
(Rus) Inguyagun přeloženo z jazyka Chanty – Malá pláž. Tady v srdci Sibiře, tajgy, žije babička Ljuba. Jaký je tu život a tradice?
ZTRACEN V JAPONSKU
(Špa) Japonsko je unikátní zemí. Během čtrnácti dní jsem navštívil 11 míst: Osaku, Nara, Kyoto, Arashiyama, Fushi a další.
NEZNÁMO
(VB) The Unknown sleduje Dava MacLeoda, jeho lásku k lezení a zkoumání počátku objevování skotských kopců.

14.10. od 17.30
SLOBODA POD NÁKLADOM
(SR) Odhal’me poznanie vysokotatranských nosičov a prečo ostali poslednými v Európe.
JSEM AFRIČAN
(Mar.) Mladý Maročan se rozhodne vyrazit na cestu po Africkém kontinentu.
ZAM 5 - TAIWAN
(ČR) Na oslavu pátého výročí byla pro Zam 5 vybrána země, kde vzniká největší část celosvětové produkce horských kol.

14.10. od 20.00
PŘES ETIOPII NA TUK TUK
(Ita) Tři družstva s Tuk Tuky, 11 italských cestovatelů, 18 dní cesty, více než 2500 km přes jižní Etiopii. Kdo první dosáhne řeky Omo?
EXPEDICE ČO OJU - 8201M: PRVNÍ OSMITISÍCOVKA NEVIDOMÉHO HOROLEZCE HOZNY
(ČR) Horolezec a běžec Honza Říha se narodil s vadou zraku, přesto dokazuje, že i s hendikepem  se dá žít naplno.
PRVNÍ PONOR
(USA) Příběh lásky k oceánu. Ukazuje život pod hladinou a snaží se zároveň zprostředkovat zážitek z prvního potápění.
POSTŘEHY ODJINUD - NOVÝ ZÉLAND OČIMA VLADIMÍRA KROCE
(ČR) Městečko Arrowtown 20 km od Queenstownu je připomínkou zlaté horečky, která se nevyhnula ani Novému Zélandu.

14.10. - 15.10.
MY LITTLE PONY FILM
(Kan/USA) - animovaný/dobrodružný, od 15.00, Přátelství má mnoho podob. Když temná síla ohrožuje Ponyville, vydají se naši kamarádi na cestu až na konec bájné Equestrie, protože musí zachránit svůj milovaný domov. Na cestě je čeká velké dobrodružství a spousta nových přátel.

15.10.
8 HLAV ŠÍLENSTVÍ
(ČR) - biografický/drama, od 17.30, Aneta Langerová v roli nespoutané ruské básnířky Anny Barkovové, která před a po druhé světové válce strávila přes dvacet dva let v sovětských lágrech a vyhnanství. 8 hlav šílenství. Osm hlav – kapitol – skládá dohromadystrhující příběh výjimečně nadané básnířky unášené dějinnými událostmi první poloviny 20. století v Sovětském svazu.

15.10. - 16.10.
TO
(USA) - drama/horor, 15.10. od 20.00, 16.10. od 17.00. Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími. Film byl natočen podle předlohy stejnojmenného románu Stephena Kinga, který již celá desetiletí naplňuje čtenáře hrůzou.

16.10. Rock v kině
SCORPIONS FOREVER
(Něm.) od 20.00. Padesát let historie rockové legendy Scorpions, jejich cesta na vrchol, těžké roky, kdy zpěvák a zakládající člen přišel o svůj unikátní hlas, návrat mezi rockovou elitu, zpověď blízkého okolí včetně manželek, zákulisí legendárního koncertu v Moskvě a současný život rockových hvězd, které stále vyprodávají největší haly světa, to vše v unikátním dokumentu.

17.10. - 18.10.
ALIBI NA MÍRU
(Fr.) - komedie, 17.10. od 17.30, 18.10. od 20.00. Užívejte si neřestí, Alibi na míru to za vás vyžehlí. A nikdo se nic nedozví. Bláznivá komedie o kanceláři, která poskytne alibi na cokoliv, co chcete. Na fotbal místo na večeři s příbuznými? Ulejt se z práce? Aférka? Nevěra? Nebo mít prostě chvíli klid od všeho? Hrdinové z Alibi na míru všechno zařídí a nikdo nemá ani páru. Ale ouha! Věci se někdy umí zamotat…

17.10. - 18.10.
SNĚHULÁK
(USA) - drama/horor, 17.10. od 20.00, 18.10. od 17.30. Brzy napadne první sníh. Pak zabije znovu… Po tomhle filmu už nikdy nepostavíte sněhuláka s radostí. Nejúspěšnější autor současné krimi Jo Nesbø, nejsvéráznější románový detektiv Harry Hole a jeden z nejcharismatičtějších herců své generace Michael Fassbender se spojili v adaptaci slavného detektivního thrilleru, jenž spolu s dalšími deseti „Holeovkami“ kraluje žebříčkům nejčtenějších knih současnosti.

19.10. - 22.10.
BAJKEŘI
(ČR) - komedie, 19.10. - 20.10. od 17.30, 21.10. - 22.10. od 20.00. Bajkeři slibují být rozvernou letní komedií ve stylu Snowboaďáků a Rafťáků. Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi.  Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy“ Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet. S překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, v němž život  znamená víc, než status na facebooku, opravdové dívky vypadají poněkud lépe, než kreslené akční hrdinky počítačových her a k lásce patří také sex.

19.10. - 21.10. 3D,  22.10. 2D
GEOSTORM: GLOBÁLNÍ NEBEZPEČÍ
(USA) - akční/sci-fi, 19.10. - 20.10. od 20.00, 21.10. - 22.10. od 17.30. Po sérii bezprecedentních přírodních katastrof ohrožujících naši planetu se přední představitelé z celého světa dohodnou na vytvoření rozsáhlé sítě satelitů k řízení globálního klimatu, které mají zajistit bezpečnost všech obyvatel planety. Ale nyní se něco pokazilo – systém vytvořený k ochraně Země začne na Zemi útočit a začíná závod s časem, kdy je nutné zjistit skutečnou hrozbu dříve, než geomagnetická bouře smete ze zemského povrchu všechno… a všechny.

21.10. - 22.10.
POHÁDKY Z HOR
(ČR) od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Bob a Bobek v lese, O zvířátkách pana Krbce, Jak Křemílka s Vochomůrkou málem popadl drak, …

23.10. Senir klub
TULIPÁNOVÁ HOREČKA
(VB/USA) - drama/romantický, od 14.00. V 17. století Amsterdam a celou zemi zachvátila "tulipánová horečka". Jediná cibulka exotické květiny měla hodnotu desetinásobku průměrné mzdy a svému majiteli mohla přinést nesmírný majetek. Přesto je pro bohatého obchodníka Cornelia Sandvoorta (Christoph Waltz) největším štěstím svatba s mladičkou Sophií (Alicia Vikander). Cornelis si objedná její portrét u nadějného malíře (Dane DeHaan). Sympatický a talentovaný mladík Sofii okouzlí, a protože on její sympatie opětuje, zrodí se vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svůj vztah utajili, milenci se víc a víc zamotávají do spleti podvodů a lží. Jejich nadějí na společnou budoucnost je vzácná tulipánová cibulka, díky které by získali mnoho peněz.

23.10. - 25.10.
MATKA!
(USA) - drama/horor, 23.10. od 17.30, 24.10. - 25.10. od 20.00. Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá. Jeden z nejoriginálnějších filmařů současnosti, Darren Aronofsky (Černá labuť, Rekviem za sen) natočil nezařaditelný, výsostně originální thriller, který své diváky překvapí, ať budou jakkoliv připraveni. Na matku! se podle režiséra připravit nelze.

23.10. Kino ART, Projekt 100
BRAZIL
(UK) - komedie/sci-fi, od 20.00. Příběh filmu se odehrává „kdesi ve 20. století“ v totalitní společnosti, která pod záminkou boje proti terorismu převzala kontrolu nad soukromím svých občanů. Hlavní postavou je vládní úředník Sam Lowry (Jonathan Pryce), snílek, kterému se z neutěšené reality daří unikat prostřednictvím snových představ. Zvrat v jeho životě nastane ve chvíli, kdy potká v reálném světě Jill (Kim Greistová), dívku ze svých fantazií. ..

24.10. 3D, 25.10. 2D
HURVÍNEK A KOUZELNÉ MUZEUM
(ČR) - animovaný/dobrodružný, od 17.30. Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil ´taťuldu, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek.

26.10. 3D, 27.10. 2D
LEGO® NINJAGO® FILM
(USA) - akční/animovaný, od 15.00. Ve filmovém dobrodružství ze světa Ninjago se mladý Lloyd, známý také jako Zelený Nindža, společně se svými přáteli, tajnými bojovníky a držiteli titulu LEGO Master Builder, zapojí do bitvy o Ninjago City. Pod vedením vtipem sršícího učitele kung fu Mistra Wu musí porazit zlého válečníka Garmadona, nejhoršího padoucha všech dob, který je shodou okolností také Lloydovým otcem.

26.10. - 28.10. 3D,  29.10. 2D
THOR: RAGNAROK
(USA) - akční/dobrodružný, 26.10. - 27.10. od 17.30, 28.10. - 29.10. od 20.00. Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi.

26.10. - 29.10.
JIGSAW
(USA) - horor/thriller, 26.10. - 27.10. od 20.00, 28.10. - 29.10. od 17.30. Zohavená těla se začnou objevovat na různých místech ve městě. V průběhu vyšetřování všechny důkazy jednoznačně ukazují na jednoho muže: Johna Kramera. Jak to jen může být možné? Muž zvaný Jigsaw je totiž více než 10 let po smrti. Pokračování známé hororové série SAW je tu znovu.... Těšte se, budete se bát.

28.10. - 29.10.
TŘI LOUPEŽNÍCI
(ČR) od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Kubula a Kuba Kubikula, Strašidlo ve škole, Velbloudí nápady, …

30.10. - 31.10.
ČÁRA
(SR) - krimi/thriller, 30.10. od 17.30, 31.10. od 20.00. Kriminální thriller o pašerácích ze slovensko-ukrajinských hranic získal na MFF v Karlových Varech Cenu pro Nejlepší režii. Režisér Peter Bebjak ukazuje podsvětí a život na samotné východní hranici Evropské unie, kde platí často vlastní zákony. Do svého napínavého a uhrančivého filmu získal hvězdy jako je Andrej Hryc nebo Emílie Vašáryová.

30.10. Kino ART, Projekt 100
MATRIX
(USA) - akční/sci-fi, od 20.00. Thomas A. Anderson vede dvojí život. Přes den je průměrným programátorem v nadnárodní společnosti, který poctivě platí daně a pomáhá své domácí s odpadky. V noci se z něj stává počítačový hacker známý jako Neo. Už dlouho mu vrtá hlavou podezření, že se světem je něco v nepořádku, ale skutečnost se vymyká i jeho nejbujnějším představám. Série podivných událostí jej přivádí až k setkání se skupinou lidí vedenou legendárním hackerem Morpheem. Díky nim je Neo vytažen z falešné reality do reálného zničeného světa, kde se nepíše rok 1999, nýbrž 2199 a ve kterém lidstvo vede válku s inteligentními stroji, které samo vytvořilo…

31.10.
KTERÝ JE TEN PRAVÝ
(USA) - komedie/romantický, od 17.30. Držitelka Oscara Reese Witherspoon se v nové romantické komedii ocitne v obležení mladých mužů a bude se ptát sama sebe „Který je ten pravý?“. Po rozchodu s manželem chce Alice začít znovu od začátku a povede se jí to opravdu na jedničku. Možná až moc. Díky bujaré narozeninové oslavě se její život obrátí naruby a dovede jí až do chvíle, kdy má doma najednou své dvě děti, mladého milence, jeho dva kamarády a bývalého manžela.

Tiráž

Nejnovější vydání
268 / 10 / 2017

Datum tisku
3. 10. 2017

Termín distribuce
5. - 6. 10. 2017

Počet inzerátů
79 plošných, 
209  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do listopadového vydání
přijímáme do 24. 10. 2017

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 27. 10. 2017

Listopadové vydání vyjde
2. - 3. 11. 2017