Kino Svět Tábor - únor

Kino Svět Tábor - únor 2019

Nám. Fr. Křižíka 1291, Tábor, tel.: 381 252 200

1.- 3.2.
ŽENY V BĚHU
(ČR) - komedie, od 17.00. Komedie o ženách, které se nebojí vyběhnout štěstí naproti. Věra prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit i jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta připravil skvělý kondiční plán…

1.- 3.2.
ÚNIKOVÁ HRA
(USA) - thriller, od 20.00. Psychologický thriller Úniková hra vypráví příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití.

2.- 3.2.
OVEČKY A VLCI: VELIKÁ BITVA
(RUSKO) - animovaný/dobrodružný, od 15.00. Ovečky a vlci se dohodli, že budou žít společně v míru. Tak tomu taky je až do chvíle, kdy se ve vesnici objeví neočekávaní hosté – černí vlci, kteří chtějí, aby se život vrátil do starých kolejí, kde vlci jsou šelmy a ovce kořist. Ovečky a vlky teď může zachránit jen spojení sil a týmová práce. Podaří se jim vrátit do vesnice klid a harmonii?

4.- 6.2.
TICHO PŘED BOUŘÍ
(USA) - drama/thriller, 4.2. od 17.00, 5. a 6.2. od 20.00. Thriller plný zvratů a vášní s oscarovými herci Matthew McConaugheym a Anne Hathaway má všechny předpoklady stát se jedním z diváckých zážitků roku. Vedle napínavého příběhu, dusné atmosféry a hereckého obsazení je jedním z lákadel filmu Ticho před bouří i jeho tvůrce. Režisér Mark Knight totiž napsal jiné thrillery Špína Londýna či Východní přísliby a stvořil seriály Taboo a Peaky Blindres – Gangy z Birminghamu.

4.2. KINO ART
SVÁTKY KLIDU A MÍRU
(DNK) - od 20.00. Hořká komedie dánské herecké hvězdy Papriky Steen o tom, že rodina je největší požehnání… i prokletí. Svoje o tom ví Katrine, která se vždycky děsí vánočních svátků. Znamená to pro ni nejen vařit pro třináct členů rodiny, ale zároveň vyčerpávající diplomacii mezi jednotlivými aktéry. Letošní Vánoce jsou ale obzvlášť stresující, protože za sváteční stůl má zasednout i Katrinina sestra Patricia, která právě vyšla z protialkoholní léčebny.

5.- 6.2.
KURSK
(BEL./LUCEM.) - drama, od 17.00. Film vypráví o skutečné katastrofické události, ke které došlo v roce 2000 na palubě jaderné ponorky K-141 Kursk. 155 metrů dlouhá ponorka je pýchou Severního loďstva ruského válečného námořnictva. Během námořního cvičení se na palubě nachází 118 členů posádky. 12. srpna otřesou trupem Kursku mohutné exploze, které plavidlo pošlou do hloubky 108 metrů na dno Barentsova moře. Začíná zoufalý boj s časem. Pro námořníky i jejich rodiny…

7.-9.2. 3D, 10.2. 2D
LEGO® PŘÍBĚH 2
(USA) -animovaný/dobrodružný, od 17.00. V pokračování úspěšného animovaného filmu "LEGO® příběh”, se opět setkáme s hrdiny z Bricksburgu, kteří se ve zcela novém akčním dobrodružství pouštějí do boje za záchranu svého milovaného města.

7.2.
METALLICA: FRANCIE NA JEDNU NOC
(FR/USA) - od 20.00. Legendární Metallica si tentokrát zvolila pro své vystoupení starořímský amfiteátr v Nimes. Z výběru skladeb lze usoudit, že postavila koncertní milník – tehdejší albovou novinu Death Magnetic (2008) zastupují jen čtyři skladby, dále zazní jen samé prověřené hity.

8.-10.2.
BOHEMIAN RHAPSODY
(USA/UK) - hudební, od 20.00. Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou We Will Rock You, We Are the Champions nebo právě Bohemian Rhapsody. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985.

9.2.-10.2.
TŘI LOUPEŽNÍCI
(ČR) - od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Kubula a Kuba Kubikula, Kouzelný dědeček, Jak šlo vejce na vandr, …

11.2. Senior klub
CENA ZA ŠTĚSTÍ
(ČR) - drama, od 14.00. Kdo platí za naše chyby? Obyčejné lidské štěstí může mít mnoho podob. Někdy jasných, někdy nečekaných. Kde ho hledat a co mu obětovat? Film režisérky Olgy Dabrowské Cena za štěstí ukazuje příběhy lidí, kteří cestu ke svému štěstí někde ztratili a pokoušejí se jí znovu najít. Vztah, láska, moc, útěk a vlastní děti, které mohou přinášet naději a radost, ale mnohem častěji nakonec pykají za naše chyby. Film začíná odvíjet samostatné osudy několika hrdinů, aby se jejich cesty začaly postupně křížit a mohly nakonec složit dohromady jeden velký příběh života. Propletenec rodičů, které můžete potkat každý den, jejich dětí a partnerů.

11.-13.2.
MARIE, KRÁLOVNA SKOTSKÁ
(UK/USA) - drama, 11.-12.2. od 17.00, 13.2. od 20.00. Dvě výjimečné ženy ve sporu o jeden trůn. Taková kombinace nikdy nemůže dopadnout dobře. Na tři Oscary nominovaná Saoirse Ronan v titulní roli ve snímku Marie, královna skotská ukazuje kudy vede cesta na popraviště.

11.-12.2.
POTOMEK
(USA) - horor/thriller, od 20.00. Ve stejnou dobu jako přišel na svět malý Miles, se na jiném místě odehrála tragédie. Dvě zdánlivě nesouvisející události se o několik let propojí děsivým způsobem. Milesova máma Sarah se znepokojením sleduje synovo nevyzpytatelné a agresivní chování. Postupně se smiřuje s myšlenkou, že malého chlapce ovládá nějaká špatná, nadpřirozená síla. Musí potlačit svůj mateřský instinkt milovat a chránit vlastní dítě a podrobit ho testům, aby pochopila, proč dělá ty hrozné věci.

13.2.
VLADIMÍR REMEK – beseda s prvním československým kosmonautem
Od 17.30. Druhý březen 1978 - datum, kdy do vesmíru vzlétl první nesovětský a neamerický kosmonaut. Čech Vladimír Remek. Československo se ten den stalo třetím státem světa, který měl ve vesmíru svého občana. Městská knihovna Tábor Vás zve na další díl cyklu Vesmírný Tábor. Tentokrát do kina Svět Tábor.

14.2. 3D, 17.2. 2D
ALITA: BOJOVÝ ANDĚL
(USA) - akční/romantický, 14.-15.2. od 17.00, 16.2.-17.2. od 20.00. Alita je  normální holka s robotickým tělem, předurčená k velkým věcem. Jen o tom zatím neví. James Cameron a Robert Rodriguez, dvě výjimečná jména světové kinematografie, vás zvou na neobyčejný příběh o pádu anděla a zrození bojovnice.

14.2. Filmový klub
SLOŽKA 64
(DN) - krimi/thriller, od 20.00. Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných“ dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.

15.-17.2.
LÉTO S GENTLEMANEM
(ČR) - drama, 15.2. od 20.00, 16.-17.2. od 17.00. Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí a jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku…

16.-17.2.
PAT A MAT: ZIMNÍ RADOVÁNKY
(ČR) - rodinný, od 15.00. Zimní radovánky Pata a Mata – to tu ještě nebylo! Blíží se zima a naši známí kutilové to nemohou nechat jen tak. Navíc když je „zaskočí“ sněhová nadílka, která se jim snese na zahradu. Jaký nový stroj na sníh naši dva kutilové vymyslí? Po dovádění ve sněhu přijde vhod horká sauna. Tak pro by si ji nepostavili. Jak si poradí s vánoční výzdobou a jaké dárky si nadělí pod vánočním stromečkem? A co teprve až si vyrobí Betlém a oslaví Silvestra…

18.2.-20.2.
SKLENĚNÝ
(USA) - thriller, 18.2. od 17.00, 19.2.-20.2. od 20.00. M. Night Shymalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný (Glass). Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti.

18.2.-20.2.
NA STŘEŠE
(ČR) - drama/komedie, 18.2. od 20.00, 19.2.-20.2. od 17.00. Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení.

21.2.-23.2. 3D, 24.2. 2D
JAK VYCVIČIT DRAKA 3
(USA) - animovaný/rodinný, od 17.00. Mladý Viking Škyťák a drak Bezzubka se vracejí v pokračování úspěšné dobrodružné animované série Jak vycvičit draka. Společně budou hledat Skrytý svět, jedinou naději na záchranu lidskodračího společenství.

21.2.-24.2.
MRAZIVÁ POMSTA
(USA) - drama/komedie, od 20.00. V Mrazivé pomstě, strhujícím akčním thrilleru plném černého humoru, hraje Liam Neeson Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou (Laura Dern) je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn. Nels začne pátrat po pravdě o smrti svého potomka na vlastní pěst a jeho touha po spravedlnosti se rychle změní v krutou mstu. Drogový král přezdívaný Viking (Tom Bateman) postupně záhadně přichází o své zabijáky a Nels se pomalu mění z příkladného občana v chladnokrevného mstitele, který nedovolí ničemu a nikomu, aby mu stál v cestě.

23.-24.2.
U VODY
(ČR) - od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Jak Křemílek a Vochomůrka měli trápení s rakem, Pan Tau a samá voda, Jak si Rákosníček popletl všechny vody, …

25.2. Senior klub
NARUŠITEL
(ČR) - drama, od 14.00. Na křídlech za svobodou. Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů. Čtveřice kamarádů a jejich letecký mentor spolu létají a slouží v armádě dvacet let. Pak se ale po dlouhé době začne rozmotávat smrt bývalého pilota RAF při pokusu o přelet na západ a hlavní hrdina nemá jiné východisko, než se ho pokusit napodobit…

25.-27.2.
ROBIN HOOD
(USA) - drama, 25.2. od 17.00, 26.-27.2. od 20.00. Robin (Taron Egerton – Kingsman), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx – Nespoutaný Django) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky.

25.2. KINO ART
ŽENA NA VÁLEČNÉ STEZCE
(ISL) - drama, od 20.00. Je lepší metodou záchrany světa sabotáž stožárů vysokého napětí, nebo adoptování ukrajinského sirotka? Tuto otázku řeší svérázná „zenová teroristka“ ve šťavnatém, ironickém, nádherně nasnímaném a lahodně nazvučeném filmu Benedikta Erlingssona, který se podobně jako v povídkovém filmu O koních a lidech zabývá laskavými črtami islandské svéhlavosti.

26.-27.2.
ÚHOŘI MAJÍ NABITO
(ČR) - drama/komedie, od 17.00. Tohle není jenom hra. Je to útěk z reality všedních dnů, se kterým nejde přestat. Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z jejich nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí.

28.2.
COLETTE: PŘÍBĚH VÁŠNĚ
(UK/USA/HUN.) - drama, od 17.00. Skandální příběh nekonvenční a talentované ženy, jejíž život byl stejně pikantní, jako romány, kterými okouzlila pařížskou společnost v první polovině 20. století. Mladinká Sidonie-Gabrielle Colette se zamiluje do o 15 let staršího, charismatického pařížského literáta Willyho. Poté, co se vezmou, je Colette z klidného venkovského prostředí katapultována do světa zářivých pařížských salónů a opojných večírků francouzské smetánky.

28.2.
VŠECHNO NEJHORŠÍ 2
(USA) - horor, od 20.00. Může být něco horšího než opakovaně prožívaný narozeninový den, na jehož konci vás někdo zabije? Může! Třeba to, že tuhle noční můru porazíte, pak nějaký čas spokojeně žijete a najednou bum, ona se vrátí. Hororový lahůdkáři z Blumhouse natočili pokračování hororového hitu.

Tiráž

Nejnovější vydání
284 / 2 / 2019

Datum tisku
30. 1. 2019

Termín distribuce
4. - 6. 2. 2019

Počet inzerátů
59 plošných, 
166  řádkových

Počet stran 12

Rezervace firemní inzerce
do březnového vydání
přijímáme do 21. 2. 2019

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 26. 2. 2019

Březnové vydání vyjde
4. - 6. 3. 2019