Kino Svět Tábor - prosinec 2017

Kino Svět Tábor - prosinec 2017

Nám. Fr. Křižíka 1291, Tábor, tel.: 381 252 200

1.-3.12.
PADDINGTON 2
(UKR, FR) - dobrodružný, 1.12. od 17.30, 2.-3.12. od 15.00. Náš kamarád Paddington se už šťastně usadil s rodinou Brownových a je oblíbeným členem místní komunity. Aby mohl koupit ten nejlepší dárek ke 100. narozeninám jeho tety Lucy, začne pracovat. Cesta za dobrodružstvím začne, když je tento dárek ukraden...

1.-3.12.
KVARTETO
(ČR) - drama/komedie, 1.-2.12. od 20.00, 3.12. od 17.30.Hráli jste někdy v kapele? Je to jako druhá rodina, s jejímiž příslušníky prahnete po štěstí a prožíváte nečekaná dobrodružství. Stejně jako usedá rodina zas a znovu u jednoho stolu, scházejí se členové kvarteta tzv. soudobé hudby vždy u dalšího koncertu. Poněkud nesourodá čtveřice v čele se solidně vyhlížejícím, avšak lehce sucharským Robertem (Lukáš Melník), jeho partnerkou atraktivní a rozháranou cellistkou Simonou (Barbora Poláková), extrovertním vtipálkem Tomášem (Jaroslav Plesl) a znalcem historie s přezdívkou Funés (Zdeněk Julina) spolu zažívá na cestě za svou nejsvobodnější skladbou řadu humorných situací, ale i nedorozumění.

2.-3.12.
MADAM SLUŽEBNÁ
(FR) - drama/komedie, 2.12. od 17.30, 3.12. od 20.00.
Bohatý a dobře situovaný americký pár Anne (Toni Collette) a Bob (Harvey Keitel) se rozhodne okořenit svůj upadající vztah a přestěhuje se do zámku v romantické Paříži. Při přípravě obzvláště luxusní večeře pro sofistikované přátele najednou arogantní paní domu zjistí, že u stolu je prostřeno jen pro 13 hostů, a to ve své pověrčivosti v žádném případě nemůže dovolit. Hostitelka tedy vymyslí plán. Trvá na tom, aby se její věrná služebná Mária (Rossa de Palma) přestrojila za tajemnou španělskou šlechtičnu, čímž odvrátí “neštěstí“ u stolu. Jenže stačí trochu víc vína a Maria si to začne u stolu užívat. Její osobitý šarm očaruje extravagantního britského makléře (Michael Smiley) a vznikne z toho pěkně vášnivý románek.

4.12.
Senior klub
MILADA

(ČR) - drama, od 14.00 hodin. Na plátna kin se vůbec poprvé dostane dramatický osud Milady Horákové, který ve své době otřásl světem. Scénář Davida Mrnky není založen na popisu tehdejší politické situace v Československu, ale na základě skutečných událostí a bez zbytečného patosu vypráví osobní příběh hlavní protagonistky. Zaznamenává Miladiny ambice i pochybnosti, rozpolcenost mezi povinnostmi k vlasti a rodině, odhodlání žít v souladu se svým přesvědčením. David Mrnka film Milada připravoval deset let, spolupracoval nejen s historiky, ale i s jedinou dcerou Horákových Janou Kánskou.

4.-6.12.
ZAHRADNICTVÍ: NÁPADNÍK
(ČR) - komedie, 4.-5.12. od 17.30, 6.12. od 20.00. Třetí film Zahradnictví s názvem Nápadník se odehrává na samém konci let padesátých. Je příběhem lásky, tentokrát lásky milenecké. Vypráví o bitvě mezi rodiči a jejich dětmi, poznamenanými válkou a komunistickým převratem. Nápadník s tragikomickým nadhledem obkresluje ostrou zlomovou linii mezi předválečnou a poválečnou generací. Generační střet vychází z odlišných životních zkušeností rodičů a jejich dětí. Každá generace má svoji představu o tom, jak k takovému štěstí dojít a jisté je, že k němu musí najít cestu sama.

4.12.
METALLICA QUEBEC MAGNETIC
(USA) - koncert, od 20.00. Koncertní klenot Quebec Magnetic je unikátním, precizně zpracovaným záznamem legendární show. Takhle hraje kapel na svém vrcholu... „a na ničem jiném nezáleží.“

5.-6.12.
7 ŽIVOTŮ
(UKR, FR, BEL, USA) - triller, 5.12. od 20.00, 6.12. od 17.00. Sedm životů, sedm sester, jedna společná identita. Originální akční sci-fi thriller o sedmi identických sestrách, které tají svou existenci před okolním světem. Dokud jedna z nich nezmizí…Thriller režiséra Tommy Wirkola (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic). Tentokrát nadsázka ustupuje atmosféře a napětí, zůstávají ale drsně pojaté akční scény.

7.-10.12.
PŘÁNÍ K MÁNÍ
(ČR) - rodinný, od 17.30. Hlavní hrdina Přání k mání je zoufale a zcela jednostranně zamilovaný do sestry svého kamaráda. Díky dobrému skutku získá od kouzelného dědečka jedno přání, a s ním přichází zapeklitá otázka – jak s ním co nejlépe naložit? Leckdo mu ho chce vyfouknout pro sebe a on sám ho nechce úplně promarnit. Začíná cesta za poznáním a velkým rozhodnutím.

7.12.
FK: ČTVEREC
(ŠVÉ, DNK, FR) - drama, od 20.00. Cristian je kurátor prestižního muzea moderního umění, které právě chystá odvážnou konceptuální výstavu. Její ústřední myšlenkou je čtverec o rozměrech 4 x 4 metry. Uvnitř něj platí pravidlo naprosté rovnosti a tolerance. Společně s PR agenturou hledá muzeum ideální strategii, jak v roztržitém a událostmi zavaleném mediálním prostoru celou akci zviditelnit…

8.-10.12.
MATKY NA TAHU O VÁNOCÍCH
(USA) - akční, od 20.00. Říká se, že Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím v roce. Ale určitě ne pro mámy! Tři matky – rebelky už mají dost věčného uklízení, vaření, zdobení a vymýšlení perfektních dárků pro celou rodinu (a někdy i pro sebe, aby tatínkové neměli starosti). A tak se rozhodnou si konečně letošní svátky pořádně užít. Jenom netuší, že pozvaní hosté s jejich představou dokonalých svátků nebudou tak docela souhlasit.

9.-10.12.
JAK POSTAVIT SNĚHULÁKA
(ČR) - pohádky, od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Čarovné lyže, Ondra a sněžný drak, Jak se chtěl zajíček klouzat, …

11.-12.12.
NA SHLEDANOU TAM NAHOŘE
(FR) - drama, 11.12. od 17.00, 12.12. od 20.00. Listopad 1918. Do konce světové války zbývá jen pár dní. Poručík Henri d´Aulnay-Pradelle je přesto ochotný kvůli uznání a povýšení jít přes mrtvoly a žene svou jednotku do nesmyslného útoku. Tato zbytečná zteč na kótu 113 nerozlučitelně spojí dva vojíny, nenápadného účetního Alberta Maillarda a nadaného umělce Édouarda Péricourta. Albert totiž skončí po výbuchu zasypaný v zákopu, Édouard ho vyhrabe a zachrání. Hned nato jej ale zasáhne střepina granátu a přijde o kus obličeje.

11.12.
NÁDECH PRO LÁSKU
(UKR) - drama, od 20.00. Robin Cavendish a jeho manželka Diana jsou okouzlující mladý pár. Oba milují cestování a dobrodružství. Během pobytu v Keni ale Robin ochrne a prognózy lékařů nejsou příliš optimistické. Víc než cokoliv jiného, touží Robin po světě bez nemocničního lůžka. Diana se rozhodne za něj bojovat a splnit mu jeho přání za každou cenu. Přes odpor doktorů odváží Robina z nemocnice. Životopisný romantický příběh Nádech pro lásku je natočen podle skutečného příběhu rodičů Jonathana Cavendishe, který je producentem filmu.

12.-13.12.
ANDĚL PÁNĚ 2
(ČR) - pohádka, od 17.30. Trocha předvánočního zavzpomínání na pohádkový hit loňské roku snad neuškodí. Pojďte si znovu užít s Petronelem a Uriášem kouzelný příběh o ztraceném zázračném jablíčku ze stromu Poznání a vše to, co se kolem jeho hledání odehrálo…

13.12.
MOTORBAND: RESTART
(ČR) - dokument, od 20.00. Hudební dokumentární film se ohlíží za osudy hudebníků, kteří v osmdesátých letech budovali heavy metalové podhoubí v tehdejším Československu. Dokument mapuje spletité životní cesty lidí, kteří zasvětili svůj život hudbě. Silné příběhy neobyčejných muzikantů očima muže, jenž tenkrát žil v jejich světě.

14.-16.12. a 18.-19.12.  3D
STAR WARS: POSLEDNÍ Z JEDIŮ
(USA) - akční, 14.12. od 00.01, 14., 15. a 18.12. od 17.00, 16. a 19.12. od 20.00. Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.

17. a 20.12. 2D
STAR WARS: POSLEDNÍ Z JEDIŮ
(USA) - akční, 17.12. od 20.00, 20.12. od 17.00. Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.

14.-15.12.
MILADA
(ČR) - drama, od 20.00. Na plátna kin se vůbec poprvé dostane dramatický osud Milady Horákové, který ve své době otřásl světem. Scénář Davida Mrnky není založen na popisu tehdejší politické situace v Československu, ale na základě skutečných událostí a bez zbytečného patosu vypráví osobní příběh hlavní protagonistky. Zaznamenává Miladiny ambice i pochybnosti, rozpolcenost mezi povinnostmi k vlasti a rodině, odhodlání žít v souladu se svým přesvědčením. David Mrnka film Milada připravoval deset let, spolupracoval nejen s historiky, ale i s jedinou dcerou Horákových Janou Kánskou.

16.-17.12.
POHÁDKY POD STROMEČEK
(ČR) - pohádky, od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Jak šli nadělovat, Vánoce u zvířátek, Pan Tau naděluje, …

16.12.  3D, 17.12.  2D
PŘÍŠERÁKOVI
(SRN, UKR) - animovaný, od 17.30. Wishbonovi nejsou právě šťastná rodinka. Máma Emma má knihkupectví, které je před krachem, táta Frank je přepracovaný a každý den trpí pod tyranským šéfem. Dcera Fay je nešťastná, stydlivá teenagerka a syn Max je sice matematický genius, ale ve škole ho ostatní šikanují. Jenže ty opravdové trable Wishbonovy teprve čekají. Mámu Emmu si totiž jako svou budoucí partnerku vyhlédnul samotný hrabě Dracula…

18.12.
Senior klub
ZAHRADNICTVÍ: NÁPADNÍK

(ČR) - komedie, od 14.00. Třetí film Zahradnictví s názvem Nápadník se odehrává na samém konci let padesátých. Je příběhem lásky, tentokrát lásky milenecké. Vypráví o bitvě mezi rodiči a jejich dětmi, poznamenanými válkou a komunistickým převratem. Nápadník s tragikomickým nadhledem obkresluje ostrou zlomovou linii mezi předválečnou a poválečnou generací. Generační střet vychází z odlišných životních zkušeností rodičů a jejich dětí. Každá generace má svoji představu o tom, jak k takovému štěstí dojít a jisté je, že k němu musí najít cestu sama.

18.12.
Kino ART: DOKUT NÁS SVATBA NEROZDĚLÍ
(FR) - komedie, od 20.00. Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Profesionální svatební agentura má na nezdary celých 24 hodin a za ty se toho může stát opravdu hodně.

19.-20.12.
VRAŽDA V ORIENT EXPRESU
(USA) - krimi, 19.12. od 17.30, 20.12. od 20.00. Agatha Christie je jednou z nejslavnějších a nejprodávanějších spisovatelek všech dob a příběh třinácti cestujících podezřelých z vraždy a zároveň uvízlých v luxusní vlakové soupravě Orient expresu patří mezi její nejznámější detektivky. Jejího nového zpracování se ujal režijně i herecky oceňovaný režisér Kenneth Branagh, který se zároveň ujal role nejvýznamnější – detektiva Hercule Poirota. V dalších rolích se představí například Penélope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Josh Gad.

21.-23.12.  3D, 25.12.  2D
JUMANJI: VÍTEJTE V DŽUNGLI!
(USA) - akční, od 17.30. Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili. Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít.

21.-23.12. a 25.12.
ŠPINDL
(ČR) - komedie, od 20.00. Co se stane na horách, zůstane na horách. Společně s prvním zimním dnem vstoupí do českých kin horská zimní komedie Špindl. Tři sestry v ní vyrážejí na hory do zasněženého Špindlerova mlýna, aby si užily dámskou jízdu. A bude to možná větší jízda, než samy čekaly. Filmu vévodí hrdinka v podání Anny Polívkové, která svým milostným trablům čelí s velkou dávkou ironie a suchého humoru.

23. a 25.12.  3D, 26.12.  2D
FERDINAND
(USA) - animovaný, od 15.00. Ferdinand je velký býk s velkým srdcem. Je to roztomilé, leč trochu nešikovné až groteskně působící stvoření, které ale neznalí lidé považují za nebezpečné a zuřivé monstrum. Jednoho dne si Ferdinand neopatrně sedne na čmeláka, dostane žihadlo a splaší se. Celou událost vidí hledači býků do koridy a rozdivočelý Ferdinand je uchvátí natolik, že jej okamžitě chytí a odvezou. Ferdinand je ale odhodlaný vrátit se ke své rodině a s pomocí svých nových přátel se vydává na dlouhou cestu Španělskem.

26.-27.12.
LADÍME 3
(USA) - hudební/komedie, 26.12. od 17.30, 27.12. od 20.00. S titulem mistra světa v a capella zpěvu v normálním životě nepřežijete. Tuhle drsnou lekci pochopí hrdinky úspěšné série Ladíme hned na začátku třetího dílu. Navzdory tomu není třeba se bát, že bychom opustili žánr hudební komedie. Všechny zpěvačky z Barden Bellas jsou zpět a znovu úžasně zpívají coververze těch největších hitparádových tahounů. A ani k tomu nepotřebují hudební doprovod.

26.12.  3D, 27.12.  2D
LIGA SPRAVEDLNOSTI
(USA) - akční, 26.12. od 20.00, 27.12. od 17.00. I v tomto případě platí ono známe heslo že v jednotě je síla. A pokud se tohoto příběhu týče tak to platí možná i dvojnásobně. Film režiséra Zacka Snydera, natočený na motivy komiksů z vydavatelství DC Comics o stejnojmenném superhrdinském týmu.

27.-28.12.
ZIMNÍ PUTOVÁNÍ ZA POHÁDKOU
(ČR) - pohádky, od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Broučci – A byla zima, Vánoční stromeček, Jak jedli vtipnou kaši, …

28.-30.12.
NEJVĚTŠÍ SHOWMAN
(USA) - muzikál, 28. a 30.12. od 17.00, 29.12. od 20.00. Původní výpravný muzikál inspirovaný životním příběhem amerického obchodníka a baviče P. T. Barnuma (Hugh Jackman), zakladatele největšího pojízdného cirkusu v USA.

28.12.
FK: THELMA
(NOR) - drama, od 20.00. Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anjy, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé věci a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier.

29.-30.12.
PADDINGTON 2
(UKR, FR) - animovaný, od 15.00. Náš kamarád Paddington se už šťastně usadil s rodinou Brownových a je oblíbeným členem místní komunity. Aby mohl koupit ten nejlepší dárek ke 100. narozeninám jeho tety Lucy, začne pracovat. Cesta za dobrodružstvím začne, když je tento dárek ukraden...

29.-30.12.
BORG / McEnroe
(SWE, DK, FIN). 29.12. od 17.30, 30.12. od 20.00. Wimbledon, 1980. Nejdeštivější léto desetiletí.  Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu.  Jen málokdo zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Borg/McEnroe je příběh o ceně úspěchu.

Tiráž

Nejnovější vydání
270 / 12 / 2017

Datum tisku
31. 11. 2017

Termín distribuce
4. - 6. 12. 2017

Počet inzerátů
69 plošných, 
209  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do lednového vydání
přijímáme do 22. 12. 2017

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 28. 12. 2017

Lednové vydání vyjde
9. - 11. 1. 2018