Kino Svět Tábor - únor 2018

Kino Svět Tábor - únor 2018

Nám. Fr. Křižíka 1291, Tábor, tel.: 381 252 200

1.-4.2.
ČERTOVINY
(ČR) - pohádka, 1.2. od 17.30, 2.-4.2. od 15.00. Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však od počátku nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly.

1.-2.2.
INSIDIOUS: POSLEDNÍ KLÍČ
(USA, CAN) - horor, 1.2. od 20.00, 2.2. od 17.30. Čtvrtá část kultovní hororové série odhalí záhadnou minulost vyhledávané odbornice na démony Elise, která své mládí prožila v malém městečku v Novém Mexiku. Její domov byl ale zároveň i domovem temných sil, které v krátkém čase obrátily její život naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise je donucena vyrovnat se se svojí vlastní hrůznou minulostí.

2.-4.2.
PREZIDENT BLANÍK
(ČR) - komedie, 2.2. od 20.00, 3.-4.2. od 17.30. Antonín Blaník je jedním z nejvýznamnějších lobbistů v zemi. Pracuje pro politické strany, pro samotného prezidenta a hlavně sám pro sebe. Jednoho dne se rozhodne, že už je na čase vystoupit z politického zákulisí, a oznámí kandidaturu na funkci prezidenta České republiky. Příběh filmu navazujícího na úspěšný seriál se odehrává na pozadí skutečných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky.

3.-4.2.
NIT Z PŘÍZRAKŮ
(USA) - drama, 2.2. od 20.00, 3.-4.2. od 17.30. Nit z přízrakůvypráví příběh muže posedlého zničující dokonalostí. Muže natolik soustředěného na každičký detail, že mu unikalo vše podstatné. Muže, kterého zničila láska. Nebo zachránila. Záleží na úhlu pohledu. Úspěšný tvůrčí tandem Paul Thomas Anderson a Daniel Day-Lewis si zopakovali spolupráci a po oscarové lahůdce Až na krev stvořili další film, který se zařadí mezi nezapomenutelné.

5.2.
Senior klub: ŠPINDL
(ČR) - komedie, od 14.00. Co se stane na horách, zůstane na horách. Společně s prvním zimním dnem vstoupí do českých kin horská zimní komedie Špindl. Tři sestry v ní vyrážejí na hory do zasněženého Špindlerova mlýna, aby si užily dámskou jízdu. A bude to možná větší jízda, než samy čekaly. Filmu vévodí hrdinka v podání Anny Polívkové, která svým milostným trablům čelí s velkou dávkou ironie a suchého humoru.

5.-7.2.
ZOUFALÉ ŽENY DĚLAJÍ ZOUFALÉ VĚCI
(ČR) - komedie, 5.-6.2. od 17.30, 7.2. od 20.00. "To tedy byl porod!", vzdychnete si, když se vám něco nepodaří lehce, ale stojí vás to hodně úsilí. "To tedy byl porod!", je přesná definice nejen vstupu naší hrdinky Olgy na svět (vzácnou polohou čelní), ale tato věta vystihuje i její touhu najít pravou lásku. Není to vůbec jednoduché, možná proto, že ani Olga není jednoduchá. Má se svým milostným životem velké plány a má přebujelou fantazii. Městečko, kde se narodila, jí ale pro realizace milostných záměrů nestačí…

5.2.
Kino ART: NA KONCI SVĚTA
(UKR) - akční/drama, od 20.00. Johnny Saxby (Josh O’Connor) pracuje od rána do večera na zastrčené farmě svých rodičů. Frustraci z osamělosti si vybíjí destruktivní konzumací alkoholu v místní hospodě a příležitostným sexem. Ve chvíli, kdy se na farmu dostává atraktivní rumunský pomocník Gheorghe (Alec Secareanu), začíná být Johnny konfrontován s emocemi, které nikdy dříve nepocítil. Rurální gay romance a nejsuverénnější britský debut posledních let upomínající na legendární Zkrocenou horu.

6.-7.2.
NEJTEMNĚJŠÍ HODINA
(VB) - drama, 6.2. od 20.00, 7.2. od 17.00. Gary Oldman v roli jedné z největších osobností 20. století. Winston Churchill na počátku 2. světové války musí učinit zásadní rozhodnutí. Hrozba Německé invaze je bezprostřední a on jako premiér Velké Británie musí v této temné hodině během krátké chvíle semknout národ a změnit průběh světových dějin.

8.-10.2. 3D, 11.2. 2D
SNĚHOVÁ KRÁLOVNA: TAJEMSTVÍ OHNĚ A LEDU
(RUS) - animovaný/dobrodružný, 8.-9.2. od 17.30, 10.-11.2. od 15.00. Hlavní hrdinkou příběhu je opět odvážná Gerda, která porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaie. Díky tomu se z nich staly tak trochu pohádkové celebrity. Zatímco Gerda to bere s nadhledem, zasněný Kai se o něco hůře vyrovnává se svou popularitou, kdy mu u nohou pravidelně omdlévají mladé dívky. Aby si od této vysilující slávy trochu odpočinuli, vydávají se do hor za svým trollím kamarádem Ormem, kde na ně však nečeká žádná odpočinková dovolená, ale pořádné nové dobrodružství.

8.-14.2.
PADESÁT ODSTÍNŮ SVOBODY
(USA) - drama, 8.-11.2. od 20.00, 12.-13.2. od 17.30, 14.2. od 20.00. Fenomén Padesát odstínů vstupuje do třetí, závěrečné fáze. Anasasia Steele a Christian Grey se dobrovolně zřekli své svobody a před svatebními svědky řekli rozhodné „Ano“. Žít šťastně až do smrti jim ale nebude dopřáno. Režisér James Foley (Padesát odstínů temnoty) okořenil pikantní erotickou romanci pořádnou dávkou thrilleru a svým hrdinům připravil několik nečekaných a nepříjemných překvapení.

10.2. 3D, 11.2. 2D
JUMANJI: VÍTEJTE V DŽUNGLI!
(USA) - akční/rodinný, od 17.30. Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili. Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát. Musíte ji přežít.

12.-13.2. 3D, 14.2. 2D
LABYRINT: VRAŽEDNÁ LÉČBA
(USA) - akční/thriller, 12.-13.2. od 20.00, 14.2. od 17.00. V epickém finále série Labyrint vede Thomas (Dylan O’Brien) svou skupinu unikajících Placerů na jejich poslední a nejnebezpečnější misi. Aby zachránili své přátele, musí se dostat do legendárního Posledního města, labyrintu řízeného organizací Z.L.S.N.. Toto místo se může stát nejhroznějším bludištěm ze všech. Ten, kdo to přežije, bude mít odpovědi na otázky, které si Placeři položili od chvíle, kdy poprvé dorazili do labyrintu.

15.-17.2.
ŠPINDL
(ČR) - komedie, 15.2. od 17.30, 16.-17.2. od 20.00. Co se stane na horách, zůstane na horách. Společně s prvním zimním dnem vstoupí do českých kin horská zimní komedie Špindl. Tři sestry v ní vyrážejí na hory do zasněženého Špindlerova mlýna, aby si užily dámskou jízdu. A bude to možná větší jízda, než samy čekaly. Filmu vévodí hrdinka v podání Anny Polívkové, která svým milostným trablům čelí s velkou dávkou ironie a suchého humoru.

15.2.
FK: ROCK´N ROLL
(FR) - drama, od 20.00. Guillaume Canet (43) žije pohádkový život. Má všechno, o čem mohou muži pouze snít. A potom, přímo během natáčení, mu jeho dvacetiletá herecká kolegyně suše oznámí, „že už nejede rock´n´roll“. A další uzemňovačka přijde vzápětí – na žebříčku „šukatelnosti“ herců se prý propadnul na úplné dno. Domácký život s Marion, syn, koně, dům na venkově – to vše je pro mladé herečky totálně antisexy. Guillaume si umíní, že se musí radikálně změnit. Hned. Proměna ale zachází tak daleko, jak nikdo z přítomných nečekal.

16.-17.2. 3D, 18.2. 2D
BLACK PANTHER
(USA) - dobrodružný, 16.-17.2. od 17.00, 18.2. od 20.00. Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět.

17.-18.2.
ZA KAMARÁDY Z TELEVIZE 7
(ČR) - pohádky, od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Jak Rákosníček odhalil velkou podvodní loupež, Víla Amálka a ježek, Jak Rumcajs vyspravil císařskou silnici, …

18.2.
ZMENŠOVÁNÍ
(USA) - dobrodružný, od 17.00. Chcete mít lepší život? Nechte se zmenšit. Paul se to rozhodne risknout a nečekaně tím nastartuje své největší životní dobrodružství. Matt Damon ve filmu od režiséra Bokovky zjišťuje, jak velký může být život, když se zmenšíte.

19.2.
Senior klub: ZOUFALÉ ŽENY DĚLAJÍ ZOUFALÉ VĚCI
(ČR) - komedie, od 14.00. "To tedy byl porod!", vzdychnete si, když se vám něco nepodaří lehce, ale stojí vás to hodně úsilí. "To tedy byl porod!", je přesná definice nejen vstupu naší hrdinky Olgy na svět (vzácnou polohou čelní), ale tato věta vystihuje i její touhu najít pravou lásku. Není to vůbec jednoduché, možná proto, že ani Olga není jednoduchá. Má se svým milostným životem velké plány a má přebujelou fantazii. Městečko, kde se narodila, jí ale pro realizace milostných záměrů nestačí…

19.-20.2.
DUKÁTOVÁ SKÁLA
(ČR) - pohádka, od 17.30. Hlavní hrdiny filmu s pohádkovými motivy představuje parta dětí, která prožije prázdninové dobrodružství v malé vesničce Lukov. Chtějí pomoci kamarádům v nouzi a tak začnou pátrat po hradním pokladu a pověsti s tím spojené. Na své cestě za pokladem však zůstanou uvězněni Černou paní, strážkyní pokladu. Celá vesnice a rodiče dětí však spojí své síly a nejen, že děti najdou, ale nakonec z kletby vysvobodí i hrad a jeho strážkyni.

19.-20.2.
TVÁŘ VODY
(USA, CAN) - drama, od 17.30. Trochu jiný příběh o lásce si pro nás přichystal mistr vyprávění Guillermo del Toro. Němá uklízečka se v tajné vládní laboratoři sblíží s podivuhodným vodním tvorem a s pomocí své nejlepší kamarádky, souseda a několika špiónů naplánuje jeden z nejpodivuhodnějších a nejromantičtějších únosů v dějinách filmu.

21.-22.2.
ALENKA V ZEMI ZÁZRAKŮ
(ČR) - dokument, od 17.30. Poetické vyprávění malé dívky, která jako Alenka v říši divů putuje krajinou svého dětství jako kouzelným labyrintem a pozoruje a zaznamenává svět. Sny a realita se jí prolínají. Před očima jí ožívají tajuplné a legendární postavy Malého Prince, Andělky, Jana Nepomuckého a dalších - na Malé Straně a v okolí Karlova mostu a také v Itálii, kde v kraji své babičky prožije kouzelné zážitky na karnevalu v Benátkách.

21.2.
EWA FARNA 10: NEZNÁMÁ ZNÁMÁ
(ČR, POL) - dokument, od 20.00. Ewa Farna míří na plátna kin. V dokumentu pustí fanoušky i do svého soukromí. Poslední dva roky strávila Ewa Farna s kamerou v zádech. Kromě natáčení singlů, porotcování v polské verzi Superstar a spousty jiných aktivit se populární česko-polská zpěvačka připravovala na největší koncert ve své kariéře. U příležitosti oslav desetiletí na české hudební scéně loni v listopadu vystoupila v pražském Fóru Karlín. Kolem této události se také původně mělo točit dějství celého dokumentu.

22.-25.2.
VĚČNĚ TVÁ NEVĚRNÁ
(ČR) - komedie, od 20.00. Josef a Miluška jsou manželé snad celou věčnost. Josef svou ženu sice miluje, ale má také slabost pro krásné ženy. A tak se občas s některou spřátelí o něco víc. Miluška jako bývalá tělocvikářka svého manžela i jejich dospívající dceru neúnavně zahrnuje neutuchající péčí a terorem zdravého životního stylu. Jejich manželství a Josefovo krachující nakladatelství se pomalu řítí do záhuby… Do toho přijíždí Josefova teta Marta, zkušená psycholožka z manželské poradny. Rodinu svého synovce se rozhodne zachránit velmi originálním způsobem. Musejí se rozvést. Ne jen tak, na oko, ale na základě pádného důvodu. Marta jim naordinuje nevěru. Je ale nezbytně nutné, aby se navzájem přistihli in flagranti.

23.-25.2.
PRAČLOVĚK
(FR) - animovaný/komedie, od 17.30. Příběh animované komedie Pračlověk se odehrává v dávné době, kdy po naší zemi ještě kráčeli mamuti a lidé si vážili svých rodných jeskyní. Britské studio Aardman Animations v čele s oscarovým režisérem Nickem Parkem po takových filmech jako jsou Slepičí úlet, Wallace a Gromit a Ovečka Shaun přichází s filmem o střetu civilizací. Vyhraje doba kamenná nebo bronzová?

24.-25.2.
MACH A ŠEBESTOVÁ NA PRÁZDNINÁCH
(ČR) - pohádky, od 15.00. Pásmo pohádek pro nejmenší – Budulínek Mandelinka, Jak Mach a Šebestová udělali z dědečka Tarzana, Cvrček a stroj, …

26.-28.2.
AKTA PENTAGON: SKRYTÁ VÁLKA
(USA) - drama, 26.-27.2. od 17.00, 28.2. od 20.00. Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejnili tajnou zprávu označovanou jako Pentagon Papers o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu. Snaha o ututlání skutečností trvající čtyři prezidentská období donutila první americkou vydavatelku Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózního šéfredaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks) z deníku The Washington Post vyhlásit vládě bezprecedentní válku o zveřejnění tajné vládní zprávy Pentagon Papers.

26.2.
Kino ART: HAPPY END
(FR) - drama, od 20.00. Michael Haneke (Láska, Bílá stuha) se vrací se sondou do života jedné „lepší“ evropské rodiny, kterou pozoruje se svébytným a velmi trpkým smyslem pro humor. Poté, co její maminka záhadně onemocní, stěhuje se malá Eve za otcem do rozlehlého rodinného sídla v Calais. Jeho neurotičtí a sebestřední obyvatelé jsou zahleděni do nevěr, komplotů a iluzí o vlastní výjimečnosti. Snadno tak přehlédnou, že nový přírůstek v jejich domácnosti také skrývá jedno temné tajemství…

27.-28.2.
TŘI BILLBOARDY KOUSEK ZA EBBINGEM
(USA, GB) - drama, 27.2. od 20.00, 28.2. od 17.00. Mildred Haynes zavraždili dceru Angelu. Vyšetřování vraždy se neúspěšně táhne a Mildred se rozhodne jednat. Před vjezd do města, kde žije, umístí tři billboardy s velmi kontroverzními vzkazy určenými pro Williama Willoughbyho, šéfa místní policie. Drama plné černého humoru od Oscarového režiséra Martina McDonagha (V Bruggách).

Tiráž

Nejnovější vydání
272 / 2 / 2018

Datum tisku
30. 1. 2018

Termín distribuce
5. - 7. 2. 2018

Počet inzerátů
62 plošných, 
201  řádkových

Počet stran 12

Rezervace firemní inzerce
do březnového vydání
přijímáme do 21. 2. 2018

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 23. 2. 2018

Březnové vydání vyjde
5. - 7. 3. 2018