Kultura S. Ústí - květen 2018

Kultura Sezimovo Ústí - květen 2018

Program Infocentrum Sezimovo Ústí


1. 5. od 9 – 12 hod.
MÁJOVÁ SLAVNOST
park před Spektrem
Tradiční sezimoústecká akce ve spolupráci s místními skauty. Nebudou chybět stánky, skákací hrad, ukázky výcviku psů a Swing Band Tábor.

1.5.
BAŤŮV BĚH
11 hod. – prezence
12 hod. – start
13 hod. – vyhlášení výsledků
Park před Spektrem – Kozí hrádek
Sedmý ročník přespolního běhu z náměstí Tomáše Bati na Kozí hrádek v rámci Májových slavností.  Pro účastníky běhu je v cíli na Kozím hrádku připraveno nejenom malé občerstvení, ale také slavnostní vyhlášení.

1.5. od 14 hod.
OTEVŘENÍ TURISTICKÉ SEZONY NA KOZÍM HRÁDKU
NKP Kozí hrádek
Zahájení sezony se zábavným programem pro celou rodinu – šermířská scénka, šermířské techniky s výkladem, výstava středověkých chladných zbraní, oblékání středověké zbroje, kejklíř s výukou žonglování.

7.5. od 18 hod.
PIETNÍ AKT
Husovo nám. – památník padlých
Pietní akt v předvečer výročí konce II. světové války. Na akci vystoupí děti z pěveckého souboru při ZŠ Švehlova pod vedením Mgr. Jany Pětivlasové.

7.5.od 20.30 hod.
LAMPIONOVÝ PRŮVOD
nám. Tomáše Bati – letní kino Sezimovo Ústí
Průvod s rozsvícenými lampiony, v doprovodu bubenického souboru Wild Sticks. Odchod z nám. Tomáše Bati ve 20.30 hodin. Trasa vede opět od hotelu MAS po Okružní ulici až k letnímu kinu.

7.5. od 21.15 hod.
OHŇOSTROJ
letní kino Sezimovo Ústí Tradiční ohňostroj Táborských střelců.

17.5. od 13 - 16 hod.
HRAVÉ ODPOLEDNE – DETEKTIVNÍ ZÁHADA V KNIHOVNĚ
Městská knihovna 2 Sezimovo Ústí
Z knihovny byly ukradeny knihy – odhalíte zloděje? Vhodné pro všechny věkové kategorie.

21.5. od 9 - 11 hod.
DESKOVÉ HRY PRO SENIORY
Městská knihovna 2 Sezimovo Ústí
Myslíte si, že hry jsou jen pro děti? Přijďte se do knihovny seznámit s hrami, které jsou zaměřené především na seniory! Zavzpomínáme si s hrami Jak to tenkrát bylo? a Česko pro pamětníky. Vítána jsou i vnoučata.

24.5.
ZUŠ OPEN
sál Spektrum
2. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru.

26.5.od 14 hod.
FOLKLORNÍ SETKÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ
park před Spektrem
Druhý ročník folklorního setkání jihočeských folklorních souborů zahájí průvod všech účinkujících kolem náměstí Tomáše Bati, kde se jednotlivé soubory představí kratičkou ukázkou. Pozvání přijaly soubory Dubínek, Jitra Soběslav, Soběslavská chasa mladá, Lučina, Stražišťan, Bystřina a jako speciální host se představí slovenští Šarvánci. Přijďte spolu s účinkujícími roztančit náměstí a poté se můžete přesunout na samotný festival do parku před Spektrem, kde si užijete jedinečnou přehlídku pestrých krojů, hudby a zpěvu. Průvod vyjde ve 14 hodin.


4.5. od 19 hod. - DIVADLO
ENIGMATICKÉ VARIACE
FORBÍNA JISTEBNICE
sál Spektrum
Slavný spisovatel a nositel Nobelovy ceny Abel Znorko, vyhlášený svou arogancí, žije už léta sám na vzdáleném ostrově v Norském moři. Znorko nepřijímá návštěvy a razantně odmítá všechna interview. Když jej ale osloví novinář jednoho regionálního deníku, překvapivě souhlasí. Čeká ho rozhovor o jeho zatím poslední, nejuznávanější knize „Zapřená láska“ – románu složeném z vášnivých milostných dopisů, který věnoval H. M. Koho skrývají tyto iniciály? Co dalšího spisovatel tají? A o čem všem ví novinář? Enigma – záhadu, zastřenější než se zdálo, budou postupně – s jízlivostí i odzbrojujícím citem – oba muži odkrývat.
Hrají: Marek VostřákJan Šobra

25.5. od 18 hod. - POHÁDKA
TŘI BRATŘI
DIVADÉLKO PRO RADOST – DDM TÁBOR
Sál Spektrum
Tři bratři se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty. Najdou mládenci Jan, Pepa a Matěj ve světě každý svou lásku? Cestou plnou útrap, trní, ponaučení a odvahy vás provedou malí herci ze Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí. Divadelní představení se uskuteční pod záštitou Divadélka proradost a ve spolupráci s dětským pěveckým sborem Základní školy 9. května Sezimovo Ústí.
 

12.5. -  VÝLET
BRÁNA NEBES A RŮŽE NEBES
odjezd 6 hod. Spektrum, 6.15 hod. Tábor ČD
S Lenkou Želivskou se vydáme na jižní Moravu do Dolních Kounic na prohlídku dvou klášterů s podobnými názvy – Porta coeli a Rosa coeli. Porta coeli (Brána nebes) je ženský klášter ze 13. století, ve kterém i v dnešní době žije komunita sester cisterciaček. Rosa coeli (Růže nebes) je působivá zřícenina premonstrátského kláštera z 12. století (nejstarší ženský klášter na Moravě) patřící k nejvýznamnějším středoevropským církevním stavbám z období rané gotiky.
 

KURZY - HARMONIZAČNÍ A ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ
14. 5. od 18 hod.
21. 5. od 18 hod.
28. 5. od 18 hod.
Spektrum Cvičení s lektorkou Mgr. Lenkou Čápovou pro zdraví a psychickou pohodu, vhodné pro všechny věkové kategorie. Zbavíte se napětí, bolesti, naučíte se správně využívat svaly a předcházet zdravotním problémům.

VÝSTAVY A VERNISÁŽE

VČELY JAKO DŮLEŽITÁ SOUČÁST LIDSKÉHO ŽIVOTA
VERNISÁŽ – 9. 5. od 17 hod. Výstava je přístupnádo 15. června.
galerie Spektrum
Včelařská historie a ukázky historického i novodobého včelařského nářadí, zařízení, pomůcek, které budou didakticky doprovázeny řadou obrázků i fotografií, včetně odborně populárního popisu a informačních textů s prospěšností včelích produktů lidstvu. Součástí výstavy je prosklený živý včelí úl.

VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ ZUŠ
VERNISÁŽ – 9. 5. od 16 hod. Výstava je přístupnádo 1. června.
galerie Spektrum
Prostorové i plošné práce žáků výtvarného oddělení ZUŠ. Část výstavy tvoří ilustrace k příběhu Řeka, která teče pozpátku a krátký animovaný film ve spolupráci s hudebním oddělením ZUŠ, které vernisáž zároveň hudebně doprovodí.
 

10.5. od 18 hod. - PŘEDNÁŠKA
ANDALUSIE – VELKÝ OKRUH OKOLO SIERRY NEVADY
loutkový sál
Cesta rozmanitou východní částí jihošpanělské provincie. Jaromír Novák projel od divokého pobřeží Costy del Sol s kouzelným letoviskem Nerja a nedalekým rozsáhlým jeskynním komplexem přes oblast Alpujarras s charakteristickými horskými vesnicemi na Mulhacén vysoký 3.479 m, nejvyšší vrchol kontinentálního Španělska. Poté do pobřežního přírodního parku Cabo de Gata a přes pouštní oblast u Tabernas, kde se natáčely proslulé spaghetti westerny. Dále monumentální hrad La Calahorra, město Guadix s jeskynními obydlími, podmanivou Granadu a dolmeny u Antequery zpět do Málagy.
 

Tiráž

Nejnovější vydání
275 / 4 / 2018

Datum tisku
30. 4. 2018

Termín distribuce
2. - 9. 5. 2018

Počet inzerátů
80 plošných, 
233  řádkových

Počet stran 16

Rezervace firemní inzerce
do červnového vydání
přijímáme do 22. 5. 2018

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 25. 5. 2018

Červnové vydání vyjde
4. - 6. 6. 2018