Kultura Veselí n. L.- únor 2020

Kultura Veselí n. L.- únor 2020

KULTURNÍ DŮM VESELÍ NAD LUŽNICÍ – ÚNOR 2020  

12.2.
NA KUS ŘEČI S JIŘINOU BOHDALOVOU                                                      
Velký sál KD od 19 hodin. Do křesla pro hosta usedne dáma, která přináší radost již po generace, herečka Jiřina Bohdalová. Tato vynikající herečka se podělí o své zážitky ze své dlouholeté umělecké činnosti, kde zavzpomíná na své filmové role, zážitky, kolegy a kamarády. Program večera kromě moderátora Jiřího Vaníčka spoluvytvářejí svými dotazy i sami diváci, takže se budete moci dozvědět mnoho zajímavého ze života umělkyně.

14. 2.
21. FARNÍ PLES
Hraje kapela Vysočinka. Pořádá Farnost Veselí nad Lužnicí. Velký sál KD od 20 hodin.

15. 2.
MASOPUST VE VESELÍ
Přijďte nás podpořit, společně se tak pokusíme obnovit masopustní průvod a zábavu. Pořádá Společenství Veselských bojovníků ve spolupráci s kulturním domem. Začátek ve 14:30 hodin před kulturním domem, Masopustní průvod se vydá v 15 hodin na Malé náměstí, ulicemi Maredova, Za Slabých k občerstvení Hokejka, dále Sokolskou ulicí na náměstí T. G. Masaryka, přes Blatské sídliště, ulicí Weisova, Podhájek, Budějovická zpět ke kulturnímu domu.

15. 2.
MANIAC, NÁHODNÝ VÝBĚR A ŠTĚPÁN SOUKUP
Masopustní hudební večer, koncert tří mladých kapel. Velký sál KD od 20 hodin.

16. 2.
FARNÍ KARNEVAL
Pro děvčata a chlapce do 10 let, pořádá Farnost Veselí nad Lužnicí a SVČ Síť. Shromáždění masek od 14:30 hodin, začátek programu v 15 hodin. Velký sál KD od 15 hodin.

18. 2.
SPISOVATELÉ DO KNIHOVEN – ONDŘEJ HLOŽEK
Básník a literární kritik. Městská knihovna od 18:30 hodin.

22. 2.
SPORTOVNÍ PLES
Velký sál KD od 20 hodin. Pořádá TJ Lokomotiva, z.s., hraje skupina Midi, občerstvení na stolech pro každého návštěvníka plesu, bohatá tombola, půlnoční překvapení, součástí programu bude vyhodnocení nejlepších sportovců, a to jednotlivců, kolektivů a osobností z TJ Lokomotiva za rok 2019.

27. 2.
LISTOVÁNÍ – JAK SE STÁT DIKTÁTOREM – Mikal Hem
Víceúčelový sál KD od 18 hodin. Kniha novináře Mikala Hema skvěle kombinuje černý humor s politickým nadhledem. Kdo z nás někdy nesnil o tom, že bude vládnout vlastní zemi? Tato nekorektní příručka by mohla sloužit jako vtipný návod, jak se stát diktátorem. Naučí vás všechna tajemství tohoto řemesla – jak se dostat na vrchol, jak se na něm udržet, a jak si svůj čas na výsluní pořádně užít. Inspiraci tu můžete najít od těch nejúspěšnějších vůdců, Kim Čong-ila, Muammara Kaddáfího nebo Nicolae Ceaușesca. Účinkují: Alan Novotný (alt. Jiří Ressler) a Patrik Bořecký.

28. 2.
FORMAGGI DELLA BELLA ITALIA
Víceúčelový sál KD od 19 hodin, vyprodáno. Večer italských sýrů a vín s odborníkem na sýry Jiřím Kopáčkem.

 

VESELSKÝ FILMOVÝ KLUB – ÚNOR 2020  

9. 2.
WILLY A KOUZELNÁ PLANETA
Víceúčelový sál KD od 15 hodin. Animovaný rodinný francouzský film. Malý kluk Willy cestuje s rodiči vesmírem. Při průletu asteroidy dojde k poškození jejich kosmické lodi. Naštěstí má Willy s sebou důležitého parťáka a osobního strážce v jedné osobě – robota Bucka. V cizím světě totiž číhá na Willyho a Bucka mnoho nástrah, objevů i nebezpečí… 2019, režie: Eric Tosti, stopáž: 90 minut.

25. 2.
PŘES PRSTY
Víceúčelový sál KD od 20 hodin. Nová česká komedie Petra Kolečka o lásce pod volejbalovou sítí, a hlavně o tom, že člověk sice udělá hodně chyb, ale přesto vždycky přijde od života nová šance. V hlavního rolích uvidíte: Petru Hřebíčkovou, Jiřího Langmajera, Denisu Nesvačilovou, Vojtěcha Dyka, Jakuba Prachaře a další.2019, režie: Petr Kolečko, stopáž: 101 minut, přístupnost: nevhodně pro děti do 12 let.

PŘIPRAVUJEME

V březnu se můžete těšit např. na česko-slovenskou komedii Jiřího Vejdělka dle knižní předlohy Evžena Bočka POSLEDNÍ ARISTOKRATKA (10.03.) a další.

Tiráž

Nejnovější vydání
296 / 2 / 2020

Datum tisku
3. 2. 2020

Termín distribuce
5. - 7. 2. 2020

Počet inzerátů
63 plošných, 
177  řádkových

Počet stran 12

Rezervace firemní inzerce
do březnového vydání
přijímáme do 25. 2. 2020

Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 26. 2. 2020

Březnové vydání vyjde
5. - 9. 3. 2020