Věděli jste, že v Táboře existuje sportovní oddíl závodně pádlujících na dračí lodi? A že pravidelně trénují na své lodi na vodách Jordánu? Že ne? Pak vězte, že tito sportovci díky svému pravidelnému tréninku uspěli na zářijovém Mistrovství Evropy klubových posádek v Srbsku. To proběhlo od 3. do 7. září 2025 v Bělehradu.
Klub, který táborští pádleři zastupovali se jmenuje CB Dragons a má základnu v Českých Budějovicích. Avšak posádka, která se zúčastnila srbského mistrovství, byla složena převážně ze sportovců trénujících v Táboře. Tým, který si říká Hladoví hroši, vede táborský rodák Jiří Šuléř.
Mistrovství Evropy se v srbském hlavním městě zúčastnilo 41 klubů z 15ti evropských zemí. Konkurence byla veliká, ale pravidelný trénink byl znát. Hladoví hroši závodili tentokrát pouze na malé lodi pro 10 pádlujících, bubeníka (bubenici) a kormidelníka.
Během čtyř závodních dnů, kdy panovalo krásné letní počasí a teploty atakovaly tropickou třicítku, získali Hladoví hroši celkem pět medailí. První zlatou v kategorii malá loď Open (muži) na 2000 m, druhou zlatou na 200 m Open, dvě stříbrné na vzdálenost 500 m v kategorii Mix (muži+ženy) a Open. Poslední bronzovou medaili získala na vzdálenost 2000 m ženská posádka. Kromě bronzové byly všechny medaile získány ve věkové kategorii Senior A, tedy věková kategorie 40 a více let. To dokazuje, že tento sport není jen pro mladé sportovce, ale pro všechny milovníky vodních sportů bez věkového omezení. "Byli jsme úspěšní hlavně díky silnému týmovému duchu, který v této sestavě panoval. Každý dal do výkonu maximum a proto jsme přivezli tolik medailí", konstatuje Jiří Šuléř.
Dračí loď brázdí vodu Jordánu již přes dva roky. Možnost zkusit tento čím dál populárnější týmový sport má nyní každý. Kapitán a jeho svěřenci rádi přivítájí nové zájemce na společném tréninku, který zastaví až zamrznutí vody. "Na lodi vyplouváme od Sokolské plovárny pravidelně každé pondělí a čtvrtek kolem 18té hodiny. V říjnu startujeme kvůli dřívějšímu stmívání o půl hodiny dříve, tedy v 17.30," upozorňuje kapitán Šuléř.
Je třeba také připomenout, že tento kolektivní sport není jen o tréninku, bez kterého by samozřejmě úspěchy nebyly. Jde také o skvělou společenskou aktivitu. CB Dragons například pořádá v listopadu v pořadí již šestý dračí ples, kde se potkají kromě členů klubu i další posádky, které spolu během roku závodí.
Chcete-li také zkusit vzít pádlo do ruky a poznat nové lidi, přijďte v uvedeném čase na Sokolskou plovárnu, nebo koukněte na web klubu www.cbdragons.cz, kde jsou uvedeny důležité kontakty.
Nejnovější vydání
364 / 10 / 2025
Datum tisku
1. 10. 2025
Termín distribuce
6. - 7. 10. 2025
Počet inzerátů
68 plošných,
100 řádkových
Počet stran
16
Rezervace firemní inzerce
do listopadového vydání
přijímáme do 23. 10. 2025
Řádkové inzeráty
do příštího vydání
podávejte do 24. 10. 2025
Listopadové číslo vyjde
3. - 4. 11 . 2025